Socialna na 530 eur?

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Mr_Wolf
imam skoraj 30 let delovne dobe, od prvega do zadnjega dne v različnih firmah v gospodarstvu, 90 % delovne dobe je pri zasebnikih.
Tako da, mogoče pa se mi vseeno malo sanja kaj in kako.

Veš, da bi ti celo verjel, dasiravno videti res ni.
.
Sem imel priložnost videti tudi podjetnike, lastnike firm s tam do 15 zaposlenimi, ki so se pritoževali nad "neoliberalizmom":bonk: .
Ob tem jim pa ni potegnilo, da za tiste, ki opletajo s pojmom "neoliberalizem", so oni tisti "neoliberalisti", ki bi jih bilo, na konici bajoneta, nagoniti v morje (by Kordiš)...
.
Tako, da ti verjamem, da delaš v ZS in si pač žrtev/rezultat 45+25 letnega medijskega pranja možganov.
Pri tistih povprečno inteligentnih, zna le-to biti zelo, zelo učinkovito...
...in dolgotrajno.
nosilbomrdečozvezdopress
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Veš, da bi ti celo verjel, dasiravno videti res ni.
.
Sem imel priložnost videti tudi podjetnike, lastnike firm s tam do 15 zaposlenimi, ki so se pritoževali nad "neoliberalizmom":bonk: .
Ob tem jim pa ni potegnilo, da za tiste, ki opletajo s pojmom "neoliberalizem", so oni tisti "neoliberalisti", ki bi jih bilo, na konici bajoneta, nagoniti v morje (by Kordiš)...
.
Tako, da ti verjamem, da delaš v ZS in si pač žrtev/rezultat 45+25 letnega medijskega pranja možganov.
Pri tistih povprečno inteligentnih, zna le-to biti zelo, zelo učinkovito...
...in dolgotrajno.
nosilbomrdečozvezdopress
Namesto da me predalčkaš in postavljaš diagnoze, mi rajši dokaži da ima računovodkinja v šoli ali zavodu 25 % višjo plačo, kot tista pri zasebniku ali v gospodarstvu. Ali pa administratorka, ali pa medicinska sestra v UKC od tiste pri zasebniku.
Pa hišniki, čistilke, administratorji - imajo res za četrt večje plače od tistih v realnem sektorju?
Ker javni sektor ni samo javna uprava.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Namesto da me predalčkaš in postavljaš diagnoze, mi rajši dokaži da ima računovodkinja v šoli ali zavodu 25 % višjo plačo, kot tista pri zasebniku ali v gospodarstvu. Ali pa administratorka, ali pa medicinska sestra v UKC od tiste pri zasebniku.
Pa hišniki, čistilke, administratorji - imajo res za četrt večje plače od tistih v realnem sektorju?
Ker javni sektor ni samo javna uprava.

Glej, statistika pravi, da so 25% višje.
Če praviš, da administratorke itd... v JS ne zaslužijo 25% več, kot v ZS potem je razlika pri "pomočnikih direktorjev direktoratov za istraživanje ruda i guibljenje vremena I do III" pač še toliko večja v njihovo korist.
.
Bi mogoče znala tudi povedati koliko naredi ena "administratorka" v JS in koliko v ZS?
Tisto, kar v ZS naredi ena "tajnica" so v JS zaposlene 4 (z besedo: štiri)....
...ne da sem mi več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Namesto da me predalčkaš in postavljaš diagnoze, mi rajši dokaži da ima računovodkinja v šoli ali zavodu 25 % višjo plačo, kot tista pri zasebniku ali v gospodarstvu. Ali pa administratorka, ali pa medicinska sestra v UKC od tiste pri zasebniku.
Pa hišniki, čistilke, administratorji - imajo res za četrt večje plače od tistih v realnem sektorju?
Ker javni sektor ni samo javna uprava.

Glede medicinskih sester ti zagotavljam, da je temu tako. V JS se placuje po razredih in nedavno je slo nekaj gor. V domovih pa temu ni tako. Se vec. Najraje zaposlujejo zdravstvene tehnike, ki mu dajo ppgodbo za bolnicarja
Saj ves.. minimalec, se vedno pa lahko dela preveze ran in ostale zadeve, ki jih solan bolnicar ne sme.

Racunovodje v ZS niso nrkaj bajno placane. Je prevec ekonomistov tako ali tako. Spet drugace je v JS, kjer so razredi od do.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Glede medicinskih sester ti zagotavljam, da je temu tako. V JS se placuje po razredih in nedavno je slo nekaj gor. V domovih pa temu ni tako. Se vec. Najraje zaposlujejo zdravstvene tehnike, ki mu dajo ppgodbo za bolnicarja
Saj ves.. minimalec, se vedno pa lahko dela preveze ran in ostale zadeve, ki jih solan bolnicar ne sme.

