Sound bar

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
981
113
Celje
Obišči stran
Jaz sem kar precej prebral in “poslušal” (v trgovinah, kjer ni pravega obcutka) pred odločitvijo. Po testih je precej visoko za stereo zvok Bose.
na kocu je pa dejstvo, da iz 5cm zvočnikov res ni za pričakovati nek hudo kvaliteten “poln” zvok. In brez dodatnega nizkotonca je situacija še slabša.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Ja to menda jasno, ampak izgled pred funkcijo prevaga... absolutno minimalno bi moral imet nekih 10cm, še boljše 13cm. 13cm res težko nekako spraviš v neko škatlo pod TV, ampak 10cm bi pa že šlo. Oboje obstaja na trgu in so velike zadeve. Seveda tudi temu primerno stanejo. Focal Dimension Soundbar ima 10cm enote in ker je že star je primerno poceni. SennheiserAmeo je druga opcija, cena primerna funkcijam...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
981
113
Celje
Obišči stran
Ja to menda jasno, ampak izgled pred funkcijo prevaga... absolutno minimalno bi moral imet nekih 10cm, še boljše 13cm. 13cm res težko nekako spraviš v neko škatlo pod TV, ampak 10cm bi pa že šlo. Oboje obstaja na trgu in so velike zadeve. Seveda tudi temu primerno stanejo. Focal Dimension Soundbar ima 10cm enote in ker je že star je primerno poceni. SennheiserAmeo je druga opcija, cena primerna funkcijam...

bemtiš kje si bil prej s tem Focal Dimension Soundbarom… mogoce sem ga celo kje videl, ampak preskocil, ker “star model”.

Velika verjetnost, da bi vzel to namesto Samsunga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
:) nisi uprašal.. malo je star, ni bonbončkov, manjkajo streaming opcije.. čeprav se jih da nadomestit
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Tudi jaz se spogledujem s kakšnim soundbarom, ker bi rad da mi dela streaming brez prižgane tv, pa še vedno je treba receiver prižigat ipd..Imam pa že ločen Jamo sub,, ki bi ga eventuelno priklopil tudi na soundbar, je pa potem izbor precej ožji.
Na koncu sem razmišljal, če ni bolje kupit en av receiver z vsemi povezljivostmi nekje v rangu 500-700€, kjer bi se ta lahko samodejno prižgal (ali pa če ga preko telefona recimo) in potem streamal dalje npr spotify ipd..
Zdaajšni Tecnhics je že v letih - seveda nima hdmi ipd, zato je treba vse manualno , in posledično največkrat poslušam zvok s TVja.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Tudi jaz se spogledujem s kakšnim soundbarom, ker bi rad da mi dela streaming brez prižgane tv, pa še vedno je treba receiver prižigat ipd..Imam pa že ločen Jamo sub,, ki bi ga eventuelno priklopil tudi na soundbar, je pa potem izbor precej ožji.
Na koncu sem razmišljal, če ni bolje kupit en av receiver z vsemi povezljivostmi nekje v rangu 500-700€, kjer bi se ta lahko samodejno prižgal (ali pa če ga preko telefona recimo) in potem streamal dalje npr spotify ipd..
Zdaajšni Tecnhics je že v letih - seveda nima hdmi ipd, zato je treba vse manualno , in posledično največkrat poslušam zvok s TVja.
Najbolša odločitev bi bila nov av receiver.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Mja, se mi zdi da bi bilo kaj takega mogoče dobro. Je pa tudi teh variant recimo na amazonu kar precej, za 'poštukat'. Sub je itak aktivni, za satelite poganjat bi bilo pa mogoče tudi kaj takega dobro, pa še kup prostora bi prihranil:

Res pa da ni HDMIja, torej iščem kej podobnega :) Mogoče bi potem koristil optical out iz tv-ja do te zadevice.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.930
8.972
113
EU
Nekateri soundbari imajo možnost streamanja muzike kot internetni radio. Moral bi poiskati, kje je to bilo opisano. Novi receiverji imajo funkcijo, da prek "Toslinka" začnejo predvajati zvok s TV-ja, takoj ko ga vklopiš.
 
Nazadnje urejeno:

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Ja, kup stvari za preštudirat da jih odkljukaš, predno kaj kupiš.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Mja, se mi zdi da bi bilo kaj takega mogoče dobro. Je pa tudi teh variant recimo na amazonu kar precej, za 'poštukat'. Sub je itak aktivni, za satelite poganjat bi bilo pa mogoče tudi kaj takega dobro, pa še kup prostora bi prihranil:

Res pa da ni HDMIja, torej iščem kej podobnega :) Mogoče bi potem koristil optical out iz tv-ja do te zadevice.
Škoda denarja za kaj takega, plus tega 110V.