Športna ura do 200 €

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
928
113
Titograd
Iščem en srednji rang ure, rabim predvsem za tek, kolesarjenje, pohode, smučarski tek, plavanja ne rabim. Fajn je da na GPSu zdrži od jutra do večera, ura nova ali malo rabljena. Merilec srčnega utripa na zapestju. Tam do 200 eur dam zanjo... nisem še imel športne ure, športal sem z telefonom in samsung gear fit 2 z Endomondo app, žal ima prešvoh baterijo ter počasno povezovanje GPS :)

Garmin Forerunner 235, Polar M430, še kaj? Suuntov ne poznam ravno....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Suunto Ambit3 Sport je čisto malo dražji in odgovarja vsem tvojim zahtevam in še preko, nima pa merilca srca na zapestju pač pa prsni trak kar je načelno bolj natančno. Al pa kak Suunto Spartan.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
928
113
Titograd
Poskusil sem pred leti s tem trakom, preveč me moti to. Zato bi raje merjenje pulza na zapestju.

Zdaj sem se nekak zagledal v Suunto Spartan Sport HR, bo to ok?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker je prišel ven nov Suunto 9 je normalno, da boš poiskal ugodno ceno za Spartana. Lečnik zna bit zelo ugoden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mdragan

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
928
113
Titograd
Lečnik je trenutno nima na zalogi, sicer ima ceno 269. Avstrijski Hervis, najbližji je 30 km vstran, ima akcijo za 225€. Razen če bodo cene še padle? Ker ful mudi se mi ne, lahko še kak mesec počakam...
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Sicer ne vem kako je s kakovostjo, ampak se stvar da dobiti za pod 50EUR:
Xiaomi Huami AMAZFIT Bip
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Brez zamere, ampak govora je o športni (delovni) uri, ne pa tingl-tangl igrački.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
928
113
Titograd
Merilci utripa pri vseh teh igračkah niso najboljši ,sploh pod obremenitvijo. Meni je včasih max srčni utrip naštel čez 220 :bonk: gps se večinoma kar hitro poveže, teh nekajkrat ko se pa ni hotel pa mi je bilo čisto zadosti, ker je rešitev bila hard reset in potem spet mučna povezava Endomonda na uri z appom na fonu. Baterija mislim da ne drži več kot 5 ur vadbe, pa še to če imam zaslon izklopljen vmes. Z vklopljenim ne prelaufam 15 km...

Skratka, rabim športno uro. Te igračke so samo malo za hec.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Sam uporabljam M430. Stvar, ki me res moti, je merjenje utripa na roki. Čeprav mnogim deluje povsem v redu (tudi moja ura pri drugem), pa pri meni deluje dobro. Tukaj je moj pogled na celotno zadevo. Načeloma jo sedaj uporabljam s paščkom, pri čemer pa ni niti najmanjših težav. Sicer pa je ura čisto simpatična in v tem nizkocenovnem razredu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Vse našteto ima tomtom runner (2 ali 3). Seveda razen tistega o celodnevni bateriji (kar je slaba šala). Pulz na zapestju sicer meri ampak je manj natančen kot s trakom (ki ga lahko kupiš). Pa v primerjavi s suntom in garminom je pol manjša in lažja in ne zgleda kot da nosiš JE Krško na roki.
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Merilci utripa pri vseh teh igračkah niso najboljši ,sploh pod obremenitvijo. Meni je včasih max srčni utrip naštel čez 220 :bonk: gps se večinoma kar hitro poveže, teh nekajkrat ko se pa ni hotel pa mi je bilo čisto zadosti, ker je rešitev bila hard reset in potem spet mučna povezava Endomonda na uri z appom na fonu. Baterija mislim da ne drži več kot 5 ur vadbe, pa še to če imam zaslon izklopljen vmes. Z vklopljenim ne prelaufam 15 km...

Skratka, rabim športno uro. Te igračke so samo malo za hec.

Če si to mislil za stratos, imaš z uro nekaj narobe. Meni zdrži brez problema 4 dni, pa imam vmes vsak dan vsaj dve uri vadbe z kolesom - torej prižgan GPS.
GPS mi ni zatajil v dveh mesecih niti enkrat in je po mapah natančen, z zadnjo posodobitvijo pa je tudi srčni utrip tu nekje kot mora biti.Če seštejem 1 + 1 bi bila ura z delujočim GPS -om sposobna 24 urno dejavnost.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
Po 5 športnih urah, mi baterija najdaljše zdrži pri fr 935, vsak dan vsaj 1h aktivnosti, stalno povezana s telefonom, cc.5-6dni
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Spartan Sport HR je tista kompatibilna s pasom (katerega dokupis)
Ce zelis SUUNTO z merilcem na zapestju moras gledat modele WRIST na katerih lahko vseno dokupis tudi trak
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Sam uporabljam M430. Stvar, ki me res moti, je merjenje utripa na roki. Čeprav mnogim deluje povsem v redu (tudi moja ura pri drugem), pa pri meni deluje dobro. Tukaj je moj pogled na celotno zadevo. Načeloma jo sedaj uporabljam s paščkom, pri čemer pa ni niti najmanjših težav. Sicer pa je ura čisto simpatična in v tem nizkocenovnem razredu.

No, ura je bila na servisu in tukaj je nadaljevanje zgodbe. :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
M430 je za svoj denar sicer čisto dober nakup, če ga jo uporabljaš s pasom. Sam uporabljam Polar H7, obstaja tudi Polar H10. Tam ni nobenih pripomb, niti za omenjeno kombinacijo, niti za sam Polarjev pas, če ga uporabljaš s katero od aplikacij na telefonu. Deluje odlično.
Ampak optično merjenje ... :eek:
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
M430 je za svoj denar sicer čisto dober nakup, če ga jo uporabljaš s pasom. Sam uporabljam Polar H7, obstaja tudi Polar H10. Tam ni nobenih pripomb, niti za omenjeno kombinacijo, niti za sam Polarjev pas, če ga uporabljaš s katero od aplikacij na telefonu. Deluje odlično.
Ampak optično merjenje ... :eek:

Morda za koga zanimivo:
Polarjev M10 lahko uporabljaš tudi samostojno brez telefona, ure,....samo poženeš/startaš s stelefonom .....in potem ne rabiš razen pasa nič imeti s seboj.
Ob koncu vadbe samo snameš...podatki so shranjeni na senzorju.