Sokovnik za grozdje

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Za izdelavo sokov uporabljam sokovnik Bomann.

http://www.veleblagovnica.com/sokovnik-bomann-ae-1915-cb.html

Težava je pri izdelavi soka iz grozdja.
Stroj med delom zbrusi koščice grozdja in vse skupaj centrifugira.
Takšen sok ni dober, ker bi košæice morale ostati v stroju.
Sokovnik bi moral delal na principu stiskanja. Podobno kot prešajo grozdje.
Obstaj takšna namizna naprava
sprasujem se.gif
 

maiko

Pripravnik
25. sep 2011
56
0
6
Ljubljana
Obišči stran
Izposodili smo si res star sokovnik Emo Celje. Zelo preprosto in 100 % dobro. Naredili smo sok in sirup. Soku smo dodali sladkor in še malo pokuhali.
Ostanke sem namočila z vodo in nekaj sladkorja. Prekrila z gazo in sedaj bom pustila, da nastane kis( pravijo mesec ali dva) Kisa še nismo delali, tako upam, da je ta način pravi.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Na prvo žogo - poišči kaj takega: kljik

Pred prešanjem - grozdje zmleti, zdrobiti - če boš tudi peclje odstranil bo treba notranjo stran preše oblžiti s precej gosto tkano mrežo (sicer ti bo kar precej jagod porinilo skozi koš). Izstisnjen sok pred kuhanjem oz. pitjem seveda še precediti.

Je pa izkoristek takšne namizne preše precej slab.
 

maiko

Pripravnik
25. sep 2011
56
0
6
Ljubljana
Obišči stran
S starem sokovniku Ema Celje smo se zadeve lotili preprosto. Peclje stran in samo jagode v sokovnik. Nič mletja, precejanja.
Sok steče direktno v steklenice. Sicer je to delal moj dragi in se ni mogel načuditi kako je to enostavno.(delali prvič, sokovnik izposojen). Izkoristek: imeli smo eno malo plastično nizko gajbo in malo gajbo od bauhausa rdečkasto. Dobili smo 7 litrov čistega soka plus še toliko soka, da smo naredili sirup.
A sploh Emo Celje še obstaja?
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Uf, to je pa že staro, vsaj 30 let. Je tudi pri nas doma in deluje perfektno.

Bi pa rad probal stisnit sadje, da bi dobil nekaj litrov svežega soka, ostalega pa zavrel na 95 stopinj, da obstane.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Mi smo včeraj delal z nečim temu podobnim. Je samo sokec vn uletu. Bil je odličen. Smo vrgl kr cel grozd notr in je lupine, peclje in peške sam odstranil. Samo smo pol tist odpadek dal še enkrat skozi ker je še ostalo nekaj tekočine.
14256.jpg
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Začasno je težavo rešil sosed, ki je imel trgatev. Nam je tudi sprešal in natočil v posode. Žena je naredila sok.
Sem pa videl reklame centrifugalnih sokovnikov v katere dajajo cele kroglice grozdov. Torej naprava nima težav s koščicami.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Naredili smo 70litrov soka. Po stari recepturi. Zdrobili, sprešali in zavreli. Inox posoda s pipico in jedilni parafin na vrh.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:

Pred prešanjem - grozdje zmleti, zdrobiti - če boš tudi peclje odstranil bo treba notranjo stran preše oblžiti s precej gosto tkano mrežo (sicer ti bo kar precej jagod porinilo skozi koš).

To mrežo imajo v vsaki kmetijski trgovini.
 

maiko

Pripravnik
25. sep 2011
56
0
6
Ljubljana
Obišči stran
Ravno narejeni sirup iz grozdja sem pustila nekaj dni izven hladilnika, kar tako v kuhinji. Je sirup malo moziral in sem ga hitro dala v hladilnik. Sem ga ujela še na začetku, tako je vseeno piten.
Okus enkraten!
Kot vidim na strani Emo Celje, sokovnika več nimajo. Upam, da se motim, ker je res odličen.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
OK, gkede cmockov vam je debata malo zasla, ampak kar se tice naravnega soka: ce zacne enkrat mozirati, ga pac povrite, ja ? Najprej ga to pasterizira (ce ga spravis v ciste steklenice, ki so tudi bile po moznosti prej segrete), hkrati pa se odplini nezeljeni CO2, kolikor se ga nabere med alkoholnim vrenjem. Aja, pa alkohol to tudi odpravi (= alkohol zavre prej kot voda in enostavno odpari v procesu, na koncu ostane samo se sadni sok, razen ce je v celoti povret ... potem iams pac zelo cuden kis).
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
hysterical-1.gif
Kaj misliš zakaj ga Žabar še ni kupil, sicer bi se verjetno že pohvalil?
Žabarja ni več....
Resno sprašujem, tko da če nimaš nič pametnega za povedat raje eno zmoli! Lahko tudi za tistega župnika, ki je danes v časopisu, da je spolno napadel 8-letno deklico.....
crazy1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ne vem, kam je šel. Po zadnjih podatkih se ga je zapil......
evil.gif

Ne rečem, da je Moulinex slab, je pa popolnoma drugačen kot ta, ki ga nameravam kupiti.
 
Nazadnje urejeno: