slabovidni športniki

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
torej z čem rešujete svojo težavo. sam pri športu uporabljam en star par očal, ampak to ni to ker mi padajo dol in se rosijo, leče mi nekak sploh ne dišijo, in jih tudi drugače ne nosim. nosi kdo kaka športna korekcijska očala? kaki predlogi? pa se to pol nebo rosilo ziher ne?

ker sem glihkar dal 200€ za nov par očal
stupid-1.gif
 

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
Jst uporabljam tole kombinacijo:

Guarder C3
Guarder_C3.gif


V kompletu dobiš:
Okvir z 4 pari leč
nastavek za leče (jih daš naredit)
krpico
etui

Z njimi sem zlo zadovolen, rosijo se čisto nič (v redkih primerih se za kako sekundo zarosijo leče z dioptrijo - ker imam najbolj cheap leče notri).

Uporabljam pa jih pri športanju - airsoft, kolo, tek, ... in pa seveda tudi v prostem času, med vožnjo ipd

Kupil sem jih v trgovini HG Bunker (Kranj, Kidričeva 2) za takratnega cankarja, za leče z dioptrijo pa sem dal cankarja + dva prešerna.

Torej ... 22 tisočakov oz. cca. 90 EUR me je stal komplet!

p.s:
Če imaš visoko dioprtijo ti priporočam tanjšane leče, ker drugače te bo motilo pri mižikanju.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
evo nekaj takega, idealka
smile-1.gif
morem kontaktirat optiko, če so mi pripravljeni naredit šipice za ta očala,
strošek je še vzdržljiv, so pa na ebayu ta očala za 20€
smile-1.gif


nevem točno kolko mam dioptrijo ampak mislim da kr mam, prva stopnja tanjšanja mislim da bo ok, ker druga pa je že pol draga ko žafran
cool-1.gif


pa mi bo to ostalo na glavi? pri recimo nogometu pa to ko so bol kontakt športi
wink-1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
večina športnikov uporablja leče ..... se navadiš, brez skrbi .... sicer se ti sprva zdi kot da tega no boš mogel nikol nositi, a s časoma ugotoviš da da se ti zdi da jih sploh nimaš not ...... npr. za smučarje so po moje najbolje leče, ker se ne rosijo(no verjetno se tekmovalcem tudi ne kr pač majo malo jače), sta pa tu še dve zelo veliki prednosti .... to je zorni, ter neomejenost gibanja