Smeti, ekološka bomba

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
13. jul 2011
2.677
625
113
Ne izplača se vzdrževati povratne embalaže. Izplača pa se odpadno steklo uporabiti pri proizvodnji novega, ampak mora biti sortirano.
 
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Naslednji korak mlečni izdelki pakirani v stekleno embalažo za enkratno uporabo, ups to se že spet ne splača ali pač:rolleyes:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pod nujno bi morali postaviti sežigalnico odpadkov. Samo bo zopet po slovensko, ja nujno je, samo ne pri nas. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.317
5.841
113
pri taščici
Tole okoli stekla tudi meni ni jasno. Ocitno so veleprodajne cene stekla nizje od stroskov zbiranja povratne embalaze. Steklo z ekoloskega otoka mogoce se reciklirajo, da pa bi si v trgovini dali delo z zbiranjem in manipulacijo povratne embalaze pa jim ocitno res ne disi. Sploh pa ne diskonatarjem, kjer ni nobene povratne embalaze.

V kaksnem diskontarju dobis poln kozarc ozimnice ceneje kot pa prazen kozarec in pokrov ce kupis za vlaganje v maloprodaji.
Potem moras vedet da je razlika med MPC in VPC ogromna.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Uporaba starega stekla je nujna pri proizvodnji novega. Tako, kot je staro železo nujno pri proizvodnji novega. Vem, da so steklo in železo uvažali, ker ustreznega pri nas niso dobili.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pri nas so lobiji, ki poskrbijo, da se nič ne splača. Ni bil na Štajerskem pred leti en podjetnik, ki je zbiral in mlel avtomobilske gume in nato zadevo prodajal v tujino za nadaljno predelavo. Pa so ga zakurli, inšpekcije pa do nadaljnega prepovedale kakršne koli dejavnosti v zvezi z gumami.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.388
9.126
113
ja,šikaniranje vsepovsod,druga resnica pa je, da noben noče imet zbiralnice in tovarne odpadkov na svojem dvorišču. Pač človeška hinavščina in dvoličnost. Potem pa si tam.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz pa mislim, da bi mlekarna rade volje prodajala v stekleni embalaži, če bi potrošniki "kupili" višjo ceno. Ne samo za % dražje embalaže, temveč še nekaj zraven zaradi eko zgodbe.
Višja cena steklene embalaže v resnici oz. realno ni višja. Za to gre.
Edit: da ne bo kdo skočil v luft bom razložil. Cena cenene embalaže je sicer nizka, cena zbiranja, odlaganja ali morebitnega recikliranja že ne več toliko, kako visoka pa je (dolgoročno gledano) "cena" ne/obvladovanja gore odpadkov, pa niti ne zna nihče izračunat.
Kot je nekdo omenil: nabiti trgovcem/prodajalcem takse in tudi skrb za recikliranje ali zbiranje odpadne (plastične) embalaže in bo sama od sebe izginila s polic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in ozze

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Ni verjeti. Ker zgleda ne ločita med "se finančno splača" in "je dobro za okolje".
Disclaimer: nisiem pogledal cele, ker je škoda pol ure mojega cajta za stvari, ki se jih da prebrati v minuti ali dveh. 3/4 videa je itak nakladanje in zajebavanje, ki nima zveze s temo.