Sony XF7596- počasno prestavljanje programov

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Zdravo

Imam novo televizijo Sony XF7596 in Technisatov CONAX modul na Telemachu. Prestavljane programov mi dela IZJEMNO počasi (5-6 sekund). Na ostalih starejših TV-jih je to prestavljanje dosti hitrejše.
Lastniki Sony-jev..a se da kje kaj nastaviti?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Ne da se.

Industry standard zmerjen po vseh proizvajalcih je mislim da okol 4s.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.964
113
EU
To ti kartica od Telemacha bremza. Prej sem imel Teleingovo in je takoj, ko sem pritisnil gumb, TV zamenjal kanal.
Telemachova sekundo pročaka, potem za pol sekunde pokaže rumeni trak da ta program ni na razpolago (oziroma CA modul setup problems), potem ugasne napis in za sekundo kaže temo, potem pa le preklopi na zahtevani kanal...:gorjaca:
Torej..amaterji in zanič kartica.:jok: TV Sony KDL 32V4500. Vse skupaj ven potegni (pri izklopljeni TV). Kartico v modulu parkrat podrsaj ven in notri (da pobrusiš kontakte), znova daj v TV in preizkusi delovanje. Mogoče bo malenkost boljše, vendar ne preveč:evil:
Prej verjamem da Telemach ima zanič kartice, kot da bi Sony imel zanič televizor.:fredi:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
To ti kartica od Telemacha bremza. Prej sem imel Teleingovo in je takoj, ko sem pritisnil gumb, TV zamenjal kanal.
Telemachova sekundo pročaka, potem za pol sekunde pokaže rumeni trak da ta program ni na razpolago (oziroma CA modul setup problems), potem ugasne napis in za sekundo kaže temo, potem pa le preklopi na zahtevani kanal...:gorjaca:
Torej..amaterji in zanič kartica.:jok: TV Sony KDL 32V4500. Vse skupaj ven potegni (pri izklopljeni TV). Kartico v modulu parkrat podrsaj ven in notri (da pobrusiš kontakte), znova daj v TV in preizkusi delovanje. Mogoče bo malenkost boljše, vendar ne preveč:evil:
Prej verjamem da Telemach ima zanič kartice, kot da bi Sony imel zanič televizor.:fredi:

Ni to odvisno od tvjev sploh, kot pravis
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.440
113
Verjetno gre za kombinacijo vsega, hitrost TVja, hitrost čitalca Conax kartice in za hitrost same kartice. Ko ujameš pravo kombinacijo čakaš kar nekaj časa. Sam k sreči nimam teh težav (tudi Telemach in bivše Teleing omrežje).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.964
113
EU
KSZ.
Sem "poštopal" na Sony KDL32V4500 menjavo kanalov. Vsi domači prestavljajo približno v dveh sekundah. Kaj je bolj egzotičnega (nedomačega) traja tri....izjemoma štiri sekunde. Vmes pobliska z napisom (CA modul setup problem). Posebej, če v istem dnevu (oziroma, ko vklopim TV na gumb) prvič preklopim na ta kanal.
Gledal sem nastavitve TV-ja. CA modul nima nevem kakšnih možnosti. Ima pa kartica. Tega še ne poznam dobro, in moram naštudirati, ker so navodila skopa.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
a TV guide vam na sonyju dela? al moras najprej it na kanal.. mal pocakat - poj pa pokaže katera oddaja je/bo?
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
334
212
43
Ali je delovanje TV guide odvisno od TVja? Ker to me najnolj razkuri, da moram najprej na kanal. Imam pa sony.
Drugo vprašanje pa imam glede EONa. Na Telemachu je našteto zelo malo TVjev, na katere se da to namestiti. Ali imajo samo pomanjkljiv seznam? Od česa je odvisna (ne)namestitev EONa?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Ali je delovanje TV guide odvisno od TVja? Ker to me najnolj razkuri, da moram najprej na kanal. Imam pa sony.
Drugo vprašanje pa imam glede EONa. Na Telemachu je našteto zelo malo TVjev, na katere se da to namestiti. Ali imajo samo pomanjkljiv seznam? Od česa je odvisna (ne)namestitev EONa?

Ce imas Sony potrebujes android tv
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
Za EON je mišljeno. Guide ima vsak TV, samo počakaš, da ga osveži.

par vprašanj:
- moraš izbrati kanal, da ti ga osveži?
- koliko časa traja, da se ti osveži?
- vidiš koliko oddaj "v naprej"?

Na enem mal starejsem sonyju (pred android TV) mi guide kaže po 8 - 10 vrstic/kanalov na zaslon.. Ene kanale pokaže takoj guide.. ene mi piše "No content" (al neki).
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
334
212
43
Meni neandroid sony, tud ene 5 let star sam ne osveži brez da ne vklopim kanala. Drugače pa pokaže za ene 2 dni naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej