Slovenec do $1,3mio na online poker turnirju

krokar12

Zelenc'
3. dec 2019
7
1
3
Ziher :)
Bom kar kopiral z drugega foruma, kjer smo imeli podobno debato.

- Zakon o igrah na srečo v 53. členu opredeli, da je poker posebna igra na srečo.
- V zakonu o davku na dobitke je opredeljeno, da se obdavčuje vse igre iz 10. člena Zakona o igrah na srečo (klasične igre na srečo), ne pa tudi iger iz 53. člena (poker).
- Zakon o dohodnini v 19. členu opredeljuje, da dobitki od pokra ne štejejo za osebne dohodke, zato jih ni potrebno prijavljati.

zanima me, če to še vedno drži? na spinu sem zadel en večji znesek in me zanima ali res nič ne rabim prijavljat?
hvala za odgovor.

Lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

CoreySteel

Pripravnik
18. nov 2014
52
5
8
Odkar sem v tem (+10 let), niso še nikoli nobenega gnjavili, pa ni bilo važno kakšni zneski. Tako da ni nič za skrbet. Če bi pa v TEORIJI kaj bilo, imaš pa tako in tako vse dokaze s kje je denar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krokar12

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Hvala! mogoče sem sam mal zafrknil s tem, da sem vse nakazal na enkrat in ne večkrat po manjše zneske. Da ne bi kje to vkloplo kakšnega alarma in bi me kaj začeli gnjavit. Bom ti verjel 100% in ne bom nicesar prijavlal..

Ker so kolegu nekaj mutili iz ene sumljive poker strani(je ni več), si je po hitrem postopku vse izplačal na skrill(takrat še moneybookers). Zaradi štipendij ipd se ni upal nakazat na svoj trr, zato je prenakazal na moj skrill, jaz nato na svoj trr. V šusu nekje 8kEUR. In jaz takoj njemu. Noben ni nič spraševal, pa je že nekaj let od tega. Ne vem pa o kakšnih zneskih se pogovarjate. Ampak glede na to, da v zakonu piše, mislim, da je samo stvar dokazila, od kje denar in mislim, da nebi smelo bit problemov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krokar12

CoreySteel

Pripravnik
18. nov 2014
52
5
8
Nisem vedel kje objavit, tako da kar tukaj :)

Če koga zanima, jutri štarta slovensko državno prvenstvo v pokru, ki bo zaradi COVIDa odigran na partypokru. Štirje turnirji, glavni v soboto, 5. decembra s $100 prijavnine.

Več info:
 

CoreySteel

Pripravnik
18. nov 2014
52
5
8
Danes se začenja slovensko državno prvenstvo v pokru, ki bo ponovno potekalo online na partypokru.
Do nedelje se bo zvrstilo 6 različnih turnirjev, glavni sobotni turnir pa ima $109 prijavnine.

Vse informacije pa tukaj:
 

janez123

Pripravnik
15. sep 2020
31
0
8
eno vprašanje glede SLOT iger, morda kdo ve kako je tu z obdavčitvijo z zadetki nad 10k? Igralna stran - PLAYAMO