Sobni WIFI termostat

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
197
14
18
Imam Immergas plinski kotel. Z njega pride k obstoječemu termostatu 5 kablov, trenutno sta samo 2 priklopljena (relay). Sedaj iščem nov, WIFI termostat. Ali kdo ve, kakšno je napajanje s teh peči? 230V ali 24V? Izmeriti ne morem, ker kabli trenutno niso povezani v peči, samo napeljani (naverjetneje).

Ima kdo kak nasvet glede termostata? Gledam recimo Honeywell , ampak ne vem, če štima napajanje ...
confused-1.gif


Lp
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Citat:
Uporabnik tad3y pravi:
Imam Immergas plinski kotel. Z njega pride k obstoječemu termostatu 5 kablov, trenutno sta samo 2 priklopljena (relay). Sedaj iščem nov, WIFI termostat. Ali kdo ve, kakšno je napajanje s teh peči? 230V ali 24V? Izmeriti ne morem, ker kabli trenutno niso povezani v peči, samo napeljani (naverjetneje).

Ima kdo kak nasvet glede termostata? Gledam recimo Honeywell , ampak ne vem, če štima napajanje ...
confused-1.gif


Lp

jaz mam tole. Zadeva deluje bp, priklopljeno na TČ.
Lahko priklapljaš gor različne vire, sobni termostat pa je prenosljiv ali fiksen. dostop preko neta do njega, programiranje pogojev, itd.

https://www.netatmo.com/en-US/product/thermostat
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
197
14
18
Jap. Saj Netatmo paše, ker se itak veže z dvema kabloma na tale stenski del (stikalo), ki ga napajajo baterije. WIFI adapter pa vklopiš v vtičnico, le-ta se potem na stenskega povezuje preko radijskih valov.

Mene zanimajo še ostale opcije (recimo ameriške Honeywell zadeve), ampak vedno bolj sklepam, da lahko samo sanjam o teh 24V napajanjih, na katerega se napajajo. No, šlo bi z adapterjem, ampak to pomeni novi kabli po steni...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Da si sposodim temo...

Ve kdo za kak brezžični komplet termostata in brezžičnega ventila za talno gretje? Začuda so takšni produkti sila redki, ali pa ne iščem prav?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Da si sposodim temo...

Ve kdo za kak brezžični komplet termostata in brezžičnega ventila za talno gretje? Začuda so takšni produkti sila redki, ali pa ne iščem prav?

Preveri Uponor. Jaz imam sedaj nekaj mesecev star sistem od njih. Imel sem že talno ogrevanje v hiši, sedaj pa sem dodal še wifi termostate in motorčke s centralo. Imaš veliko opcijo kontrole, termostatov, serij,...

Ne morem reči kaj slabega od njih, ker preprosto dela. Edino termostate sem moral malo umeriti ko sem jih dobil, da so vsi kazali enako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Preveri Uponor. Jaz imam sedaj nekaj mesecev star sistem od njih. Imel sem že talno ogrevanje v hiši, sedaj pa sem dodal še wifi termostate in motorčke s centralo. Imaš veliko opcijo kontrole, termostatov, serij,...

Ne morem reči kaj slabega od njih, ker preprosto dela. Edino termostate sem moral malo umeriti ko sem jih dobil, da so vsi kazali enako.

Imaš Smatrix Style? Kaj je potrebno še zraven?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Imaš Smatrix Style? Kaj je potrebno še zraven?

Imam Smatrix Wave.

Kupil sem 2x Smatrix Wave X163 modul (za vsako omarico svoj).
Termopogone Retrofit set (za vsak ventil svojega)
In pa Wave Plus termostate, ki so mi bili najbolj všeč, ker so imeli še vlažnost prostora in so mi najbolj pasali na steno k obstoječim stikalom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Verjetno za radiator? To ni problem ker je senzor temeprature na samem termostatu, pri talnem, pa ta logika odpade :)
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Ne bod zahtevn, no. Inpos Sevnica, dones sem mislil mal it notr sam je preveč gostiln do tam. Nisem uspel pridet. Jutri se na novo zapodim proti Sevnici in slikam, pišem, rišem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in darjan