Slo. jezik na orig. navigacijah in tuchscreenih

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Zanima me, če ima sploh katera od originalnih navigacij slovensko vodenje in slovenski jezik na tuchscreenih: Opel, Nissan, Honda, Renault, Citroen.
cheer.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Tole jaz zamerim vsem...P jim M...tud tolk niso da bi dal prevest. Jaka muda stane tole...na fonih maš tavžnte jezikov že od pamtiveka.

Vem da VW in opel nimata. BMW je menda dal prevod v vse modele...slišal tako.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Sem Qashqaia fural pa tudi nima.
Zanimivo da so razne organizacije za zaščito potrošniov in jezika. Verjetno je kaj podmazano ali pa kaj takega.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
caki mal tega pa ne razumem? vsi ste za eu in podobne bedarije ampak vsi bi furali svoj jezik in svojo kulturo, kao? huda protislovja... podobno kot to, da imamo 300 obcin v sloveniji ampak problema v javnem sektorju ne znamo resiti. WTF?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ja in? slovaska je vec kot enkrat vecja po povrsini, slovakov je koliko? 5, 6 mio? bratislava glavno mesto primerjaj z ljubljano. pa bdp primerjaj zaenkrat je malce nizji ampak ima taksen zagon, da nas prehitijo v enem letu. prosperira v primerjavi z nami! pa so proti cehom navadni cefurji!

spravite se na realna tla in naucite anglesko. dosedaj bi lahko ze nemscino obvladali, ce ne bi komunisti posegli vmes
evil.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Renault Capture ima slo meni + slo vodenje v navigaciji:








Tudi večina novih BMW in MINI-jev imajo slo meni:






Nova Opel Corsa ima tudi:

24.jpg


28.jpg


26.jpg


Še kakšen bi se našel....

Pri VW in Seat bo slovenščina v infotainment sistem vključena v naslednjem modelskem letu - torej od sredine letošnjega leta.

Pri Nissanu slovensko navigacijo že načrtujejo, nimajo pa še časovnega okvirja.

Tudi Mazda baje dela na temu, da bi sistem prevedli v slo.

Očitno se le nekam premika
grims-1.gif
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
V novi Mokki vem da nima, tako da...
Itak so teli original moduli nateg, ki je namenjen samo reklami. V praksi pa je vsak Nuvi za 200€ boljši, ker se večkrat letno posodablja (lifetime).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
V novi Mokki vem da nima, tako da...
Itak so teli original moduli nateg, ki je namenjen samo reklami. V praksi pa je vsak Nuvi za 200€ boljši, ker se večkrat letno posodablja (lifetime).
Ja, definitivno. Pa vlačenje gor na steklo, pa dol, pa polnilec, pa...
Ko enkrat imaš original vgrajeno zadevo, vidiš kako naj bi navigacija delala. Pa mislim dobro, ne kakšno na pol delujočo ''navigacijo''.

PS: Žal je nimam v trenutnih garah, ampak se mi orenk kolca po njej.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Joj a veš kako bi bil jaz vesel, če bi navi., ki so v varijantah višje opreme po 1000€ in več delovale približno tako kot kak garmin za 300€ z doživljensko nadgradnjo kartografije 3 krat letno in z slovenskim vodenjem.
Če ne za drugo je že za to fino, ker ti kaže, kakšna je omejitev na trenutni lokaciji.
Ampak kwr očitno temu ni tako pač prenašam in na šipo popam tisto reč.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Omejitev hitrosti kaže že vsaka novejša serijsko vgrajena navigacija.

Na starejših vozilih s serijsko vgrajenimi navigacijami načeloma ni bilo tega prikaza, saj že same karte niso vsebovale teh podatkov in program (navigacija) "bere" podatke iz kart.

Vse karte danes (HERE, TomTom, Google maps, Monolit....) pa že same po sebi vsebujejo informacije o omejitvah hitrosti in program jih samo prebere in prikaže na zaslon.

Sej pravim, kar se slo menija + vodenja tiče se zadeve počasi premikajo naprej.... kot sem ti pokazal zgoraj, ima že kar nekaj vozil slo meni in nekateri celo slo vodenje....

