Slušalke Monster Beats by Dr. Dre

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Zdravo,

najprej vprašanje, ali jih od vas kdo uporablja in ali so te slušalke res vredne svojega denarja.
Sam nekako izbiram med:
Monster Beats by Dr. Dre iBeats http://www.mimovrste.com/artikel/1260119424/q=beats%20/slusalke-monster-beats-by-dr-dre-ibeats-rdece
99, 90 EUR
in
Monster Beats by dr.Dre Tour http://www.mimovrste.com/artikel/1260119626/slusalke-monster-beats-by-dr-dre-tour-crne
149, 00 EUR
Ker so na mimovrste.si tako jasno opredeljene tehnične podrobnosti
evil.gif
mi seveda ni jasno nič kakšna je sploh razlika med njima, razen v tem da ima cenejši model možnost prevzema klicev.

Mogoče kakšen nasvet, ali za ta denar obstaja tudi kaj boljšega?
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jajca...imaš polno drugih "korektnih" proizvajalcev.

Razen če ti je Dre napis tako pomemben...sploh Dr.
bonk.gif


Etymotic, Koss, Sennheiser, Ultimate ears, Shure, AKG....
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Ne, saj sploh nisem vedel zakaj se gre, dokler nisem strica Google vprašal. Sam ko sem bil v Londonu sem videl da ima cel kup ljudi slušalke z znakom b na slušalkah:=)
Mogoče ker konkreten model slušalk tam do 100 evrov?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Js imam solo hd, pa niti niso tako slabe, moreš vedeti, da se tu plača tudi videz, ker večina slušalk je "grdih" (prej sem hodil z AKG on-ear, so me kr mal čudno gledli na ulici :D), dobro izdelavo (kabli debeli, lahko iztakneš, ko slušalke prenašaš), kompatibilnost s telefonom (iphone, recimo lahko z remotom prestavljaš komade naprej nazaj, pavza itd..., meni je to zelo uporabno, sploh pozimi), dva kabla v paketu (eden z remotom, eden brez), zvok je pa nekje na ravni slušalk , ki stanejo cca 70% cene beatsov.

Od teh in-ear slušalk sem od beatsov probal le tiste, ki pridejo zraven htc-ja xl, mislim da so ubeats, nekaj podobnega kot ibeats, pa morem rečti, da je meni bil zvok ok. Je pa tudi odvisno kakšno glasbo poslušaš, ker verjetno te slušalke nimajo tako širokega spektra frekvenc, temveč se bolj osredotočajo na nizke tone).

Je pa pomoje tudi problem, ker se prodaja tudi ogromno kopij, in nekateri ljudje potem na podlagi tistih sodijo o kvaliteti, čeprav sploh nimajo original slušalk.

Sicer pa koliko se spomnim so Klipsch s4i dobro ocenjene, mislim da obstaja celo že novejši model, tako da malo poglej za temi še.
 

vanmarkus

Fizikalc
15. mar 2010
1.280
1
36
tam spodaj
Citat:
Uporabnik tado pravi:
Zdravo,

najprej vprašanje, ali jih od vas kdo uporablja in ali so te slušalke res vredne svojega denarja.
Sam nekako izbiram med:
Monster Beats by Dr. Dre iBeats http://www.mimovrste.com/artikel/1260119424/q=beats%20/slusalke-monster-beats-by-dr-dre-ibeats-rdece
99, 90 EUR
in
Monster Beats by dr.Dre Tour http://www.mimovrste.com/artikel/1260119626/slusalke-monster-beats-by-dr-dre-tour-crne
149, 00 EUR
Ker so na mimovrste.si tako jasno opredeljene tehnične podrobnosti
evil.gif
mi seveda ni jasno nič kakšna je sploh razlika med njima, razen v tem da ima cenejši model možnost prevzema klicev.

Mogoče kakšen nasvet, ali za ta denar obstaja tudi kaj boljšega?

so vredne denarja? ne
se dobi kaj boljšega za isti denar? absolutno

glede klipsch s4: dominirajo basi, zvok je zaradi tega "umazan" bass ni kvaliteten ni pa niti zelo slab, srednji toni zaradi dominance nizkih trpijo niso pa navsezadnje slabi, visoki toni so bogi,.

na tu maš, da dobiš malo predstavo kako se obnašajo nekatere slušalke (izberi tvoj cenovni razred)

http://www.head-fi.org/t/478568/multi-iem-review-236-iems-compared-vsonic-gr06-gr01-added-04-19-12
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik SpaceMonkey pravi:
115 evrov

Nimaš kj razmišljat, stroka in ljudstvo se strinjata, da gre za vrhunski izdelek, lahko tudi jaz iz prve roke potrdim, da je temu tako. Boljši zvok za ta denar ne boš dobil.

si ti sploh pogledal kaksne slusalke kupuje?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik vanmarkus pravi:


glede klipsch s4: dominirajo basi, zvok je zaradi tega "umazan" bass ni kvaliteten ni pa niti zelo slab, srednji toni zaradi dominance nizkih trpijo niso pa navsezadnje slabi, visoki toni so bogi,.

Pretiravaš s kritiko Klipsch S4. Si jih že poslušal ali le bral teste? Ne gre za slušalke v rangu 300 EUR, ampak za 50 EUR. Tudi sam jih imam, pred nakupom sem prebral nešteto testov raznih slušalk. Sem zelo zadovoljen.
 

vanmarkus

Fizikalc
15. mar 2010
1.280
1
36
tam spodaj
jih imam nič bat in ne samo njih tko, da lahko primerjam
sicer nisem rekel, da gre za slab nakup pri 50€ al kolk zdej so, ampak sem preprosto izpostavil slabosti
navsezadnje je odvisno kaj iščeš od zvoka js maram bolj nevtralne slušalke pa mogoče zato mi niso klpsch preveč ušeč in ja za 50-70€ se dobi boljše od s4-k
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Jaz sem te od dr.dre (druge) testiral in je bil v primerjavi z senheisserjem resnično že na uho slabši; žal :/ jih pa je res veliko zadnje čase, predvsem ponaredkov iz kitajske za majhne pare... Zdaj pa kakor ti je važno, ali imaš raje ušesa in kvaliteto zvoka ali se želiš hvaliti pred kolegi...?
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Hvala vsem za odgovore.
Bom malo pogledal kako in kaj.
Glede Monstra, nikakor se mi ne gre zato, da bi izpadel pač frajer, če bi hotu jih imet samo za to bi itak jih kupu preko Bolhe fejk za 30 evrov.
Na živce mi gre, da katerekoli slušalke sem mel do sedaj, je od njih samo "pleh" zvok.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Druge imajo tudi ploščati kabel, kar pripomore k temu, da se ti ne vozlajo neprestano, kot se pri okroglih.