Sploh ni zarot

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Včeraj smo bili na obisku pri prijateljih in se pogovarjali tudi o njunih dogodivščinah z vremenom pri vzponu na Jalovec.
Danes je žena na telefonu dobila youtube priporočilo za ogled videa z naslovom "Bivakiranje na Jalovcu".

They listen!
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Jest bi jih zajebal pa šel namest na Jalovec na Plešivec ... poj nej pa gruntajo, kje so zajebal :evil:
Aja, šele zdele sem opazu: vidva sta sam poslušala dogodivščine? Pol je jasno: maš firbčno ženo, je hotla videt kje je Jalovec ... zajeb
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.922
2.386
113
Lublana
Obišči stran
Kaj pa to?! V soboto dopoldan med vožnjo v avtu, pred neko hišo na dvorišču vidim nedokončano barko. Spomnim se kako je bilo teh nedokončanih bark, jadrnic.. še v devetdesetih vse polno po dvoriščih po vsej Sloveniji. To, kot zanimivost omenim dragi, ki je bila z menoj v avtu. Rečeva dva, tri stavka na to temo in hitro zaključiva ter pozabiva na to. Včeraj v četrtek popoldan slučajno brskam po TVju in na TV SLO naletim na dokumentarno oddajo, Betonske sanje, ki govori o teh barkah po dvoriščih. WTF!?! Prisluškovali so mi v avtu in na to temo v nekaj dneh posneli dokumentarec. WTF o_O
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Aja, mimogrede. Dokumentarec Betonske sanje je odličen, kdor ga še ni videl priporočam ogled. Krohot zagotovljen :valjamse:
Jaz sem ga gledal. Pa se jim nisem smejal prej obcudoval. Da so na vrtu zbetonirali ogromni ladjo. Vložili vanj toliko truda...to je sedaj nepredstavljivo. Da nekdo dela po 15ur na dan. Da vlaga svoj prosti cas v delo ne pa fitnes, bicikl... Je pa tudi odraz casa... Ko se sonckom niso toliko posvecali...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.922
2.386
113
Lublana
Obišči stran
Očitno ne dojevava te stvari enako. Jaz sem vedno bil za hobije in razna ustvarjanja v garaži ali na dvorišču ampak z zdravo mero pameti, da reč, ki jo delaš dejansko končaš in potem uživaš v tem. Če ti je gušt delat si pa omisliš nove projekte... Morda malo drugače dojemam stvari, ker sem se že osebno srečal in spoznal osebke, ki imajo neskončne nasedle projekte in samo sanjajo kako bodo to vse naredili ampak dejansko nič ne naredijo. Stvar pa leta in desetletja propada. Še kadar jim ponudiš pomoč in rešitev za zagon projekta te zavrnejo z nekim blesavim razlogom... Zato mi je oddaja zanimiva, ker mi je to tako znano, krohot je pa predvsem v izjavah in razmišljanju osebkov ter njihovih štorijah, idejah... Zanimiv mi je tudi ta fenomen kako slovenci mnogokrat kar naenkrat vsepovprek zagrabijo za neko stvar, ker hočejo biti zraven tega "trenda" pa še sami ne vejo točno zakaj. Mislim, da smo že off topic, ali pa tudi ne.... morda je to samo še ena od zarot...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Očitno ne dojevava te stvari enako. Jaz sem vedno bil za hobije in razna ustvarjanja v garaži ali na dvorišču ampak z zdravo mero pameti, da reč, ki jo delaš dejansko končaš in potem uživaš v tem. Če ti je gušt delat si pa omisliš nove projekte... Morda malo drugače dojemam stvari, ker sem se že osebno srečal in spoznal osebke, ki imajo neskončne nasedle projekte in samo sanjajo kako bodo to vse naredili ampak dejansko nič ne naredijo. Stvar pa leta in desetletja propada. Še kadar jim ponudiš pomoč in rešitev za zagon projekta te zavrnejo z nekim blesavim razlogom... Zato mi je oddaja zanimiva, ker mi je to tako znano, krohot je pa predvsem v izjavah in razmišljanju osebkov ter njihovih štorijah, idejah... Zanimiv mi je tudi ta fenomen kako slovenci mnogokrat kar naenkrat vsepovprek zagrabijo za neko stvar, ker hočejo biti zraven tega "trenda" pa še sami ne vejo točno zakaj. Mislim, da smo že off topic, ali pa tudi ne.... morda je to samo še ena od zarot...
Smešno je edino da skoraj noben ni pomislil kako bo ladjo spravil ven :) je pa teh nasedlih ladij se kar nekaj...
Odraz tistega casa je to. Mentaliteta da lahko vse sami naredimo. Ce pa kupimo je pa drago kot zlato (ali ce nam drugi naredijo). Kar na zaloat se sedaj vpliva
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Hvala ti za to temo na katero sem kliknil, da sedaj tudi mene Hervis povsod bombardira s supergami. :bonk:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bili smo tehnično vzgojeni in izobraženi - standard pa ni dovoljeval želja. Zato smo vsi prebirali hrvaški "Sam svoj majstor" in izdelovali "elektrofiče" in podobne spomenike. Zraven spada tudi gradnja betonske jadrnice, kar je večini povprečnega folka skregano s pametjo, mornarji pa vedo kako je morje lahko močno in kruto.

To so bili časi, ko je moral vsak povprečen človek imeti nek vikend z vinogradom, ali pa jadrnico v gradnji, da je bilo še bolj imenitno. Bil je nek primer, kako je ta betonska pošast med natovarjanjem na šleper padla iz štirih metrov in se je samo barva okrušila itd ...

Ja, nekoč je bilo. :D
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Bili smo tehnično vzgojeni in izobraženi - standard pa ni dovoljeval želja. Zato smo vsi prebirali hrvaški "Sam svoj majstor" in izdelovali "elektrofiče" in podobne spomenike. Zraven spada tudi gradnja betonske jadrnice, kar je večini povprečnega folka skregano s pametjo, mornarji pa vedo kako je morje lahko močno in kruto.

To so bili časi, ko je moral vsak povprečen človek imeti nek vikend z vinogradom, ali pa jadrnico v gradnji, da je bilo še bolj imenitno. Bil je nek primer, kako je ta betonska pošast med natovarjanjem na šleper padla iz štirih metrov in se je samo barva okrušila itd ...

Ja, nekoč je bilo. :D
Hja tole glede tega da finance niso dovoljevale je malo skregano z izjavami.v dokumentarcu ko so skoraj vsi povedali da jih tista betonska barka stala.več kot nova fabrisko narejena. Torej standard je bil. Tezava je bila miselnost
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in 8888