Je pa tudi res, da multimedia v vozilih postaja vse bolj razvita in digitalna, tako da je danes lažje prevest meni v več jezikov kot včasih, ko je bila recimo samo ang....
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Opli imajo slo menije, ne pa slo vodenja., Če jezik sistema prestaviš na slo, neha delat glasovno vodenje (ker pač ni vgrajenih zvočnih datotek). Tako je vsaj na tanovi Corsi.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
BMW ima v vseh modelih, razen X1, ki pride konec leta nov.

Seveda tudi glasovno vodenje.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Joj a veš kako bi bil jaz vesel, če bi navi., ki so v varijantah višje opreme po 1000€ in več delovale približno tako kot kak garmin za 300€ z doživljensko nadgradnjo kartografije 3 krat letno in z slovenskim vodenjem.
Če ne za drugo je že za to fino, ker ti kaže, kakšna je omejitev na trenutni lokaciji.
A napišeš kaj natančno te moti na tovarniških navigacijah?
Namreč sam sem se že leta 2011 vozil po Balkanu in v Srbiji je zadeva res mrknila, po Sloveniji in Hrvaškem pa je delala popolnoma brezhibno. Če se prav spomnim vključno z omejitvami hitrosti. Kar predvidevam ima danes vsaka tovarniška navigacija, nekatere še združeno s prepoznavo prometnih znakov, ravno tako so se tudi mape za ''eksotične'' države precej izboljšale.
Vem pa, da sem po Srbiji mukoma uporabljal GSM telefon z Igojem in sem bil prav vesel, ko sem prešel mejo in vključil nazaj tovarniško navigacijo.
Da niti ne govorimo o Nemčiji, kjer je deloval še TMC in je zadeva perfektno izbrala obvoz zaradi staua.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Jaz imam v Citroenu MyWay (letnik avta 2010). Popolnoma zadovoljen, deluje ok v Sloveniji, pa kar sem rabil v Nemčiji in Italiji tudi brez težav, vedno našel točno kar sem iskal.

Posodobitev kart je 1x letno. Vodenje pa je v jeziku "avta". Ni slovenščine ..opcija angleščina, nemščina, italijanščina, poljščina, turščina, portugalščina ... pa verjetno še kak ki sem pozabil.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Zanima me, če ima sploh katera od originalnih navigacij slovensko vodenje in slovenski jezik na tuchscreenih: Opel, Nissan, Honda, Renault, Citroen.
cheer.gif

Renault Clio IV ima slovenščino...

In tako tudi Dacia itd.

MediaNav sistem v Clio IV je glede na konkurenco, ki sem jo videl, neverjetna zadeva. "Manj je v tem primeru bistveno več"

Gre seveda za iGO/Primo, namenski za renault.

Zemljevide pa posodabljaš takoj ko pridejo ven novi Here za iGO/Primo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Joj a veš kako bi bil jaz vesel, če bi navi., ki so v varijantah višje opreme po 1000€ in več delovale približno tako kot kak garmin za 300€ z doživljensko nadgradnjo kartografije 3 krat letno in z slovenskim vodenjem.
Če ne za drugo je že za to fino, ker ti kaže, kakšna je omejitev na trenutni lokaciji.
Ampak kwr očitno temu ni tako pač prenašam in na šipo popam tisto reč.

V Clio IV deluje navigacija točno tako na Nuviju, ima enake zemljevide, omejitve itd.. tudi prikaz izvozov na AC.

Enako je v ostalih Renault/Daciah s tem sistemom.

Tu je sicer posnetek alternativne verzije, dodatka
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Da, saj gori je pokazal uporabnik, s tem da tisti na fotkah je še z nekimi dodatki R-link če se ne motim.

Drugače pa ti jaz rečem, da je res neverjetno, da ceneni Clio/Dacia imata takšen sistem, ki deluje v nulo (tudi prostoročno klicanje, bluetooth...).

Seveda niso izumljali tople vode, ampak lepo naročili zadevo pri LGju, kar se vidi ob vklopu.

In glede navigacije gori nameščena prirejena verzija Primo, ni tolko navlake v nastavitvah, je menu pregleden.

In kar je glavno, stvar deluje kot mora, ja za razliko od premium navigacij v dražjih vozilih.