Racunovodje v ZS niso nrkaj bajno placane. Je prevec ekonomistov tako ali tako. Spet drugace je v JS, kjer so razredi od do.
Ne vem, če prav razumem.
Se pravi so po novem medicinske sestre po bolnicah in ZD za četrt boljše plačane od tistih pri zasebnikih? Govora je seveda o osnovni plači, brez dodatkov na nočno in nedeljsko delo in brez nadur.
Če z domovi mislih domove za starejše, tam pa (vsaj kolikor je meni znano) je kriza, tako z normativi in posledično preobremenjenostjo osebja, kot s plačami.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.361
113
Kdaj sta dobila kredit na 20 let, nedavno ali v casu debelih krav? In kaj sta dala kot zavarovanje? Hipoteko? Na kaj vse? Poroke? Koliko?

Ker ne kupim tega, da je banka enostavno dala kredit dvema, zaposleniva za dolocen cas, brez kakega hudega zavarovanja. Razen, ce mata pravi priimek:cool:

Rastoča hipoteka za hišo ki se bo gradila. On kreditojemalec, jaz porok. Pomlad 2013, točen mesec moram pogledat.

Garancije:
- kot rečeno hipoteka
- zavarovanje hiše za določene ujme ki se vinkulira na zavarovalnico

Drugo nič... Zadeva identična ne pri eni banki, ampak na vseh 4 ali 5ih kjer sva se menila.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Rastoča hipoteka za hišo ki se bo gradila. On kreditojemalec, jaz porok. Pomlad 2013, točen mesec moram pogledat.

Garancije:
- kot rečeno hipoteka
- zavarovanje hiše za določene ujme ki se vinkulira na zavarovalnico

Drugo nič... Zadeva identična ne pri eni banki, ampak na vseh 4 ali 5ih kjer sva se menila.
Tako po gospodinjsko predvidevam, da je že sama parcela veliko vredna.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.361
113
Tako po gospodinjsko predvidevam, da je že sama parcela veliko vredna.

Ne vem, bi mogla v tisti referat cenilca pogledati kako je razclenil. Je pa najprej vprašal koliko kredita želiva in seveda potem v navezi z banko "ocenil" na malo več kot 2x krede vse skupaj, ko bo enkrat končano. Za ta denar človeka že ima, da bi prodal... Če bi bila rizična, bi hoteli pa se nepremičnine od staršev za poroštvo. To je bilo takrat jako popularno, ne vem kako je danes. Point je drugje. Rastoče hipoteke niso redkost ali kaj posebnega, ampak v prvi vrsti mora banka verjeti da boš res lahko plačal. Njim se ne da ukvarjati z delozacijo pa preprodajo nepremičnin. Kar se rudi vidi iz preteklosti..
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Računovodkinje, hišniki, čistilke v vzgojno izobraževalnih ustanovah so t.i. nestrokovni delavci, skupina J.
Računovodkinje imajo od 2017 svoj sindikat https://www.sindikat-sfru.si/ , prej so bili vsi samo v okviru Štrukljevega Sviz, ki zanje ni naredil 0 v celotni zgodovini.
Če so zraven tudi ostali reveži (hišniki, čistilke) ne vem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.361
113
Glej, statistika pravi, da so 25% višje.
Če praviš, da administratorke itd... v JS ne zaslužijo 25% več, kot v ZS potem je razlika pri "pomočnikih direktorjev direktoratov za istraživanje ruda i guibljenje vremena I do III" pač še toliko večja v njihovo korist.
.
Bi mogoče znala tudi povedati koliko naredi ena "administratorka" v JS in koliko v ZS?
Tisto, kar v ZS naredi ena "tajnica" so v JS zaposlene 4 (z besedo: štiri)....
...ne da sem mi več.

Za administratorje ne vem, ampak ti pa povem za enega izmed operativnih poklicev, ki obstaja tako v JS kot v privatni sferi, da je to razmerje močno fous ocenjeno. Delam manj (20 vs 40h delovnik) , zaslužim pa bistveno več kot 25% več. Če gledamo bruto plačo. če pa to, koliko mi na koncu ostane kot prekarcu pa sploh raje ne bi. Da ne rečem, da iz istega razloga pišem statistiko, ki vam je nekaterim tako všeč. Tam pa zaslužim se bistveno manj kot "laže" ta statistika. Ta zadnja reva praktično... Sem se zahvalila po alterjevsko zelo dobro plačani službi za NDČ v JS po pol leta sredi krize. Gledam tudi okoli sebe, tisti ki je pripravljen kaj delat, ne samo jamrat prekleto dobro živi. Nekako ne vidi, da bi njegov zaslužek kaj dosti bil odvisen od izobrazbe, "priimkov", politike, vremena, pikov komarja ipd. Skupno jim je samo to, da kaj naredijo tekom sihta.

Ko pa pride do bab za komjuterji, pofl je v obeh sektorjih. take, ki se obrnejo pa tudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.361
113
Sej ni vazno kaj je. gospodarstvo ima možnost nagraditi pridne in strafati lenuhe. JS pa ne in to je edina razlika. Poleg tega se na vsak način trudi za čimvečjo uravnilovko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi