Sobno kolo - uporaba

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Priznam, da kot kolesar sicer ne več mlad imam največ težav z kadenco, vozim navadno z nižjo kar sedaj vidim na sobnem kolesu. Želja seveda je, di bi si jo nekak povečal, povprečno se razume z vajo kako ? Sobno kolo ima kar precej stopenj, zadnjih nekaj niti ne poskušam, gre trdo da je kaj. Tudi z računalnikom nisem najbolj zadovoljen, sicer ima kup nekih meritev, ki pa ko je vaja končana tudi rezultati presahnejo. Žal ni kakšne povezave na telefon ali športno uro (uporabljam Suunto), kjer bi se rezultati zbirali.
Nasploh nekih opisov vaj na kolesu nisem uspel zbrati, vse je bolj ali ne prepuščeno uporabnikom samim. Kaj svetujete za trening za dvig kadence, vzdržljivosti in ohranjanju kondicije, da spomladi ne bo tistih težkih začetkov na kolesu zunaj.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Pojutubaj turbotrainer. Maš videjev še pa še kjer te vodi. Pol pa izberi video kjer se najdeš.
Gcn ma kr fine
 

FCB1986

Pripravnik
1. feb 2020
30
8
8
Kupujem sobno kolo, kaj pravite na tega?

Ali pa tale? Da povem da nisem noben profi, rabim samo malo pripravljenost vzdrzevat, ce se kaj mascobe pokuri pa tudi prov heh
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
A potem tale k je cenejsi in ima 2kg ne pride v postev. Pa v cem je razlika, ni tezaven za gont al kako?
Težji, kot je vztrajnik, bolj realno se goni... prelahek se ustavi zelo hitro, kar je posebej nadležno, pri večji obremenitvi. Svetujem ti, da greš nekam, kjer imajo večjo izbiro, pa se vsedaš na par različnih modelov in jih preizkusiš. Drugače bo to hitro obešalnik za cunje
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Težji, kot je vztrajnik, bolj realno se goni... prelahek se ustavi zelo hitro, kar je posebej nadležno, pri večji obremenitvi. Svetujem ti, da greš nekam, kjer imajo večjo izbiro, pa se vsedaš na par različnih modelov in jih preizkusiš. Drugače bo to hitro obešalnik za cunje
tocno to, prehitro postane obesalnik za cunje. Js sem pred leti kupil navadno sobno kolo, ker so se mi spinning zdeli malo "prehudi". Ampak vidim, da mi pozicija na klasicenm niti malo ne odgovarja.
A lahko kdo sevtuje, kje imajo dobro izboro za pogledat, pa po moznosti kakega dobrega prodajalca, da bo svetoval? Hvala
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
tocno to, prehitro postane obesalnik za cunje. Js sem pred leti kupil navadno sobno kolo, ker so se mi spinning zdeli malo "prehudi". Ampak vidim, da mi pozicija na klasicenm niti malo ne odgovarja.
A lahko kdo sevtuje, kje imajo dobro izboro za pogledat, pa po moznosti kakega dobrega prodajalca, da bo svetoval? Hvala

Ko sem jaz kupoval, Bauer v BTC-ju... je bilo največ izbire, da si lahko na enem mestu vse testiral...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.483
8.833
113
tocno to, prehitro postane obesalnik za cunje. Js sem pred leti kupil navadno sobno kolo, ker so se mi spinning zdeli malo "prehudi". Ampak vidim, da mi pozicija na klasicenm niti malo ne odgovarja.
A lahko kdo sevtuje, kje imajo dobro izboro za pogledat, pa po moznosti kakega dobrega prodajalca, da bo svetoval? Hvala
Še najboljš se obnese kolo na trenažerju. Elite al pa Tacx za par 100 Eur bo čist ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.839
3.358
113
40
Lj
In katera sobna kolesa so potem v redu? Kettler naj bi bila v redu firma, kaj pa te ostale ala Decathlon Hofer, Energetics (Intersport), Toorx, itd?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Do zdaj sem imel KETTLER SERVO 600 pa je šel v pm.

Kaj vzamem do 350€?