Soundbar in TV

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
SPDIF optika je v današnjih časih malo pase, saj gre brezizgubno čez največ stereo ali izgubno kompresiran DD/DTS. Sodobni (breizizgubno kompresirani) formati ala Dolby TrueHD in DTS MA odpadejo, razni object based audio foramti ali Dolby Atmos in DTS:X pa itak. Zdaj če ti to ni pomembno, potem je tudi ok.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Gox, iz kake razdalje gledaš TV? Jaz imam točno 3m, izmerjeno z metrom :geek:
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
SPDIF optika je v današnjih časih malo pase, saj gre brezizgubno čez največ stereo ali izgubno kompresiran DD/DTS. Sodobni (breizizgubno kompresirani) formati ala Dolby TrueHD in DTS MA odpadejo, razni object based audio foramti ali Dolby Atmos in DTS:X pa itak. Zdaj če ti to ni pomembno, potem je tudi ok.

To nisem razumel nič :) hehe Samo da je optika že out.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Naajsss :zmaga: Torej, če gledam sedaj HD programe, kateri so, če se ne motim 720p, imam lahko max 52 col, če pa si potegnem dol kak FHD (1080p) film, je pa max 77 col. Torej, bo pomoje najboljša izbira 65 col...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Sej zdej nimam LG soundbara..imam samo LCD TV od LG-ja, katerega sem odprl in vezal meterške zvočnike gor od Sonya na original izhode, original zvočnike pa izklopil in mi deluje odlično... Sej nisem nek zahtevnež, ampak vsaj neko globino v zvoku doda, saj so prostostoječi zvočniki bolje od unih malih elips zvočnikov, brez škatle noter zraven matične. Ker pa bom v kratkem kupil nov TV, katerega seveda ne mislim odpirat, bi si omislil tudi soundbar in želim, da zadeva deluje.
Sicer ima ta TV (TCL) že v osnovi 2 x 30 RMS-a zvočnike...sedanja moja ima 2 x 10RMS-a in, če mi bo premalo, bi kupil kar ta soundbar od TCL-ja, kateri ima še dodan subwoofer. :zmaga:
Hvala vsem za vaše odgovore...sem se pa že odločil, da bom priklopil preko optike. Soundbar TCL ima optiko, samo še za TV moram pogledat.

Se posipam z pepelom. Romzi je gor napisal, da ima LG SJ3 ali nekaj takega, pa sem mal zamešal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash