Snorklanje na Krku

ant

Pripravnik
čao

Ta vikend gremo malo na Krk z druščino pa si bom vzel 1 dan malo za podvodne radosti. Sicer gremo na Baško, samo je tam sama mivka in nič koristnega za videti, čeprav celotno obalo še nisem raziskal, predvsem tam kjer se pečine spuščajo direktno v vodo.

Slišal sem, da je dosti videti v Stari Baški. Ali je to res in kje bi bilo to?

Hvala za odgovore
 

ant

Pripravnik
V Stari baški sem že bil, vendar le enkrat in se ne spomnim več kako že izgleda. vem, da je spodaj nek kamp in plaža, vendar ne vem kje bi bil najboljši okoliš za potapljanje. Ali bi bilo dobro tam kjer je ta kamp in morda desno od njega, ali morda bolj leva stran Stare baške?

hvala
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Za potapljanje je bolj zanimivo območje med Punatom in Krkom, tudi kake razbitine se da najt. V Punatu imajo tudi potapljaški klub, pa ti bodo ziher povedali kam pojdi.

Edit: Fantastično je tudi na rtu med staro in novo Baško, ampak je precej izpostavljeno in je za bolj izkušene potapljače, je pa tudi nekaj jam. V jamah nad vodo je sošolec našel neke hudo stare popisane kamnite plošče, tam je bilo že pred tisočletji poseljeno, iz Baške je tudi en najstarejših zapisov hrvaškega jezika - Bašæanska plošča.
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik ant pravi:Slišal sem, da je dosti videti v Stari Baški. Ali je to res in kje bi bilo to?
Sam sem bil pred leti v avtokampu, nekaj metrov pred Staro Baško. Še nekaj metrov pred tem avtokampov pa je lep zaliv z lepim podvodjem. Priporočam. Aha, z avtom se zapelješ do kampa, malo naprej se cesta itak konča, se obrneš in parkiraš nazaj grede na notranji strani ceste nad tem zalivom. Lp.