Soglasje za namestitev klime?

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Kakšne so vaše izkušnje iz prakse? Situacija v bloku je takšna, da jih ima od 20 stanovanj 6 nameščeno zunanjo enoto klime na fasadi. Lahko kdo koga jaha, če še eno stanovanje naredi enako?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Po spominu....rabiš 1/2 (3/4???) soglasij etažnih lastnikov.... Pa greš do upravnika kjer se pač zmeniš...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za fasado rabiš od vseh + projektant oz. arhitekt + spomeniško varstvo če gre za starejši objekt.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Aha možno....jaz imam srečo da sem navrh....je šla lahko na podstreho :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Torej kljub temu, da klime na fasadi že obstajajo, mora vsak vedno znova iskati soglasje?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Torej kljub temu, da klime na fasadi že obstajajo, mora vsak vedno znova iskati soglasje?

Ja, je pa seveda bolj enostavno...
Pred leti, LJ-Šiška, blok, par klim nad nami, par pod nami, pa je rekel upravnik: "Daj na isto mesto na fasadi, tako kot oni in takoj podpišem in poštempljam." Pa sem ga vprašal za sosede, se je samo režal: "Saj imajo tudi oni klimo, kaj pa naj rečejo?"
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Sem klical upravnika: če želiš namestiti klimo na streho ali fasado, rabiš soglasje vsaj 50% lastnikov. Do sedaj so vsi montirali brez soglasij, upravnik nima pojma, da bi kdo montiral klimo, nihče se ni nič pritoževal, tako da bi lahko tudi jaz najbrž naredil tako:) Ampak če sem že začel, bi bilo sedaj malo čudno, da ne bi speljal do konca, manjkata mi še dva podpisa, nihče ni nič kompliciral, večinoma so bili precej začudeni nad tem, da morajo dati soglasje:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in tony

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Glede zunanjih enot klime.
Tu v okolici, so jih morali lastniki dol pobrat. In potem nazaj gor dati.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pameten upravnik in izvajalec fasade, se vnaprej dogovorijo, da se unificira postavitev klim. Stare dol na strošek lastnikov, gor fasada s pripravljenimi sidri za nosilce (to po navadi preskočijo) in pod fasado odtoki kondenza z izvodi za vsako nadstropje, potem pa lepo vse gor.
Druga opcija (manj ugodna za lastnike) je da se vse klime speljejo nekam na enoten prostor - podstreha,...

Edit: seveda se napeljejo še cevi za klimo in električni kabel, ali pa vsaj posti podometno kanal.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Pr nas ni nobeden iskal nobenega soglasja, pa je vse kul. Ko se je rihtala fasada smo se pa z upravnikom in hišnim svetom zmenli, da se je dalo na pri vsakem stanovanju podfasadne - tadolge nosilce klime, tudi pri tistih, ki nimajo klime. Ob delanju fasade, pa se je dala podfazadna cev - odtok, ker je bilo nadležno tisto kaplanje vode. Strošek je bil minimalen na stanovanje, tako da os ga prebavili tudi tisti ki klime nimajo. Pa ko je bil fasadni oder postavljen, smo se zmenijli za demontažo in montažo zunanje enote z lokalnim klima majstrom.
 

Priponke

  • IMG_0523.jpg
    IMG_0523.jpg
    3,4 MB · Ogledi: 1.033
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Oprosti ampak to je tako šalabajzersko narejeno, da bog pomagaj. Sem videl že te "podometne" nosilce - neumnost na kubik! Že tvoja klima je tako na oko preblizu fasadi (se ne zrači dovolj), nezmožnost zamenjave (nimajo vse klime enake širine postavitve nosilcev), kaj če jo dol vržeš,......
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Znanka jo je pred leti namestila na balkonsko ograjo. So v bloku nekaj pizdili, da kvari izgled, ko pa je pridobila mnenje advokata, so pa hitro utihnili. Sedaj ima klimo že pol bloka in to po fasadi, pa mi ni nič omenila, da je morala dajati kako soglasje.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Da malo obudim temo…

Kupil sem stanovanje oz. garsonjero, katero bom po obnovi dal v dolgorocni najem.

Stanovanje je v zadnjem nadstropju in bi namestil seveda tudi eno malo boljso klimo za ogrevanje pozimi ter hlajenje poleti.

Sedaj pa me zanima, ce je za namestitev zunanje enote direktno nad stanovanjem na podstresju (skupni prostor tudi za suseje oblacil) s tem da direktno nad mojim stanovanjem ni nic lahko namestim le to brez kaksnih soglasij?

Hrupa ne bo, ker bo visji rang micke (imamo tudi v bajti 3), odtoke bomo tudi zrihtali tako kot se zagre..