Šnel kurz iz velikih gospodinjskih aparatov

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Torej nabavljam svojo pro kuhinjo in prvič bom nabavljala tudi aparate. Do sedaj sem se vedno lahko pritoževala, če kaj ni delalo kot bi moralo, ker nisem jaz izbirala, zdaj pa je na meni, da pametno izberem in ne bankrotiram.

PEČICA:
- piroliza
- fletkani so že vgrajeni recepti, amapk te stvari presežejo moj budget
- Bosch ali Siemens (nekako samo ta dva prideta v upoštev, ker kompletiram z drugimi zadevami, pa da ni vsaka zadeva od drugega proizvajalca)

HLADILNIK:
- fresh zone
- no frost
- kompletno vgrajen s skrinjo spodaj in hladilnikom zgoraj
- še kaj važno?
- zakaj gledam tam en electrolux za 700€ z vsem tem, potem so pa še kaki za 1200€ pa na gor. Je fora samo v pluskih za "A-ji" in LCD zaslonih ali imajo dejansko še kako uporabno funkcijo?
- kaka firma izstopa po zanesljivost in kvaliteti? Pa s tem ne mislim, da mi zdaj en linka najdražji hladilnik, kar jih Google najde, pa reče, vse kar je manj, je zanič

KUHALNA PLOŠČA:
- indukcija povsod
- da se dva dve coni združiti
- komande s čim manj "komandiranja", ne pa moram v ta četrt podmeni, da dam vodo za kavo vreti
- še kaj važno?

POMIVALNI:
- aquastop
- obvezno želim, da mi posodo dobro posuši, ker mi gre grozno na živce, da s krpo pospravljam šalce iz stroja. Bi takoj vzela enega s C kategorijo sušenja
redface-1.gif

- Pravijo da tam do 500€ je Bosch "the izbira". res ni, ni res?

VGRADNA MIKROVALOVKA:
- drage ko pes, sem imela sicer namen kaj najcenejšo od Siemens ali Boscha vzeti.
- res jo veliko uporabljamo. Za gretje hrane pa mleka za ta malega, ker mi je super, da lepo na krožnik naštimaš, v mašino na timer, pa na mizo. Nobenih dodatnih posod, nobenih dodatnih packarij, nobenega čakanja zraven, da se kaj ne žage (no, dobro pri indukciji imaš tudi timer lahko, pri steklokeramiki, ki jo imam sedaj, pa jaz to takoj kaj gor pozabim, če zraven ne stojim)
- kako priporočilo, čeprav se mi res zdijo tu mač drage, če primerjam z navadnimi.

Sem pozabila kje kake pomembne funkcije pri kaki mašini v smislu lajšanja gospodinjskega življenja. Profi robe ne rabim, sem pa pripravljena plačati za kaki gadget, če mi to prihrani kako minuto (npr en tak primer je piroliza). Nekako se najbolj glbljem okoli Siemens, Bosch, AEG in Electrolux. Miele mi je že predrag, z Gorenjem imam jako slabe izkušnje iz preteklosti in se mu ognem na daleč, razni Indesiti ipd me pa ne zanimajo. Mogoče bi kaki pomivalni od Bekota vzela, če dobim kaj bistveno boljšega za do 500€. Kaki so pa njihovi hladilniki? MIslim, preden sem začela kupovati sem imela manj vprašanj, kot jih imam sedaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Glede šporherta je Siemens pred Bosch-em. Mi imamo indukcijo + pečico od Siemensa, Samantha. Sedaj je že kaj novejšega, najverjetneje.
V glavnem: naša je zelo zadovoljna. Jaz bi dodal še dvojno plinsko ploščo, (ker sem pač starokopiten) , razmišljam o ER 326 BB 70E. Žena pravi, da se nič ne mudi, meni pa manjka za kake steake opečit, kar na indukciji nekako ne moreš.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Midva imava vse od Boscha, razen mikrovalovke. Pri pralnem stroju je fajn vario predal za pribor. Če bi še enkrat kupovala bi vzela pečico s pirolizo... Indukcijo imava pa tako, da sta 2 coni skupaj:

500x500_fitbox-mcsa046351_pin675n14e_def.jpg
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
zakaj ne kombiniraš z različnimi proizvajalci?

