Sluzenje vojaskega roka

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Sem odločno proti obveznem služenju vojski. S tem mlad človek izgubi eno leto najkvalitetnješega življenja za učenje.
V vojski je 90 % časa izgubljenega. Skrivanje v množici.
V vojski se nisem naučil nič pametnega razen 'hvatanja krivin'.

Sem pa spoznal nekaj stvari:
1. da se ne moreš na nikogar zanesti, in zaobljuljena beseda ne pomeni nič. Stari prdci se verjetno še spomite, kako smo svečano prisegali zvestobo jugi.
2. da stereotipi ne držijo. Smo imeli izredno pridne Makedonce in precej nadpovprečno razgledanih in izobraženih iz vseh koncev juge.
3. da bi nekomu dal 'balkansko, srbsko, črnogorsko ..' mentaliteo kar avtomatsko nekomu, ki prihaja iz neke republike tudi nebi mogel, kakor nekateri tu želite pokazati. Tudi me Slovenci je ogromno 'znajdi se' mentalitete.

Domoljubje je zgolj orodje elit, da lahko manipulirajo z množico.

Sem pa naredil izpit za tovornjak in spoznavanje v detajle delovanje in popravilo tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in Cash

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Ko človek vidi komenarje za zagovarjanje služenja vojaškega roka češ da se bo naučil pucat sekret in pospravit stanovanje...se vprašaš v kakšni ciganiji-umazaniji sedaj živi ta mladina ¿
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kockasti imajo domoljubje kljub slabsemu zivljenju zato, ker imajo sprane glave in nimajo svojega kriticnega mnenja. Nekateri Slovenci smo to spregledali in videli, kako nas drzava nateguje cisto povsod, torej, zakaj ze bi sluzil drzavi? No, nekateri pa pac niso tega spregledali. Vojska nasploh je slaba, zlocinska organizacija, kjer je njena vloga pobijanje nasprotnikov, torej lutk kapitalistov, torej lutke pobijajo druge lutke, oni gor se pa rezijo.
Tisti, ki tega ne spregleda in se ni spregledal, podpira vojsko in nabornistvo. Mulce pa moras do 18 leta sam navadit, kje so meje, to je starsevska naloga, ne naloga vojske.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kockasti imajo domoljubje kljub slabsemu zivljenju zato, ker imajo sprane glave in nimajo svojega kriticnega mnenja. Nekateri Slovenci smo to spregledali in videli, kako nas drzava nateguje cisto povsod, torej, zakaj ze bi sluzil drzavi? No, nekateri pa pac niso tega spregledali. Vojska nasploh je slaba, zlocinska organizacija, kjer je njena vloga pobijanje nasprotnikov, torej lutk kapitalistov, torej lutke pobijajo druge lutke, oni gor se pa rezijo.
Tisti, ki tega ne spregleda in se ni spregledal, podpira vojsko in nabornistvo. Mulce pa moras do 18 leta sam navadit, kje so meje, to je starsevska naloga, ne naloga vojske.

Mislim da nimamo pojma, kaj država je oz. kaj bi morala biti.

Prav, kjurc gleda državo. Toda - če mi bo cigan stopil na moj vrt, mu pa izpulim še tisti tazadnji gnil zob iz čeljusti, ono črvivo sedmico desno zgoraj :gorjaca: !

Tu se začne vojna. :fredi:
 
Nazadnje uredil moderator:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Kockasti imajo domoljubje kljub slabsemu zivljenju zato, ker imajo sprane glave in nimajo svojega kriticnega mnenja. Nekateri Slovenci smo to spregledali in videli, kako nas drzava nateguje cisto povsod, torej, zakaj ze bi sluzil drzavi? No, nekateri pa pac niso tega spregledali. Vojska nasploh je slaba, zlocinska organizacija, kjer je njena vloga pobijanje nasprotnikov, torej lutk kapitalistov, torej lutke pobijajo druge lutke, oni gor se pa rezijo.
Tisti, ki tega ne spregleda in se ni spregledal, podpira vojsko in nabornistvo. Mulce pa moras do 18 leta sam navadit, kje so meje, to je starsevska naloga, ne naloga vojske.
To je vse res, ampak kjer starši niso opravili svoje naloge, kar je zadnja leta bilj pravilo, kot izjema, bi stvar lahko popravila vojska, (ali kaj drugega?)
Ampak takšna, vojska kot je bila v JLA, z drilom, nikakor pa ne takšna, kot je bila slovenska. ko so bili mulci več pri mamici, kot v kasarni, pa še tam z jointom in flašo v roki.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Leta 91 so se zmenili za mizo, da se je JLA umaknila! Ce bi spustili vse Mige nad Slo, bi tenko piskali...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
ja kućko pa drnovšek sta obljubila da bosta okupatorje zaščitila. Glavni imajo sedaj SLO penzije.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Leta 91 so se zmenili za mizo, da se je JLA umaknila! Ce bi spustili vse Mige nad Slo, bi tenko piskali...
Pa saj so tenko piskali tudi in hrvati in bosanci....pa so preživeli...

Sodelavc prav....dal so nam puško /rov pa vsak je mel 5metkov...da bi zgledal stevilcnejsi smo se mogl zment s sosednjimi rovi da smo nažigal usklajeno...

Kar si nastrelil....to si dobil (od orožja)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Oslarija.
Pojdi gledat začetek filma Stalingrad. Kakšna mesarija je, če vojska NI organizirana.

In to točno drži. Pri nas imamo splošno krizo, problem z avtoriteto. Ta problem je zelo velik in v sorazmerju s stopnjo izobrazbe. Ravno najvišje izobraženi bi najbolj potrebovali enoletno vojaško šolanje. Ampak enoletno, vojaško :fredi: , ne tisti nastanitveni hotelček od ponedeljka do petka, potem pa domov k mamici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko dobiš takole mladiča s sedmo stopnjo, ravno je diplomiral, na šiht, jajce polne egota do vrha itd, ... rabiš nekaj let, da ga naciljaš. Če ga sploh :rolleyes: . Misli da se svet okoli njega vrti - pa ni res!

Zato bi tale vojaščina zelo prav prišla. Mladič ima krila - pa jih je treba ukrotiti. Tako kot mladega žrebca, ali pa psa. Treba ga je ukrotiti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Starejša sem, boljša ideja se mi zdi...
Tako, da sem kot napredno razmišljujoča najstnica (seveda v ego in superhero mode-u, kaj pa meni samozadostni kdo kaj more) najprej spregledala, kot pravi Cash, ker sem svoj čas razmišljala podobno. Zdaj sem pa oslepela. Zdaj sem z Demzom na tej točki... Zakva se samo jaz staram, drugi so pa še vedno 16 - vsaj v glavi...