Sobno stikalo na daljinca in dotik

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Pred leti sem v Merkurju kupila sobno stikalo za luč, ki se je prižigalo in ugašalo na daljinca ali na dotik.
Sedaj sem spraševala v Merkurju, če to še imajo, a žal nimajo več.

Ve kdo od vas, kje bi se to dalo dobiti?

Hvala.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Kaj ima tale posebnega daljinca? Ni dober vsak? Škoda... Doma imamo takega, da z navadnim daljincem (npr.: TV) prižgeš, ugasneš, zmanjšaš...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
tocno tako,jst imam tudi take po hisi.


V merkurju jih imajo se 100% , drugače pa bauhaus !
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
tocno tako,jst imam tudi take po hisi.


V merkurju jih imajo se 100% , drugače pa bauhaus !

V Merkurju jih NIMAJO več.
Vsaj tako so meni povedali, da so dali dobavitelja "na hladno".

Včeraj mi ga je pa kolega kupil v Bauhausu. Zraven ima še gumb za regulirat svetlobo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
V merkurju sem jih videl 3 tedne nazaj, v bauhausu pa vsakic ko sem na oddelku s stikali.
Cena mislim da je okoli 15-20€ , nisem sure.


Delajo na vsak dalinc od tv, radio,...
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
V merkurju sem jih videl 3 tedne nazaj, v bauhausu pa vsakic ko sem na oddelku s stikali.
Cena mislim da je okoli 15-20€ , nisem sure.


Delajo na vsak dalinc od tv, radio,...

Potem pa meni lažejo!
Jaz sem gledala isti dan, ko sem odprla ta topic...torej par dni nazaj
jezen.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Lej, odvisno kje si naročila. Nima vsak merkur vsega
wink-1.gif


Sicer pa upam da ti bo dobro služilo...

btw, koliko je občutljiva zadeva, da se potem ne prižiga in ugaša luč vsakič ko zamenjaš kanal na tvju...

lp
Peter
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
No, občutljiva je že... Smo imeli daljinca, ki si ga lahko v katerokoli smer obrnu (kakor ti je pač pod roko prišel), pa je TV zaznal... Ampak smo se navadli, da daljinca obrneš proti TVju in ni nobenga problema. Pa še stikalo je tako narejeno, da mora biti začetni signal dolg dve sekundi (oz. več hitrih zaporednih). Se pravi če počasi preklapljaš ni panike. Če pa daješ iz potihem na zelo naglas (če je obrnjeno proti stikalu) pa lahko vklopiš/izklopiš. Pa še to bolj težko, ker ti stikalo najprej odda rahel pisk, nato tipko spustiš in še enkrat pritisneš (ali pač ne, če si se "zmotil" in nočeš regulirati luči), če hočeš prižgati/ugasniti. Če držiš pa lahko sij svetlobe zmanjšaš/povečaš. Po dveh sekundah mirovanja zopet odda rahel pisk. Super zadevca, res.
wink-1.gif
Ima pa še eno majhno stikalo, ki ga lahko vklopiš, če greš na dopust in ti stikalo tako na vsake toliko časa samo vklopi in izklopi luč. Ampak v praksi tega zadnjega ne uporabljamo...



Ima pa seveda tudi možnost ročnega premikanja. Če se na hitro dotakneš plošče enostavno prižgeš/ugasneš (pa še nič se ga ne sliši), če pa roko gor rahlo držiš pa spreminjaš moč svetlobe (močneje/šibkeje).
 
Nazadnje urejeno:

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
btw, koliko je občutljiva zadeva, da se potem ne prižiga in ugaša luč vsakič ko zamenjaš kanal na tvju...
Dosedanji mi je služil cca 7 let.

Nikakor pa se ne prižiga ob menjavi kanala na TV.
Za prižiganje, ugašanje ali zmanjševanje-povečevanje svetlobe moraš držati katerokoli tipko cca 2 sekundi
smile-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Naš pa drži že preko 10 let...
grin1.gif


@pumax: da ni slučajno crknila varovalka v stikalu? Nekateri pa so imeli celo neke baterije notri...