Smiljan Mori

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
mene ljudje ki imajo preveč energije kot jo ima Mori odbijajo... to pranje možganov mi ni všeč... nisem pa vedel da tako dobro stoji podjetje in da dejansko je uspešen s tem.... mu privoščim...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
OK, zavarovalništvo ... Ljudje se kao zavarujejo pri tebi in vlagajo zneske, ampak je vsake toliko treba komu izplačat tudi kakšno hudo odškodnino, tako da res ne vem, od kod jim ostane še za takšne provizije. Poleg tega je na trgu že veliko večjih zavarovalnic, od kod lahko male tako uspejo.
smile-1.gif
Mori d.o.o. je posredniška agencija, njegovi zaposleni pa posredniki. Sklepajo police za zavarovalnice s katerimi imajo sklenjene pogodbe, pokasirajo provizije v xy% od sklenjenega posla. Škode izplačujejo zavarovalnice, ne pa posredniške agencije.
 

kaktus33

Pripravnik
8. mar 2009
44
0
6
torej,če pravilno razumem,se lahko zavaruješ pri njem namesto direktno pri katerikoli zavarovalnici. in kje je tu pol razlika?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik kaktus33 pravi:
torej,če pravilno razumem,se lahko zavaruješ pri njem namesto direktno pri katerikoli zavarovalnici. in kje je tu pol razlika?
Če se greš zavarovat v katero od poslovalnic zavarovalnice, bo oseba ki ti dela pogodbo, dobila vstran provizijo od posla. Če skleneš pogodbo pri kakšnem od posrednikov v agenciji, pa pač posrednik dobi provizijo. Razlika je samo Imenu in priimku osebe, ki pokasira % od sklenjene pogodbe.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Več plačaš??
smile-1.gif
Lahko tudi manj. Agencije imajo ponavadi več manevrskega prostora pri dodeljevanju popustov (v praksi to pomeni v glavnem odpovedovanje proviziji). Na zavarovalnici zaposleni zastopnik je bolj ali manj zaklenjen znotraj uradnih cenikov zavarovalnice.
 

B81

22. jul 2007
34.433
8.922
113
Bolje se je tavarovat pri eni osebi, recimo agenciji, ki nekako dobro stoji, kot pa na šalterju. Ampak ljudje mislijo, da bojo prišparali
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Jaz sem pa mislil da si ti reinkarnacija klosharja :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Ni zaradi sloga pisanja ali česa....ne vem zakaj sem mislil da si stari nick upokojil in prišel nazaj v odrasli obliki :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: klekej

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
KSZ

Agencija Smiljana Morija kazensko ovadila našo novinarko Ireno Pan

Panovi očita, da je s svojim poročanjem o domnevnih hudih nepravilnosti v tej agenciji škodovala časti in dobremu imenu podjetja. Šli so pa celo tako daleč, da so po objavi prispevka Agencijo Mori preimenovali v Preverjeno d.o.o.

Ta je pa dobra, Preverjeno d.o.o. Samo je pa res treba preveriti, ali je grozil ljudem.
Ja, pa je res:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=preverjeno+d.o.o.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
KSZ

Agencija Smiljana Morija kazensko ovadila našo novinarko Ireno Pan

Panovi očita, da je s svojim poročanjem o domnevnih hudih nepravilnosti v tej agenciji škodovala časti in dobremu imenu podjetja. Šli so pa celo tako daleč, da so po objavi prispevka Agencijo Mori preimenovali v Preverjeno d.o.o.

"Mislim, da gre v tem primeru zgolj za zlorabo sodnih postopkov, da bi utišali novinarja, pa tudi vse ostale, ki so opozarjali na domnevne nepravilnosti," meni novinarka Irena Pan o kazenski ovadbi.

Bi se kar strinjal s to trditvijo ja. Mori je namreč "z vsemi žavbami namazan" in sposoben marsičesa.