Smučarska čelada z vizirjem

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Torej - kupujem smučarsko očalo z vizirjem, ker se mi zdi zelo udobna rešitev v povezavi s korekcijskimi očalami. Ogledano in pomerjeno imam Salomon Driver, poraja pa se vprašanje - vzeti tako z dvema vizirjema za oblačno in sončno vreme (S1 in S3), ali tako s fotokromatskim vizirjem ki se samodejno zatemni? Vem, da je prednost prve da dobiš 2 vizirja (praske), ampak kako se obnese pa fotokromatska varianta?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ko se ti bo svetloba hitro spremenila boš nekaj časa v "temi" ali pa ti bo bleščalo in pri smučanju so to lahko metri in metri. ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne vozim čelade z vizirjem - realna predpostavka na podlagi obnašanja smučarskih fotokromatskih očal med smučanjem.
Je pa po drugi strani res, da tile z vizirji so vsi ene "počasnele" zame. ;)
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
Dvojna stekla(vizir) se lepo slliši na papirju, v praksi jih pa na terenu pa ob spremembi vremena redko kdo menjuje,....kar imaš zjutraj imaš ,na koncu dneva. Kdor malce več smuča ima pač več očal in se ne zajebava z menjavo.
Fotokromatska res niso super hitra, pa tudi stopnja zatemnitve se zelo razlikuje od proizvajalca do proizvajalca. Osebno me pri smučanju najbolj moti difuzna svetloba, ko ne vidiš lastnosti terena,....vsekakor bolj kot menjava temno/svetlo.....
Osebno trenutno uporabljam FC očala Julbo s FC lečami ZEBRA LIGHT ki imajo S1—3, in sem z njimi zelo zadovoljen(zelo dobro se obnesejo tudi za vožnjo pod reflektorji). Torej če iščeš univerzalno zadevo bi jaz predlagal FC, vendar kot pravim FC se med sabo lahko zelo razlikujejo.
Si pa tudi mislim da so vizirji bistveno bolj izpostavljeni poškodb kot očala,...tako na smučišču kot izven,....očala običajno pospraviš v vrečko,.....čelade vizirja pač ne.
Kakšne so sploh cene vizirjev , če ga je potrebno menjat, glede na to da ustreza verjetno le original(dobavljivost?) .
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver