Slo ali En programi za osnovnosolca

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Doma imam tretješolca in petošolko. Dedek mraz jima je malce prej prinesel računalnik, sicer uporabljata mojega ali ženinega.

Zdaj sem v dilemi, ali jih navajat na en ali slo programe. Gre se za windowse, word, powerpoint, morda inkscape (niti ne vem ali obstaja v slovenščini).

Sploh poba, ki je v 3. razredu je še zelo bos v angleščini, punca pa tud ni bogvekaj. Sta sicer oba brihtna, pač šolski sistem učenja tujega jezika je zelo kilav in neprimeren.

Razmišljam, če uporabljata angleške verzije, se bosta itak besed hitro naučila in poleg znanja programov osvojila še nekaj angleščine.

Kaj uporabljate ostali, ki imate otroke podobne starosti?

Jaz osebno zase uporabljam vse angleško.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Pri tej starosti še v slovenščini. Ker imajo tudi ostali in v šoli navodila dajejo za slovenske verzije programov.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Mojadva imata vse v ang. Sem jih vprašal če hočeta slo pa nista bila za to.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
25 pa 27. :cool:

Drugače pa mnenje enega starega prdca - vsi programi in OS MORAJO bit v Slovenščini. Enostavno gre za princip!
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
25 pa 27. :cool:

Drugače pa mnenje enega starega prdca - vsi programi in OS MORAJO bit v Slovenščini. Enostavno gre za princip!
Še mnenje drugega starega prdca. Če te programi in OS zanimajo malo globje in bi rad študiral kak priročnik, moraš imeti vse v angleščini, ker drugače ne boš prišel kaj daleč. Ustrezne slovenske literature je pač premalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še mnenje drugega starega prdca. Če te programi in OS zanimajo malo globje in bi rad študiral kak priročnik, moraš imeti vse v angleščini, ker drugače ne boš prišel kaj daleč. Ustrezne slovenske literature je pač premalo.
Verjetno pri redkem osnovnošolcu, lahko govorimo o poglobljenem študiju računalništva. Otroci Alterja so seveda izvzeti!
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Pem vprašal tamalo, kaj bi raje, pa je rekla vseeno. Tak da ji bom dal kar angleški office, še windowse bom prefukal na angleško, ker se pri slovenskih nič ne znajdem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in novaa