jaz mam vse mešano, vzel tisto kar se mi je zdelo najbolše

pečica AEG s pirolizo
indukcija GORENJE
hladilnik LIEBHER -priporočam - sploh nofrost je odličen
pomivalc BOSCH
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz imam z Liebherr-jem težavo zaradi servisa. Menda je samo eden v Podnartu, za Slovenijo (nekaj let nazaj). Je bil kar problem dobiti tisto temperaturno tipalo.
Tako da servisiranje je pri meni eden od zelo pomembnih kriterijev.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
glede plošče, mi smo takrat kupili EHL 6740fok ravno zaradi kombiniranja oz združitve kuhališč (pri tej je 2x2, torej lahko združiš levo in desno stran), upravljanje z drsnikom

ehl6740fok-59cm-wide-black-four-zone-induction-hob-p2721-633_medium.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
zakaj ne kombiniraš z različnimi proizvajalci?
Racionalno že mogoče, ampak zadeva mora tudi nekako izgledati. Zdaj kuhalna plošča, hladilnik in popolnoma vgradni pomivalc mi je vseeno. Pečica, grelni predal in mikrovalovka pa morata biti od istega, najraje "enaka" serija.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hvala za tole. Še pred nekaj leti, je bi samo Steelplast doo, Otoče 32, Podnart.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.178
8.958
113
kak grelni predal? kaka mikrovalovka? to ven vrži, pa kupiš ostalo štufo višje.

Aja,nekih LCDjev in fansi šmensi displeyev bi se izognil. To zagotovo crkne,prej ko slej,potem pa je veselica.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
grelni aparat je res samo zato da je lepše. V tujini ga dobim za 170€ (siemens ali bosch, kar gledam tudi za pečico in mikrovalovko), se ne sekiram dosti, ker da mi omaro do tam potegnejo pa dajo izvlečni predal je pa ravno tako 150€, pa grdo bi prišlo, ko pes. MIkrovalovki se pa ne odpovem, ker od vseh treh mašin v tem bloku jo najbolj rabim.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
zakaj ne kombiniraš z različnimi proizvajalci?
Racionalno že mogoče, ampak zadeva mora tudi nekako izgledati. Zdaj kuhalna plošča, hladilnik in popolnoma vgradni pomivalc mi je vseeno. Pečica, grelni predal in mikrovalovka pa morata biti od istega, najraje "enaka" serija.
A ti imaš kuhnjo za uporabljat al za gledat? Raje se spravi v dizajniranje uporabnega prostora, to je precej bolj važno kot pa kako zgleda vgradna mikrovalovka (kar je mimosun prve klase).

Eh, babe, ko bi zastopil ...
tongue-1.gif


pa še ontopic:
hladilnik Liebherr, drugega sploh ne bi jemal. Ga imam dober mesec, pa mi je vse jasno, zakaj je dober. Že ko samo primeš za kljuko.
Kuhališče, pa kot ti omenjajo, tako, da imaš na eni strani združeno, res prav pride, pa ne ko marmelado kuhaš, ampak že pri navadnih piskrih, sploh ko se loviš, kako jih boš razpostavil, ko kuhaš več.
Mimogrede, indukcija lahko porabi ogromno toka, glej, da ti bodo štromarji prav zvezali.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Imam tudi za gledati. Rezultat: gledam Siemens in Bosch. Kaj je narobe s tem znamkami in katere naj gledam za price/performance? Najbrž Siemens pa Bosch....

Nič bati, imam pa kuhinjo zdizajnirano tako, da je uporabna in lepa. Dorečena preden se je prva lopata zasadila in mi ne bo treba nikdar poslušati očitkov, da se je zaradi mene voda pa elektrika prestavljala, ali pa da se "drugače ni dalo" ali pa da je dejansko tako kot je, boljše, samo da tega še ne vem in podobne kretenizme, ko se babo spusti zraven šele ko so ploščice pa parket notri.

Bela tehnika je pri meni kot je po pravilih pIka na "i", če hočeš, in ker je tega spet kot solate, zakaj ne bi izbirala?

Drugače, imam tole ploščo ugledano:
http://psi24.com/product_info....bceb9fc640db2f9
zna kdo nemško? Kolikor jaz razumem je komplet vse indukcija, samo je res poceni napram kaki drugi 80cm plošči. ekvivalen (samo da je 60cm) sem našla tule, pa piše da je indukcija vse komplet:
http://trgovina.opremacenter.si/indukcijska-kuhalna-plosca-bosch-pit645f17e.html
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Glede mikrovele: obvezno ti jo naj prištekajo v štacuni, prižgi jo (poslušaj zvok, ki ga delajo knofi) in daj vanjo kozarec in naj dela najmanjši možni čas (15 s?), nato pa poslušaj koliko se dere, ko je fertik. Nekatere samo enkrat malo pisknejo, druge pa se derejo po 5x ko da gre šleper mimo v rikverc...
uf-1.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Mikrovalovke so res najbolj nadležen aparat v kuhinji s tem piskanjem. Me ima, da bi mojo odprl gor in izklopil ta piskač. Samo da poteče garancija...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mi imamo Goldstar-jevo, staro 100 let ( no ja, okoli 10 - 15 pa res
grin1.gif


Kakšne so pa potem današnje izvedbe, da vas tako motijo?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
To je drugace dobra opazka. Zdajle imam eno boschevo, sem se ze navadila, ampak od zacetka me je ta piskanje v predinfarktno stanje spravilo.