Spalna vreča

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Treba bo kupit novo spalno vrečo za odraslega. Tam do 10 stopinj je dovolj, čim manjša, ko je zložena.
Teh pocenskih za 20 EUR imam dovolj, ker gre ravno ena taka stran, saj je strgana.
Imate kakšen predlog? Najraje nekaj v stilu, kupiš enkrat in imaš do konca življenja. Ravno 200 EUR ne bi dajal za spalko, ampak ajd. Žena je nekaj našla kao primernega v Decatlonu, ampak kot sem rekel, bi raje dal nekaj več in imam potem mir.
Kot sem videl imajo kar nekaj ponudbe v Dechatlonu, Intersportu, nazraku.si in Iglušport. Žal pa nimam pojma o teh zadevah, tako da bi se priporočal za nasvet. Hvala.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.166
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Recimo:
Za to, kar si napisal, je odlična. Pa dve lahko združiš...
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Decathlon ima načeloma kar kvalitetno robo; pri eni njihovi spalni vreči sem celo videl, da imajo 5 let garancije. Pri garanciji ne komplicirajo, preverjeno. Vzami nekaj, kar ima temperaturo udobja okoli +10, pa bi moralo biti OK.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Saj načeloma bi kar morale držati; z renomiranimi proizvajalci praktično nimaš kaj zgrešiti, Decathlon je pa recimo dovolj dobra alternativa za manj denarja. Ne bi bilo slabo, če bi bil podan nek cenovni okvir, ker bi se precej lažje svetovalo. Takole na hitro bi se pa izogibal ultra light variantam, ker material preprosto ni dovolj trpežen.

P.S. moja 20+ let stara puhasta ABS še ni izgubila praktično nič puha, pa je kar pogosto v uporabi :) Imam tudi eno še starejšo sintetično Ferrino in malo tanjšo Salewo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Torej 40 EUR je že dogovorjeno. Ampak sem pripravljen dati tudi do 100 EUR, če je to kupiš enkrat in imaš za vedno.
Mi žena vlači te zadeve iz Lidla/Hoferja domov in je stvar za 2x ponucat in vreč stran. Raje dam enkrat in je to to. Pa kupim kvalitetno zadevo.
Kot rečeno, mi je važno, da ni ena velik kup tkanine in pa teža čez kilo, ker na motorju je fajn, da je vse light :).
 
Nazadnje urejeno:

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Daj se mogoče res sprehodi do Decathlona; 40 EUR je sicer rahlo optimistična, ampak recimo njihove Forclaz serije Trek 500 se začnejo pri 50 EUR, odvisno pač od temperaturne lestvice. Poglej, kakšne so in če ti ustrezajo, imaš 5 let garancije, torej si 5 let miren.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Eh, garancija me ne zanima toliko.
Sem že večkrat ugotovil (ne pri spalnih vrečah), da je bolje kupiti renomirano kvalitetno znamko in ne rabiš garancije. Resda plačaš tudi 2x več in takrat malo boli, ampak potem pozabiš in zadeva enostavno je. Sem se prej recimo jajcal z žnj nosilci in prtljažniki za avto. Ko sem popizdil, sem kupil Thule in je takoj malo peklo, ampak od takrat ne vem več zanj, kar je pri teh zadevah najboljša možna pohvala. Pa je sedaj že praktično 10 let. Nekaj takega bi rad s to vrečo.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Mogoče kaj takšnega?

Jaz imam eno prastaro Ferrino, pa je neuničljiva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Izgleda top, le teža mi je malo huda. Bom pogledal ostale Ferrino spalke. Tudi do - ne rabim ;). Hvala za predlog.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Ni minus, tele cifre so zavajujoče. Vedno glej udobno temperaturo, ki naj bo glede na tvoje želje recimo med 5 in 10°C (mal rezerve nikol ne škodi); tist ekstrem je definiran v smislu najnižje temperature, pri kateri še ne pride do podhladitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
To vem, ampak jaz rabim tam nekje okrog 15, zelo redko bo pod to temperaturo ;). Bom še malo v Iglu sportu predebatiral s prodajalcem in pogledal ostale v ponudbi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Še eno vprašanje: tale zadeva izgleda tudi ok:
Kakšno mnenje?
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Zna biti super, ja. Ne vem, koliko ti pomeni trpežnost, ampak zgornja Ferrinova ima ripstop, za tole pa nisem prepričan. Vsekakor si pojdi obe pogledat in potipat v živo, da dobiš občutek glede materialov. Nekatere ultralight zadeve delujejo tako občutljive, da je groza... sploh vrečke za shranjevanje se znajo strgati zelo, zelo hitro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Še eno vprašanje: tale zadeva izgleda tudi ok:
Kakšno mnenje?
Meni so tele spalke, ki so spodaj ozke, totalni fail. V njej si kot j**na gosenica, niti obrnit se ne moreš normalno. Sem imel nekaj takega in sem jo po par letih zamenjal za klasično pravokotno, ki jo lahko normalno razpneš in uporabiš tudi za čisto običajno pokrivanje.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Recimo:
Za to, kar si napisal, je odlična. Pa dve lahko združiš...
Jaz bi sedaj defenitivno vzel tako "pravokotno", sploh če rabiš bolj za poletje in kampiranje, saj jo lahko popolnoma odpreš in uporabiš kot kovter,
sploh ob vročih nočeh, da imaš noge zunaj, se samo delno pokriješ ipd...

Še ena podobna: