Smrad iz kanalete v tusu

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Oj!

Pred casom se je renoviralo stanovanje kjer je bila v kopalnici banja sedaj pa tus oblozen s ploscicami in podno kanaleto. Problem je, da je od renovacije smrdelo in ok, se je potem redno uporabljal in puscala voda in je bilo ok. Zadnje case pa spet smrdi za popizdit, v bistvu mi je cudno, da menda je kanaleta suha in ce je suha mi je logicno, da se po ceveh siri vonj, ce bi bila voda tega verjetno ne bi bilo. Ker so to delali tudi ekstra horuk mojstri mi ne da miru, da so oni kaj narobe naredili. Ker prejsnji stanovalco, ko je bila banja notri se niso pritozevali o smradu. Vlivanje vode in nekih tablet bo verjetno imelo kratkotrajen ucinek in nimam pojma kje je problem. Kaksne ideje?

Gre pa ta taksno kanaleto tega proizvajalca, a se da pri vgradnji kaj tako zajebat, da je to tezava? Kopalnica nima dodatnega odtoka kot je to ponavadi na sredini kopalnice nekje...

 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.869
5.137
113
si že sam ugotovil. Ko se sifon posuši pride zrak mimo in smrdi.
Al vse razbiješ in daš večji sifon al pa redno vodo not vlivat.
Druge ni
 
22. jul 2007
12.765
1.298
113
123
Za umivalnike obstajajo protismradni adapterji, ampak ne najdem slike kako zgleda.
Mogoče obstaja tudi talna varijanta za kanalete, to bo moral kakšen vodoinstalater povedati.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
A je možno da ti podtlak potegne vodo iz sifona? Imam jaz trenutno neko podobno težavo v hiši v pisoarju. Pisoar v nadstropju drži vodo, v pritličju je pa v eni uri suh...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Jaz sem en tak problem resil tako da sem sifon potegnil vn in gor nabil plastično (te najmanjše sive cevi za odtoke ki so pašejo....če ne pa malo duct tapea da tesni) in odrezal na daljšo dolžino....so zemoti pustili sifon prekratek in je bil v zraku...

Drugač pa mal varekine not ulijes tud pomaga...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.665
820
113
Se mi zdi da je največkrat smrad v kopalnici(ali wc) posledica nepravilne gradnje raznih poceni "mojstrov", samograditeljev itd....,ki pač ne vejo kako in kaj je prav.
Pred kratkim bil v novogradnji , v obeh kopalnicah jim smrdi ,....razlog...niso vgrajeni pretočni sifoni. "Mojster" je bil novinec "samouk",.....ampak bil je pa pocen.
 

TINAŠ

Zelenc'
2. mar 2020
10
7
3
Zdravo!

Tudi jaz sem imela čisto isti problem. In sem pisala vodovodnemu inštalaterju, naj mi razloži, kako lahko iz nove kopalnice smrdi.
In je takoj vedel v čem je problem: Prosim poglejte, če ste po čiščenju kanaleto pravilno sestavili nazaj.
In res je bila v kanaleti narobe gor dana plastična ploščica, ki zapira dovod.

Poglej te plastične sestavne dele tudi ti!

Tina
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in Kamele0N

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
A je možno da ti podtlak potegne vodo iz sifona? Imam jaz trenutno neko podobno težavo v hiši v pisoarju. Pisoar v nadstropju drži vodo, v pritličju je pa v eni uri suh...
Ej mozno, mislim fora je, da je bil problem s smradom na zacetku, ko se skoraj ni uporabljalo. Sedaj je pa konstanten problem, tus se dnevno uporablja, nekaj vode ostane v sifonu, moram pa probat, ce jo pozauga ce spustim vodo v skoljki ipd...instalacija zgleda ok, vsaj po mojem mnenju in izgledu razen ce so kaksni "nivoji" problem ampak ne vem zakaj bi bil to problem, ce sifon deluje, ce pa vodo iz sifona potegne nekaj pol pa mi ni jasno kako bomo resili...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Skratka voda ostane ampak ocitno jo cez cas potegne ven, razmisljam, ker ni dodatnega "odzracevanja" v kopalnici lahko nek podtlak v stavbi potegne to vodo ven in si spet na zacetku. Se motim? Je kaksna enostavna resitev za to? Da se komplet ne razbija vse spet..
 

Priponke

  • IMG_9474.jpg
    IMG_9474.jpg
    868,2 KB · Ogledi: 560

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Hiša ali blok? V obeh primerih mora “glavni odtok” (običajno tista cev, kamor gre odtok školjke) biti “zgoraj” odprt.
Če so pa majstri “šparali” in druge odtoke slučajno na odtok iz školjke, preden ta pride v glavni odtok, ti bo pomagala samo še štemarca.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Mater ste mi dali misliti še za.moj primer....
Školjke grejo po svoji (110) veji v greznico, umivalniki pa po drugi (50) v greznico.
In sedaj bom moral na tej veji fi 50 narediti nek oddusek(školjke ga imajo, ta fi 50 linija pa mislim da ne!). Pisoar ki ga izsuši je prvi na veji iz greznice. Potem sta se dva umivalnika in dva kuhinjska korita. Bom nekam montiral tisti "podtlacni oddusek" fi 50
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
E, epilog, nekdo je napacno obrnil sifonski vlozek, obrnjen na glavo...tudi sam nisem bil pozoren potem sem sel pa gledat navodila za vgradnjo. Upam, da smo resili zadevo. :)
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in 8888