Slovenska imena podjetij ?

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A ni zakon, da morajo biti imena naših podjetij slovenska ?
Torej da razni "dizajni", "promoušni" in podobno odpadejo ?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Mislim, da samo od določenega datuma naprej, ko so neki slavisti dosegli 'pomembno zmago'. Slava jim, ko v življenju še niso ene žemlje prodali, pa pametujejo o takih rečeh.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Ja, totalna bedarija. Ampak tisti, ki so pred davnimi leti ustanovili firmo pa imajo lahko to še vedno. Kdo bo pa vedel, da je neko ime tuje - če daš npr. firmi neko kitajsko, indijsko, ipd ime? Če napišeš 'dizajn' je dovoljeno, 'promoušn' tudi, samo 'promotion' ne sme bit.
wink-1.gif
Lahko pa uporabljaš latinska imena, esperanto... Jao!

Lahko pa ustanoviš firmo Francelj d.o.o. potem pa blagovno znamko npr. City Dog, Fancy Style,.... Tko, da slavisti niso dosegli nič.
wink-1.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Totalno butasto, ja. Fantazijska imena so npr. dovoljena. Bi dal ime npr. Design d.o.o., za mene je to lahko popolnoma fantazijsko. Ali pa bodo preverjali vse svetovne jezike, če morda kje moja "fantazijska" beseda že kaj pomeni?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Totalno butasto, ja. Fantazijska imena so npr. dovoljena. Bi dal ime npr. Design d.o.o., za mene je to lahko popolnoma fantazijsko.
Po moje na sodišču ne moreš skoz prit z "to je za mene OK" ...
Ali ?
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Kar nikjer nisem trdil. Govorim o butastem zakonu. Design d.o.o. ne bi prišel skozi, Projeto d.o.o. (portugalsko) pa verjetno bi. Get it?
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Nisem oseba ki odloča, da bi lahko rekel da 100% bo. Kar spet nima nič z debato.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Nisem oseba ki odloča, da bi lahko rekel da 100% bo. Kar spet nima nič z debato.

Na ministrstvu za kulturo sedi gospod, pri katerem se preko el. pošte laho preveri želeno ime. Kolikor vem on besedo "sprehodi" skozi slovarje. Če najde zadetek ti celo posreduje slovenski prevod in prijazno "izda" negativno mnenje, če ne najde je pa vse ok.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.010
3.316
113
Bolje to kot pa da imaš potem podjetja kot so "SMILJAN MORI SUCCESS SYSTEMS"
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
jaz sem za ime svoje firme nekaj časa iskal neko besedo, ki bi nekako pomenilo nekaj s čim bi se firma poistovetila. Iskal sem neko močno latinsko ime itd... Na koncu sem dali ime ANIMUS. Animus pomeni po latinsko volja, namen. In glede na to da se ukvarjam z storitvijo, izobraževanjem, treningom se mi je zdelo to najboljša afirmacija.

Kasneje sem ugotovil da niti ni to tolk fajn. Ti se predstavljaš z imenom firme. Dostikrat sem na koncu ugotovil da ljudje nevejo kaj je to animus pa jim je nerodno uprašat, da nebi izpadli butci. Nekoga animus spominja na analus itd... Ko sem se o tem pogovarjal z kolegommi je reku: "Eh, kak Animu! ko folk vidi ime firme verjetn misli, da si črn pa da bobne igraš! Ime mora biti preprosto, da ga vsak razume, tako kot naprimer Miha ."
smile-1.gif


Zdej bom SP updejtal v DOO. Odločil sem se da bom zamenjal tudi ime. Ime bo ravno tako vsebovala neko pozitivno asimilacijo, da me skos opozarja, vendar bom samo jaz vedel kaj pomeni. Kot naprimer:

VJD doo Važn je dnar
RV doo računam velik
B.M.K.Z.D. doo boli me k**ac za druge
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Animus d.o.o. sicer že obstaja a imena "mrtvih jezikov" so dovoljena.
Zakaj boš pa odprl d.o.o.?
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
kot sp ne morem tudi bicikl na obroke kupit. Pa ful se mi je povečal obseg dela. Dobil sem nekaj manjših zastopstev, pa kot sp nimaš neke kredibilnosti.
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Citat:
Uporabnik stein pravi:
A ni zakon, da morajo biti imena naših podjetij slovenska ?
Torej da razni "dizajni", "promoušni" in podobno odpadejo ?


...sam sem pred leti imel probleme, saj sem hotel imeti Emaster d.o.o. Seveda so me zavrnili, čeprav sem ga utemeljil kot fantazijsko ime...E kot elektronika, M kot mehanotronika, A kot akustika,...

Zagotovili so da 100 % gre skozi vse kar je v SSK - iz jeze sem rekel naj jih k u r e c gleda in da hočem imeti p i z d a d.o.o., pa so me čudno gledali - čeprav je oboje v SSK. Mi je pa takrat gospa na vložišču namignila, da se s kako kuverto da marsikaj porihtat. Nisem imel ne časa ne živcev in sem registriral Nevtrino d.o.o.

bonk.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.125
757
113
hm, mi smo ob ustanovitvi imeli v imenu firme besedo " ... invest". in ni šlo skozi, je bilo potrebno preimenovati v " ... investicije"
bonk.gif