Sluzenje vojaskega roka

I

Izbrisan uporabnik #9334

To si ti nekje slišal, o nekem čebovanju itd, kajne? :D Pa o kurjenju šibic itd .. ?
Te je kar strah, a neda, ob teh zgodbicah?

So ti tudi to povedali, da je šel tisti frajer, ki je zakuril šibico, na vojaško sodišče? Tega ti pa niso povedali, pankrt! :mad:

Kaj pa dela mularija danes na ulici ali pred šolo, namesto "čebovanja"? Kaj dela? Vsakega prvošolčka prijazno poboža po levem ličku?

Tepec!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vsaka bojna enota je celica. V nekaj mesecih se rodijo pristne tovariške vezi, ki ostanejo celo življenje. Seveda spadajo noter tudi pobalinstva, skladno z višino intelekta v enoti. In v JLA smo imeli intelekt od gosenice do einsteina - v eni sami enoti. Tudi tisti imbecil s samo dvema možganskima vijugama se je v parih mesecih uredil. Ker je imel okolico takšno.

Če ga je pa kdo sral, je šel pa pred vojno sodišče. Od tam si jo odnesel z minimalno 14 dnevi čorke, ali pa pol leta. Pa plombo v kartoteki, da si se je hotel znebiti, je bilo treba zamenjat državo ! :(

Toliko.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Zakaj imamo potem zavode za vzgojo in izobraževanje v katerih se stroka z mladino ukvarja tudi po več let, pa še vedno ni nujno da bo kaj iz njih? Če lahko s pol leta vojske popraviš vse kar si prej v 20 letih falil.

Naborniška vojska kot je obstajala v devetdesetih je iz načeloma popolnoma normalno razvitih mladcev delala kader za vardo. Vsak je prišel ven z 10-20 kilami več kot je prišel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
No...mogoče pri tebi...ker si bil ravno v karavli...in je blo malo bolj na nož...

Vojaško sodišče... LoL.... Kolega je lepo ker je sicer vedel približno kdo in iz kjere sobe...ni pa mogel s prstom pokazat nanj...lepo ozvlekel hidrant in jih zalil sredi noči do gležnjev :D

Uzbuna...komanda...do jutranjega dviga zastave ma da je vse skockano in suho... Al bo pa pizdarija...pa se ti znajdi kolk se znaš! In so bli zjutraj lepo skockani...soba suha... Kako jim je ratal kolegu ni jasno :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaplar v sosednjem vodu (bili smo v isti etaži kasarne) se je lotil enega, ne vem kaj sta imela. Zvečer mu je po celem hodniku 50 metrov posul VIM.

Poznate VIM? To je najboljše čistilo za gusasto cigansko ponev, mimogrede :fredi:. Glinica.

Torej, tla pa iz klinkerja, tiste enkrat žgane ploščice, napol porozne :bonk: . "Spucaj do čistega, ko boš gotov, me pa prebudi, da vidim če si res fertik!"

Ob dveh zjutraj ga je zbudil, takrat so se pa ravno v prvi polovici hodnika začele ploščice sušiti - vse BELO o_O!

No, potem smo vstali in vzeli šlauf, na koncu hodnika odprli vrata na balkon in splahnili, kaplar je bil pa čisto tiho :gorjaca: . Majkomujebem!
Takrat smo postali ekipa, kaplarju pa, ko smo šli čez dva meseca naprej v prekomando, ni nihče stisnil roke. Je tudi on odnesel svoj poduk. Od tistega dogodka naprej smo pravzaprav šele začeli živeti.

Najbolj pomembno je pa bilo, da kapetan ni izvedel.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
1. Koji k.... nam bo vojska? Kaj jo potrebujemo? Proti komu?
Mislim, da vojske ne potrebujemo, smo premajhni, in tud če gremo vsi na okope jih dobimo po pič.. v parih urah. Tudi kdo bi šel v vojsko, če računaš da je cca 30% ali več folka s koreninami od dol.
2. Sem bil v JNA, graničar, mat je mislila da bom mal bolj normalen nazaj prišel, pa je bilo še huje. Ludo i nezaboravno.
Vzgoja se dela doma, v vojski pa možgane pere.
3. Edin namen lastne slovenske vojske vidim v tem, da zaposliš na ta način problematične osebke, kateri drugače ne bi nikakor službe dobil, in jih imaš tako na uzdah, zato da imaš pod kontrolo in v strahu lastni narod.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Nisem še bil v kaki starejši moški družbi, kjer ne bi beseda prej ali slej nanesla na služenje vojaškega roka in bolj ali manj slabe dogodivščine. Tvoja jebica se lahko kar skrije.
No pa smo razbili mit kako lepo je bilo v YU.......armiji :p Nekaterim se vam še sedaj pozna...zna...zna :D
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Nisem še bil v kaki starejši moški družbi, kjer ne bi beseda prej ali slej nanesla na služenje vojaškega roka in bolj ali manj slabe dogodivščine. Tvoja jebica se lahko kar skrije.

hja, pol veš kam je pasala tvoja družba v kasarni..... ker kolikor jest poslušam, ni jambranja, če pa je že kaj bolj slabega se pa konča s šalo. ali pa - tak je pač bil, treba se ga je bilo pazit...
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Vi mislite pač da te "čebovanje" naredi deca...da ko ti 1x zažgejo štanjol od filter57 med prsti na nogah in "voziš kolo" da si potem dec :D
Ne to ti misliš. In še enkrat, imaš napačno mnenje. Spet se izgovarjate na take ekstreme in neke pravljice, ki si jih slišal. In veš kdo to počne, pussyji, ki se bojijo dat to skos.
Ja saj mene je bilo takrat tudi strah preden sem šel, toda sem to dal skos brez problemov, pa ni bilo v celem letu nobenega primera kot ga ti opisuješ.
Je bilo še kaj drugega kot pa to kot ti opisuješ, samo tega ti ne moreš vedet kaj ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
hja, pol veš kam je pasala tvoja družba v kasarni..... ker kolikor jest poslušam, ni jambranja, če pa je že kaj bolj slabega se pa konča s šalo. ali pa - tak je pač bil, treba se ga je bilo pazit...
Kdo pa je omenil jamranje? Je pa lastnost človeškega spomina, da se bolj spomni veselih kot žalostnih dogodkov. In tudi jaz se bolj spomnim lepših dogodivščin kot tega, kako smo ga najebali na manevrih.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No pa smo razbili mit kako lepo je bilo v YU.......armiji :p Nekaterim se vam še sedaj pozna...zna...zna :D

Nič "nismo razbili" itd. Nimaš pojma in zadeve veš samo iz zgodbic.

Si bral Makalonco, od Finžgarja? Če si jo bral, si znaš predstavljat, kako so se takrat pretepali v jeklenih oklepih in z macolami? Kako se danes počutiš, ko imaš na hrbtu 32 kg ruzak in marš v hribe, pa še 3/4 metra snega? Bi imel še kaj atomčkov moči za pretepanje itd?

Nehaj nabijat, otrok! Vsaka stvar na tem svetu je narejena na mero človeka. Samo primitivnost je tista, ki je zastrašujoča. Pa tudi to primitivnost hitro ukrotiš. Na koncu imaš kaj za seboj pokazat, to pa šteje.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
V JU armiji smo imeli šiviljske metre in vsak dan odščipnili en centimeter stran in se veselili čimhitrejšem dnevu odhoda domov.
Pri rezanju metra je eden opomnil , da ni dobro se temu veseliti, ker nam čas življenja odteka in se dejansko veselimo staranju :eek:
Odgovor je bil: "hebeš takšno življenje" :jok:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Ta z metrom je huda ja.....hitro komu zamoriš :)

Luce Demz s5 sanjata z nekimi macho stvarmi ki naj bi jih dobil ekskluzivno samo v armiji......lol
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.787
6.072
113
Glej, kot je že nekdo pred mano napisal, klasično naborništvo je mimo! Danes nas predvsem ogroža mednarodni terorizem in morebitni notranji nemiri v državi zaradi poslabšanja gospodarskega stanja. Tega pa ne rešuješ z naborniško vojsko, temveč kvečjemu z visoko usposobljeno profesionalno vojsko in/ali (vojaško) policijo ter dobro oz. učinkovito protiobveščevalno službo. Naborništvo je koncept 19. in prve polovice 20. stoletja, prinesel pa ni nič drugega kot dve svetovni vojni na podlagi neštetih drugih vojn pred njima.

P.S.: Domoljubja ali ljubezni do domovine se ne ustvari s siljenjem mladine v vojaško uniformo, temveč z ustvarjanjem dobrih pogojev za kakovostno življenje v državi. Kdor se bo doma dobro počutil, bo imel tudi domovino rad! Primitivno je razmišljanje, da "vojska" dviguje narodno zavest, kvečjemu je obratno!
Samo... če pogledamo malo čez mejo... Kake pogoje življenja imajo kockasti? In kakšno je njihovo domoljublje in ljubezen do domovine?
Država je še 19x bolj bedna kot naša, ampak 80% ljudi bi jutri prijelo za strojnice za njo.
Domoljublje mora biti prirojeno, treba ga je skozi gojiti od vrtca dalje. Ampak pri nas tega nebo, dokler bo največji car v državi SRB. Država, kjer so srbska posla no1 v časoposju, in se jih 120% tolerira, taka država ne more imeti domoljublja. In ko bo enkrat socialno stanovanje najprej dobila slovenska družina in ne albanska, kosovska ali bosanska, ko bo vsak ilegalni migrant enkrat za vselej izgnan iz dežele slovenske, takrat se bomo začeli pogovarjati o temeljih domoljublja.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hmmmm, ... pićke smo :rolleyes: .
Čisto svetel primer : pred par dnevi na sosednjem, strokovnem forumu, se nam je prijavil vmes nek srb. Nas je lepo pozdravil in postavil svoje vprašanje. Vsi naši so v tistem hipu začeli pisat po srbsko! :eek:

Navadne pićke smo! Potem sem jaz (zopet prokleti Demz :confused: ) protestiral oz. napisal, da "govori slovensko, da te razume cel svet", in me je čez par minut poklical po telefonu eden, čez pol ure pa še drugi. Bilo je "he he he ..." , meni pa ni bilo he he he.

Navadne pićke smo.:(
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
Sami borci.
In za koga bi se borili? Če tale forum prebiraš, bi prej prišel do sklepa, da ta država niti obstajat ne bi smela niti mogla, glede na razcepljenost.