Spletna anketa o uspešnosti virusnega marketinga!

userblaz

Zelenc'
30. jul 2010
2
0
1
Pozdravljeni,

sem študent zadnjega letnika Fakultete za management v Kopru. S spodaj priloženo anketo bom opravil empirični del diplomske naloge, s katero želim raziskati uspešnost virusnega marketinga. Anketa je anonimna in njeni podatki bodo uporabljeni izključno za potrebe naloge. Prosim vas, če si vzamete nekaj minut časa in odgovorite na vprašanja, tako da obkrožite ustrezni odgovor oz. označite, kot je zapisano v navodilu. Že vnaprej se vam zahvaljujem za pomoč.


PS: Vprašalnik lahko rešite s klikom na povezavo ( TUKAJ )
Hvala, Blaž
zmaga.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Komentar na tvojo anketo:

Kot prvo, se moraš vedno predstaviti!

Vprašanje 1: Gre za internetno anketo, ti pa sprašuješ, če kdo nima internetnega dostopa?! Potem je ne bi rešil! Vprašanje je odveč!
Vprašanje 4: Kako naj ti odgovori nekdo, ki NE preglejuje pošte? Imeti moraš vse mone odgovore.
Vprašanje 7: Napiše se, kaj pomeni 1 in kaj pomeni 7 .. ali pa za vse številke. Samo 1 in 2 ne! Pa malce popravi svojo slovenščino.
Vprašanje 8 in podobna: itd se v navodilih NE uporablja! Vedno moraš izpisati navodila v celoti.
Vprašanje 13: ČIGAVO naklonjenost? V navodilih mora biti vse izrecno zapisano

no, toliko
tongue-1.gif
 

userblaz

Zelenc'
30. jul 2010
2
0
1
Najprej hvala za sodelovanje pri anketi.

Sedaj pa bom skušal odgovoriti na tvoje opombe.
Glede pomanjkanja predstavitve se najbrž nanašaš na anketo, glede na to, da sem se pri objavi na forumu predstavil.
Tovrstne spletne ankete so na voljo tudi brezplačno, vendar v tem primeru ne nudijo vseh funkcionalnosti, kot npr. predstavitve in končne zahvale. Problem sem skušal rešiti tako, da sem predstavitev kot tekst dodal k vsaki poslani anketi oz. kot tukaj na forumu. Zahvalo pa sem vključil zraven slike kot logotip.
1. Anketa ni bila samo spletna, ampak sem jo posredoval okoli tudi v doc obliki, kar pomeni, da so lahko odgovarjali tudi uporabniki brez povezave. Jasno za dostop do foruma je potreben internet, ampak mora biti anketa enotna in se vprašanj ne sme spreminjat ali odstranjevat.
4. Tukaj je res pomanjkljivost, namesto "enkrat na mesec" bi mogla biti opcija "manj kot enkrat na mesec".
7. Mislim, da so navodila dovolj jasna, če jih prebereš. Vprašanje se glasi : Razvrstite po pomembnosti, čigavo elektronsko sporočilo boste najverjetneje odprli. Z 1 označite polje, kjer je največ možnosti, z 2, kjer je naslednje največ možnosti itd. Se pravi s številko 1 označiš tisto opcijo, kjer meniš, da boš najvrjetneje odprl sporočilo, s številko 2 tisto opcijo, kjer meniš, da boš naslednjo odprl, s 3 naslednjo itd...Ni se mi zdelo smiselno tako nadaljevat do številke 5.
8. Kot vzorec ankete sem uporabljal model tuje ankete (mislim, da ameriške) v kateri so bile kratice. Je pa res, da ima slovenščina veliko bolj striktna pravila o katerih bi se morda mogel malce bolj pozanimati.
13. Mislim, da je vprašanje jasno postavljeno, najbrž pa slovnično res pomanjkljivo.

Z anketo sem se fokusiral na to, da zberem čimveč podatkov, ki mi bodo koristili pri dokončanju diplome. V prihodnje bom še nekoliko več časa namenil pomanjkljivostim in slovničnim popravkom.
Lp, Blaž