Smiselnost popravila laptopa

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Pozdravljeni,

Pri enemu od laptopov mi je začel utripat oz. se vklapljat in izklapljat monitor. Prišel sem do ugotovitve, da težava najverjetneje izvira v slabem kontaktu kabla v monitorju, saj se nedelujoč ekran vklopi nazaj, če močneje potrkaš na določeno mesto na zadnji strani monitorja. Je popravilo take zadeve smiselno ali je ceneje kupiti nov laptop? Nekaj bo treba narediti saj je samo vprašanje časa kdaj bo kabel popolnoma popustil. Gre pa za Lenovo ideapad 330-17IKB.

Hvala za vse odgovore & nasvete.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kabel za monitor se da tudi zamenjati. Kolikor sem na hitro iskal se nov kabel dobi že za cca. $20.

Če je samo to in če laptop sicer služi OK, mislim da se zadevo splača popraviti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Načeloma služi OK ja ampak imam od nevem kje v spominu, da je takšne zadeve (pre)drago popravljat. Če je pa zdaj kabel recimo da 30€ + stroški popravila mi je to še vedno veliko bolj sprejemljivo kot pa nakup novega laptopa za 700-800€. Nimam pa o teh zadevah pojma o pojmu in zato raje tu vprašam za usmeritev.
Najlepša hvala za nasvet.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ne vem kako ima Lenovo servis. Asus lahko nesem na servis in brezplačno pogledajo in povejo, kaj je in kaj je potrebno naredit. In seveda dajo ceno. Potem pa, če znaš, se zahvališ, neseš domov in sam porihtaš...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Verjetno odločitev posameznika. Jaz recimo sem na Asusovem prenosniku (K555l) menjal ohišje zaslona, cca 130 eur. Glede na to, da zadeva drugače špila tip-top, mi ni žal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Kakšni pa so kaj drugače Asusi na dolgi rok v primerjavi z Lenovo in HP laptopi v rangu do 800€?
Imel sem že Toshibo, HPja, zdaj Lenovo, z Asusi pa še nisem imel opravka...
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Težko primerjam z ostalimi, ker sem imel prej samo Toshibo, pa sem jo menjal po cca 3 letih. Vse, kar lahko napišem je to, da sem ga kupil marca 2015 in do sedaj ni bilo še niti najmanjšega problema, tak da sem zaenkrat zadovoljen. Ohišje sem moral menjati zato, ker ga je hčerka vrgla po tleh :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Ah to pa itak, kdaj je potrebno imeti tudi kaj sreče.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Za manjša popravila si postopek lahko pogledaš na yt. Jaz sem mojega macbooka popravil za 10 eur. Potrebno je bilo menjati kabel za disk.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Kul. Pa bom res malo poyutubal, da se še v to smer izobrazim. V vmesnem času sem pa poslal poizvedbo še na par servisov, da vidim kaj pa strokovnjaki porečejo na vse skupaj.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Če je kabl, ga dobiš za par € iz ebaya. Načeloma z amenjavo nerabiš bit nek strokovnjak. Poglej postopek demontaže in lepo šrauf po šrauf narazen jemlji. Ko jih daješ na stran jih kupčkaj kaj je kaj, da ne zamešaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Matey

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
tako je, splaca se popraviti, ce se bos lotil sam. neuradni ugodni servis, ki bi to znal je npr. Modul center iz Trzina.

se to, ce ima laptop konektor za docking station, lahko tega kupis za neksj desetakov (npr. na bbt.si). ce ima laptop usb3 porte, lahko kupis tudi usb3 docking (preveri sicer, ce ga laptop podpira).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Update - serviser mi je glede na bolj podroben opis težave dejal, da je hakelc v samem monitorju in ne v kablu ter da mi lahko zadevo popravi za slabih 200€ (cca.160€ nov monitor z 1 letno garancijo + cca.35€ za delo).
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Glede na to, da veš, koliko je laptop vreden, se pač odločiš...

Monitorji so recimo tu, če misliš sam menjat. Pa carina in poštnina, pa si tu nekje:
Verjetno/sigurno pa lahko kje najdeš kako cenejšo varianto...

Kako menjat:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Hvala za mnenje. To (profit) je povsem možen motiv za takšno razlago ja. Ampak bazirajo pa na temu, da na momente močno trkanje po zaslonu ni dovolj, da se ga spravi v delujoče stanje ampak ga je treba kdaj tudi bolj ali manj upognit. Ampak glede na to, da je strošek za kabel tako majhen bom najverjetneje res poizkusil najprej s tem, čisto na prvem mestu pa bom poizkusil dat to popravit na garancijo. Sem mislil, da je to že mimo ampak manjka 2 meseca do dveh let od nakupa in če se prav spomnim traja garancija 2 leti.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Hvala za mnenje. To (profit) je povsem možen motiv za takšno razlago ja. Ampak bazirajo pa na temu, da na momente močno trkanje po zaslonu ni dovolj, da se ga spravi v delujoče stanje ampak ga je treba kdaj tudi bolj ali manj upognit. Ampak glede na to, da je strošek za kabel tako majhen bom najverjetneje res poizkusil najprej s tem, čisto na prvem mestu pa bom poizkusil dat to popravit na garancijo. Sem mislil, da je to že mimo ampak manjka 2 meseca do dveh let od nakupa in če se prav spomnim traja garancija 2 leti.
Če ni kakšen HP, potem bi znalo bit še.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.270
113
Jaz sem tudi na lenovu, sem prvo menjal kabel, je delalo naprej isto, tak da je bil na vrsti lcd. Narocil iz ene uk strani za 80€ z dostavo. Dela kot nov. Kvaliteta pa identicna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Matey