Sosed meče stran palico

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
To že, vendar je mejnik uradno znamenje. Prestavljanje je kaznivo.Tako na njem piše.
Prestavi ga lahko samo sklep sodišča, ne pa sosed z metanjem palic.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Kako že pravi stari pregovor: "zemlja ob meji pa meso ob kosti sta najslajša". Za tiste pol metra bi lahko šla skupaj v gostilno, naročila enga Štefana, se ga nacuzala k dve opici, pol bi ga a še naguncal da ti on kosi travo:). To bi jaz naredil, sam se ga sosed z mano noče nažret, zdej moram pa sam kosit tist meter.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
čuj gledam toto tvojo palco
confused-1.gif
kje si jo najdo , še čudn da nis kr suho vejo not zabil.
čbr-ka podomače , betonsko železo je bolj pravilno , čim debelejšo , pa s puharjom (tavelko kladivo , 5kg) noter zabiješ ene 70-100cm , še s traktorjem je ne bo ven potegno.
nahrung002.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Sigurno sosed ne sme mejnika prestaviti. Ampak doslej ga tudi ni, če prav razumem. Jaz ti priporočam, da se ne sekiraš. Pred košnjo si postavi palico in pokosi, kjer misliš, da je tvoje. Potem pa jo naj on vrže ven, ali pa jo ti umakni. Slovenci smo znani, da se kregamo zaradi meje, zato ne pričakuj nekega hudega izboljšanja. Tudi, če na sodišču ne bo uspel...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
rešitev je samo ena: luknja pol metra, beton not (ne šparat), potem pa armirano betonske stebre not. okrog namotat bodečo žico, pa tisto s kravjim cinglom tudi ni slaba ideja. pol pa da vidimo tigra kak se bo spravi na to
grims-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Ma brezveze... To palico si narediš, da ko kosiš s traktorjem menika ne vohaš in iščeš. Če sam sebi narediš oviro, si dal "dr.ku focl". Če to delaš zato, da soseda spomniš, kje je menik sredi trave, ki tako ali tako ni nič vredna, pa greš na posvet k psihiatru.
Vsak si mora pri sebi razčistiti, kje in kaj je resnični problem.
Ključni so dobri odnosi. Pri moji hiši je en sosed tudi postavil železne cevi ob mejnike. Mene ne moti, čeprav jaz tega ne bi delal. Povedal mi je, da bo to naredil zato, ker daje travo v najem in da ne kaže vsako leto, kje je njegovo. In tak razlog je smiseln. Jaz pa tega ne bi naredil zato, ker če s kosilnico zadeneš v tako palico imaš hitro škodo. Tako da na koncu moraš to na roke očistiti. Aja, še zakaj ne bi tega delal: že ko je moj oče pri mojem nekdanjem domu mejo "označil" s kostanjevim kolom, sem potem pol ure šraufal kosilnico... S sosedi, kjer smo v dobrih odnosih raje malo na pamet pokosimo in včasih je za kake vile sena en na škodi, drugič pa drug. Glavno je, da zadnji pokosi do konca.
 
Nazadnje urejeno:

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Citiram:
"Če se sosed ni strinjal postavljeni mejnik ne velja nič. Več beri spodaj. Bo mogoče kak geodet več napisal in trdim da bo napisal isto kot jaz. Tudi mejniki ki so jih geodeti zabili, so že padli, in to za 3 metre, ne samo za 5 cm. In toleratnca v odročnih krajih ni samo 5 cm, ampak 20 in tudi v tem smislu, dokler se sosed ne strinja, gre ta isti mejnik lahko tudi 20cm levo ali desno (ponekod pa mogoče še več, ne vem točno ker nisem iz te stroke)."

To kar trdiš seveda ne drži: pri vsakem določanju meje geodet izdela elabora o poteku meje, kjer mora navesti podatke na podlagi katerih določi potek meje in ta potek mora biti v skladu s podatki, ki jih izkazuje kataster. Temu se reče predlagana meja in če se vsi mejaši/lastniki strinjajo s potekom pokazane meje s svojim podpisom Geodetska uprava izda odločbo o evidentiranju urejene meje, za kar ima podlago elaborat.
Če se kateri od lastnikov ne strinja, se to zavede in tisti ki se ne strinja s potekom predlagane meje mora v roku 30 dni sprožiti sodni postopek ureditve meje. V kolikor v tem času ne sproži sodnega postopka se šteje, da se s potekom meje strinja in Gedetska uprava nadaljuje postopek za ureditev meje.
Tudi trditev, da zakoličeni mejniki ne pomenijo nič, oz. to ni meja ne drži: mejnik je uradni zaznamek in ga lahko prestavi samo za to pooblaščena oseba (geodet s koncesijo in licenco) na podlagi sodne odločbe. Prestavljanje, poškodovanje ipd je kaznivo, kar jasno določa zakon. Mejnik je namreč postavljen na podlagi podatkov (in izdelanega elaborata o ureditvi meje, ki je uradni dokument), ki jih izkazuje kataster in tisti, ki se z njim ne strinja ima prekleto težko delo, da dokaže nasprotno. Tako, da prestavljanje mejnikov za 3 metre je hudo bosa, ker tako nesposobnega geodeta verjetno ni.

lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Še ena zanimiva.. ko je sosed zvedel, da smo naročili izmero je sam predlagal, da on stopi zraven.
Če skupj naročimo meritev, pride ceneje, je razložil.
Geometer je odprl en nalog za oba naročnika in opravil meritve. Sedaj pa sosed ne podpiše.
confused-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Jaz bi na tvojem mestu si kupil / naredil ene 3-4 metre dolgo palico ki je sestavljiva, torej iz dveh ali treh kosov, in jo zabijal v zemljo na podoben način kot za šterno.

Pa da ga vidm junaka kako bo on zvleku jo vn. Pa za piko na i, bi še gor našvasal 100 pikic ki bi ga bodle ce bi z roko vn vleku.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Zadeva se je končala tako......
Sosed se je pritožil na sodišče. Skliceval se je na prisestvovanje, ker je on to zemljišče stalno užival.
Tudi je zahteval novo meritev in prestavitev tromejnika (ki sploh ne meji z omenjenim sosedom), ker geometer ni točno izmeril.

Moj odgovor......
Sosed ne živi tukaj že 30 let. Prijavljen je v Ljubljani. Za prisestvovanje bi mora imeti posest stalno v lasti.
Pri nakupu nepremičnine ni bilo nobenih plomb, zabeleškov in podobnih reči v zemljiški knjigi, da je vložil zahtevek za prisestvovanje.
Z nakupom nepremičnine se čas priposestvovanja prekine.
Pa tudi zakon govori o zaupanju v zemljiško knjigo, ki ne more biti v škodo novemu lastniku.

Zahtevek sodišča ....
Zahtevalo od soseda, da plača polog za sodnega izvedenca, ki bi opravil meritve na terenu, ker so stroški izvedenca tožnikovo breme.

Konec boja za mejo.......
Sosed ni v predpisanem roku plačal polog za izvedenca, s tem je sodišče tožbo zavrglo.
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Pa upaj da ti ne bo še naprej nagajal..... če ne pa skopaš metrsko luknjo, noter beton pa konkretno štango not..... pol pa ko voli nek' izvoli.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Tale plastična zadeva je samo geodetska točka - nakazuje lokacijo, kjer bi lahko tisti pravi mejnik stal, ko bo končan mejni postopek.
Več si lahko prebereš tukaj:
http://www.mejnik.si/index.cfm?akc=ureditev

Če se sosed ne strinja z mejo, potem postavljanje palice lahko razume kot provokacijo.
Namig: namesto aluminijaste palice zabij cca 1 m globoko rebrasto armaturo fi 14 - se bo fajn zašvical predno jo bo spipal
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj pa če bi preprosto pustil en meterski pas trave nepokošene?
Naj sosed pokosi, ali pa ga naj začne motiti.
tongue-1.gif


Po drugi strani pa lahko na palico še električnega pastirja priklopiš
evil.gif
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Prvič... geometr se lahko zmoti, meni se je pri zakoličbi dvakrat, da sem ga sam popravljal...

Drugič, če se sosed ne strinja z geodetskim odmerkom, potem meja ni določena in jo morate potem sodno določit, kar pa je dolgotrajen proces in predvsem drag..

In še nekaj sodišče bo dodelilo sodnega izvedenca in če se je tvoj geometr zmotil, boš stroške potopka nosil sam, kar se je naredilo ravno nam...

Tko da govorim iz lastnih izkušenj, zato se probaj z njim zmenit in zakoličte tam, kjer se oba strinjata, drugače vama ostane le sodna pot, ki je draga in en bo pušnil stroške postopka, stroške izvedenca in stroške odvetnikov in še kaj....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.891
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Kaj pa če bi preprosto pustil en meterski pas trave nepokošene?
Naj sosed pokosi, ali pa ga naj začne motiti.
tongue-1.gif


Po drugi strani pa lahko na palico še električnega pastirja priklopiš
evil.gif

Si bo začel še tisti meter trave lastit
pastir po tvoje ne bo opravljal funkcije, saj ga boš na ta način 2x ozemljil-- ni štroma