Sončna očala - dioptrija

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Pozna kdo dobrega optika, kateremu bi nesel svoja sončna očala brez dioptrije, da mi pove ali lahko vstavi stekla z dioptrijo? Sicer se mi zdi, da to ne bo mogoče, ker so preveč zaobljena pa še oči imam precej skupaj in je to baje problem, zato pa sprašujem po kakem dobrem optiku, ki dejansko zadevo pogleda. Gorenjska + Ljubljana.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Vse je odvisno koliko imaš dioptrije, koliko imaš cilindra...

Sicer je pa dobro rešitev našel Adidas, kjer imaš lahko zaobljena sončna očala z dipotrijo, saj se vstavi clip, katerega se ne vidi skozi stekla.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če imaš željo po zelo zaobljenih sončnih očalih... ti tega ne bo naredil nihče. Jaz imam za moje pojme ne pretirano zaobljene, pa je bilo menda na meji, kar se še da. Ljubljanskega konca ne poznam, sicer pa hodim na Jesenice, Optika Mesec, zaenkrat same pozitivne izkušnje
smile-1.gif
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Tako kot so ti povedali, ce imas prevec dioptrije, pri ukrivljenih rata problem. Meni je tako rekel optik, ko sem iskal nov okvir za navadne spegle, pa so mi bili vsec eni, ki so bili sportno ukrivljeni, podobno kot soncna ocala.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Enako kot ostali.. iskal resitev, ampak imam prevec dioptrije, da bi to sploh kdo naredil. Ja, Adidas ima ene resitve, ali pa da si omislis lece in navadna soncna ocala
smile-1.gif
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Hehe, sem imel podoben primer. Iščem optika, ki bi mi v moja sončna očala vstavil stekla z dioptrijo. Sprašujem po Kranju, povsod me zavračajo, da to ne bo mogoče, razen v primeru, da bo zelo drago. Okej, grem za hec vprašat še do optika v Škofjo Loko, optika Oman v škofjeloškem zdravstvenem domu. Možakar pogleda, skomigne z rameni in reče "ni problema". Cena za obe stekli z delom: 50 eur. Od takrat kupujem vsa očala samo še pri njemu. Priporočam.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Ravno zato sprašujem, ker dioptrija se meni ne zdi ne vem kako huda: D: 0,75, L: 1,5. Brez cilindra. Očala tudi niso totalno zaobljena, pa mi kljub temu vsak odkima že na prvi stavek in se mi zdi malo čudno.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Ravno zato sprašujem, ker dioptrija se meni ne zdi ne vem kako huda: D: 0,75, L: 1,5. Brez cilindra. Očala tudi niso totalno zaobljena, pa mi kljub temu vsak odkima že na prvi stavek in se mi zdi malo čudno.
Mene so tudi mnogi zblojeno gledali.
Nato so mi pri Ruglju (Lj) rekli brez težav, izberi sončna očala, notri damo korekcijske leče, ki jih zatemnimo po želji - to je bilo l.99
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
O kaksni dioptriji je govora?

Dioptrije -1.75 na oba očesa, prav tako pa še -1.75 cilindra na oba očesa. Optik je stekla zbrusil na tak način, da je pri gledanju skozi zakrivljena stekla dioptrija ravno prava. Tako nekako
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Takšne že imam, torej ta "clip-on", ampak to je bolj za vsakodnevna opravila.

Vseeno bi pa rajši imel kakšna bolj športna, za športanje.