Slovenski zaslužkarji 2007

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Ja, huda fousija. Sploh, ko vidis, da vecina bivsih sosolcev, ki so spusili faks, dela kot kelnarji.

Imam pa kolega, ki dela v strezbi na protokolarnih dogodkih in pravi, da so tam zelo lepe tarife. Ampak tega pac ni za primerjat.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ah ah corl, ti si živ dokaz
evil.gif
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Citat:
Uporabnik magnum pravi:
Lp.

Malo gledam povprecne place ... na osnovnih solah so okoli 1600, na okroznih sodiscih pa okoli 1050 ...
Na osnovnih solah ima povprecen zaposleni pedagosko fakulteto, na okroznih pa pravno? Ni mi cisto jasna razlika +550 v prid osnovnih sol.

Srecno, jZ

Ma kaki 1600€. Mogoče bruto. Če imajo 1200€ je to že zelo zelo lepa plača.

Saj govora je o povprečnih plačah.

Za javno upravo sem mal gledala že tudi na e-upravi (vstop za javne uslužbence). Ne vem pa, po kakšnem ključu so razlike med ravnatelji, npr. - število učencev, uspešnost vodenja? Če mene vprašate, bi morali upoštevati uspešnost z vidika vzgojno-izobraževalnega dela. Meni se zdi dobra recimo osnovna šola v Trnovem - sem enkrat brala intervju z ravnateljico - in si ravnateljica ziher zasluži dobro plačo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.775
113
kod Džej-Zija
Ja, če pa v intervjuju ravnateljica o sebi, svoji šoli in svojih dosežkih lepo govori, si pa res lahko zasluži višjo plačo.
bonk.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
jaz pa ne bom mislil nate, nad 14 dnevnimi počitnicami v ameriki, recimo
wink-1.gif
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
PA KAJ SO FU+NJENI
stupid-1.gif

Resnični primer ena xyz zelo uspešna firma (deluje tudi v slo +45 državah sveta) huda odgovornost v službi od 6-21h svetke in petke namestnica šefice (šefica/šef sta na porodniški) dobi 5500€ plače z vsemi xyz dodatki pa odgovarja za vse pod sabo) eni lahko zaradi njene napake lahko celo umrejo ali se hudo poškodujejo!
Pa če se ona zmoti ji odbije šefica tudi 75% plače brez heca ji je 1x toliko odbila ker je napisala napačne turnuse in mi smo delali po njih že 3 dni (pon-sre) sicer se nam je mal čudn zdelo sam šef je šef hebat ga in potem ona prinori (capo di capo)
10.gif
pismo še zmerm jo mam pred očmi vso objokano zaradi bogih napačno napisanih urnikov.
A pol mi pa en kvazi direktor, ki fuksa tajnico na tistem aero stolu dobi od 3000€ plače mamu mu
10.gif
da ne omenjam, da ga verjetno še jaz plačujem.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Bom jaz napiso mojo zgodbo: Lansko leto sem v enem srednjem podjetju postal namestnik direktorja. Sam priznam, da sem vlekel 2600 € plače. Ostali pod mano pa 700 - 1200 €. Kaj kmalu sem slišal, da se delavci nekaj bunijo, kako nizke plače imajo. In z šefom se odločiva, da vse delavce pokličeva na en pogovor, pa jim postavimo vprašanja npr: Kako so delavci zadovoljni z plačami, kaj bi spremenili v podjetju, itd. Bilo je 5 takih vprašanj in 80 delavce. In na koncu je bilo 50 delavcev zadovoljnih z plačami. Ostalih 30 so imeli komentarje, da bi lahko za kar delajo zaslužili več. To so bili predvsem "mladi" med 25 in 35 leti. In tem 30 smo potem dvignal plače tudi nekaterim za 300 € . Kdor je pač imel interes do višje plače. Pri ostalih je plača ostala nespremenjena. Se vidi, zakaj so pri nas takšne razlike med plačami. V firmah nažalost najdeš delavce, ki se jim je*e za plače, delajo za delovno dobo in za državo. Pa zagrozijo z stavko, pa jim dvigneš plačo za 10 €, pa vsi srečni.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Se vidi, zakaj so pri nas takšne razlike med plačami. V firmah nažalost najdeš delavce, ki se jim je*e za plače, delajo za delovno dobo in za državo. Pa zagrozijo z stavko, pa jim dvigneš plačo za 10 €, pa vsi srečni.

taki so srečni če majo dost denarja za 1 pir za po šihtu
tongue-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
povem za en primer.natakar, 1300€, dela cca 6-8h na dan. majo pa 2 izmeni, ena je od nekje 10-16h, druga pa 17 ali 18-22 oz 00. torej ne ravno veliko dela. parazite maš pa tko povsod, kjer se dobi tudi po 500€ plače
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Jaz mu pa kar verjamem isto smo imeli pri nas ene tri so prišle direkt iz faksa in so ble jasno grozno pametne in oh in sploh in gredo jokat zakaj nimajo sindikata zakaj morajo delat 10ur od tega imajo 2 uri odmora za malico kadarkoli med delovnim časom samo zamenjavo si mora dobit, plača je saj za moje pojme zelo dobra ker delajo 3/4 časa v pisarni ostalo je pa vožnja ali letenje od točke A do točke B (če leti dobi dnevnico + 30%) tako da 15 dobi tam med 1800-2300€ plače z vseemi dodatki pa še 35 dni dopusta pa služben avto (ni kakšna stara gajba amapk kar lepo volvo S60 al pa Audi A4) pa, če ima otroka ima vrtec v službi (to bo štartal drugo leto ker so une tri na porodniški) pa pa eh...
popoldne prideta dve čistilki pucat in delata tudi po 12 ur na dan s vodo in čistili pa puca skrete in vse ostalo pa dobi največ 600-700€ plače
cry12bpy.gif


Če imaš 1000€ plače je že kar dobra plača.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
kdor dela po 10-12 ur dnevno...ima določene skrbi, obveznosti...pač nek vodja....vsaj po mojem more zaslužiti vsaj 3000+€..(pustimo plačile liste).....in ko se ozrem okoli sebe vidim da je temu res tako....vsi delajo 2-3 bajto/vikend....gredo 2 X na leto na prave počitnice.....otrokom ne manjka nič.....kar potrebujejo enostavno kupijo.....
edino kar tukaj trpi je mogoče družina....skupaj si samo kake sobote popoldne in nedelje.....