Sluzenje vojaskega roka

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Kaj ni jasno?

V bistvu očitno nič ni jasno. Vojska je za Zunanje zadeve, policija pa za Notranje zadeve. Vedno je tako bilo in cel svet tako dela. Le v Sloveniji je nekdo zajebal leta 91 naprej, ko je pristojnosti zunanjih zadev prepisal policiji, vojska pa v bistvu niti funkcije nima več. Zato nas pa vsi prefukajo, v prvih minutah :confused: ko imajo čas. Hrvat nas gloda že 30 let, mi pa kot pićke, ... ti kar daj, jaz bom pa ležala!

Ko vidiš vojaka, se mu prikloniš. Ko vidiš policaja, se primeš za žep. Tako je v ameriki, na kitajskem, ali pa pri nas. Je treba posebej napisat, zakaj je tako? :nigladek:
Kje v zahodni evropi ima vojska pristojnost varovanja meja in izvajanja mejne kontrole?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
I

Izbrisan uporabnik #9334

Apollo8

Mejna kontrola je vedno bila policijska zadeva. Čuvanje meja pa vojaška.
Za mejno kontrolo so protokoli, pravnega pomena. Tega ne moreš pričakovati od vojaka. Vojak je delavec, eksekutor.

Cel svet je hierarhično narejen. V Indiji, najstarejši še živeči civilizaciji, je hierarhija razdeljena s kastami, stara tisočletja. Torej je to v človeški naravi. Ne moreš se kar tako iti proti človeški naravi, če je pa zadeva prirojena v pamet.

Vojska ima svoj namen. Seveda bi bilo fino, če se ne bi pretepali itd - toda to ni življenjsko. Resnica je, da se pretepamo. Torej vojska mora bit. Žal.

Problem pri nas je, ker smo se ji odpovedali, leta 91, ker - kao je ne potrebujemo več. Še kako jo potrebujemo ! Med drugim tudi nadvse dviguje narodno zavest. Toda mladina se je uprla, noče avtoritete nad seboj, to se je začelo dogajat v 70. letih prejšnjega stoletja in je bilo razumljivo, saj je zelo ponižujoče intelektualca podrediti enemu balkanskemu kaplarju, ki ne zna drugega v življenju kot štetje ovac. Pod izgovorom da je študijsko leto prekinjeno ... saj je to zelo res. Toda mlad človek se mora soočiti z avtoriteto. Sicer se bo srečal kasneje, ko bo šel na šiht, tisto bo pa bolj boleče, ter bolj dolgotrajno. Pa državo začutiš zadaj :fredi: . Narodno pripadnost.

Zakaj takšen revolt pri nas proti služenju vojaščine : zato, ker imamo pol države priseljene. Moj odličen prijatelj, star je blizu 70 let, vrhunski strokovnjak na področju obrambnih borilnih veščin itd, rojen slovenec - toda govori z južnjaškim akcentom.

Klinar je že zdavnaj pel : "Samo miljon nas še živi". Od uradno dvomiljonske populacije. Torej je samo en miljon narodno zavednih. Pa še tisto verjetno ne, saj večina zmajuje z glavo, ker je razočarana nad državo.
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, pol pa tko. Vem principe in se še malce spomnim, kako smo imeli. Pa logično mi je. To kar imamo pa danes, je pa smejurija.
Pa povem, da ima smisel.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
fajn da ti je logično. zdej pa dej že stfu, in nehej nabijat s tem svojim prav, ker nismo v diktaturi, da bi na Demz ukazoval kaj je prav in kaj ne.

pišu.ka postajaš bolj naporen k 123 s svojimi linkanimi tviti.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je zato, ker imaš zmanikirane nohteke na ročicah, kajne? :p

Ok, upoštevam, torej grem na stfu. Ni čisto lepo, da bi se ponoči prebujal ves poten zaradi mene ...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
ja, ti že veš kakšne nohte imam...

se ne zbujam zarad tebe, sam kafeta ne morem v miru spit, če tkole brezglavo nabijaš svoj prav.

:)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pazi :cheer: , sem na stfu. Pa v prepričanju, da živim v demokraciji, torej smem nabijat. :cheer:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
ja lahko. s tem da moraš sprejemat tudi drugačna mnenja, sploh če so večinska. tole vam dela probleme tukej na alterju.

In stfu bodi z nabijanjem. normalna komunikacija je seveda zaželjena.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ampak tale "večinska" mnenja niso v resnici večinska. So samo mnenja tistih, ki se jih pravkar sliši :zavijazocmi: . Zgodovina pa dokazuje, da so popolnoma napačna. Dokaze imamo pa na mejah države.

Jaz sem prepričan, da ne nabijam. Le dopovedati želim osnovno misel, torej da - če smo si že nekako "po sreči" izborili lastno državo, da jo je treba tudi negovati. Nič ni samoumevno. Ter - težko je v samo parih stavkih dopovedati osnovno misel, če ste pa vsi apriori proti.

Saj je razumljivo, kdo bi pa kar takole šel se malce šenkat v vojaščino? To je konkreten šiht, del življenja, ufff ... izkušnja. Prostovoljno nikakor. Nutzen pa je, definitivno. Zgodovina to pokaže.

Zdej mam pa tudi sam dost.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Demz, ti si, podobno kot johanes dokaz, da z leti pride starost ne pa nujno tudi modrost:
- prepričan si, da si pametnejši od ostalih, že samo zaradi dejstva da si starejši
- prepričan si, da iz istega razloga kot v prejšnji točki, lahko vsem vse rečeš (zamudiš vsako priložnost ko bi lahko bil tiho)
- na roditeljskem soliš pamet vsem ostalim in se ob tem ne počutiš prav nič bedasto, hkrati pa misliš da so vsi ostali tiho, ker se strinjajo s tabo.


1. MNOGI starejši so pametni in modri. Ne vsi, ampak mnogi.

2. Nisem še slišal, da bi bil 20 ali 25-letnik moder. Nekateri so zgolj pametni, ampak tudi takih ni prav veliko.
Zakaj jih ni veliko? Zaradi patološke odvisnosti od spleta, na katerem je "vse"...
Ker zakaj bi si mlad človek sploh kaj zapomnil, če pa googlu najde vse, kar potrebuje? (Dokler ne pade internet)...

3. V Afriki in Aziji imajo plemenske skupnosti obvezno nekoga, ki je po hiearhiji nad ostalimi.
Lahko je to vrač, lahko šaman. Praviloma so to najstarejši člani skupnosti.

Nisem pa še slišal, da bi 25-letnik vodil kakšno plemensko skupnost, tudi v primeru, da obvlada mobilni telefon, ali recimo Rubikonovo kocko... :evil:

Skratka, mlečnozobci, ko boste 50 +, 60, ali 70, pa se spet oglasite. Prej pa :poreden:.

Na_mladih_svet_stoji.jpg
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
ja še ti si se manjkal.

Škoda ker ti ne pašeš med te MNOGE starejše. Čeprav bi rad špilal nekega modreca in šolal mlajše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sad

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.143
3.078
113
Ugotovili smo, da naborniške vojske ne rabimo.
V katero formacijo boste vključeni, ko zapoka?