Skuter Peugeot django 50 ccm 4T

5ko

Zelenc'
21. feb 2018
12
0
1
Živ,

kupujem skuter. Peugeot django je bila ljubezen na prvi pogled, vendar me vsi strašijo zaradi 4T mašine. Ima kdo izkušnjo z tem levčkom". Vozil bi se okoli hiše, na kak kofe Kamnik - Predvor, ali v Kam. Bistrico. Tako na penzionistično. Ali naj raje vzmem kako Gilero runner ali Aprilijo. Prosim za mnenje starih mačkov. Aja, nisem več mulc, da bi kofe mlinčke friziru in celo vas budil z mašinco.
hysterical-1.gif


Hvala
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Da ne pametujem, najprej si izposodi skuter od koga za en teden in bos porocal. Jaz sem tudi navalil in kupil za 2 jurja 50ccm italjana, dvotaktnega. Najprej sem cudno gledal in preklinjal kamione, ki te prehitevajo 2cm od boka, po ravnini mi je slo na jetra, ker 45kmh ni neka hitrost. Pika na i je bila, ko me je na 10km poti iz sihta do doma prehitelo 8 kolesarjev.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
S takim skuterjem si kar v nevarnosti. Ga imam podobnega, sicer 2t ampak vseeno, za po vasi in kakšnih neprometnih lokalnih cestah je ok, ko pa greš kam na bolj prometno cesto pa je katastrofa. Stalno si v napoto in samo čakaš kdaj te bo kdo snel. Že če gre vsaj 60-70 je čisto drugače. Res ne vem zakaj ne morejo bit skuterji do 125cc vozni z B kategorijo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Sem že par let nazaj napisal...jaz bi dal birokrata ki je omejil te zadeve guzit zjutraj in popoldne v prometne konice da bi se eno poletje v službo vozil in se naužil debilizma ki ga je sproduciral...
 

5ko

Zelenc'
21. feb 2018
12
0
1
Hvala, hvala... pa bi taka 4T kosilnica" potegnila v kak manjši klanec. Recimo Kamniška Bistrica, do Černivca proti Gornjemu Gradu ? To me najbolj muči ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
No, cernivc ni ravno manjsi klanec. In ce nisi ravmo peresne kategorije, potem bo imel kar nekaj dela.
Ze dvotaktna zadeva v crnivc najbrz gaga, 4t pa...

V kaksni vrocini bi bilo zanimivo spremljat temperaturo motorja {zracno ali vodno hlajen?) ko bi se dva vlekla na crnivc.
 
Nazadnje urejeno:

5ko

Zelenc'
21. feb 2018
12
0
1
To Hanzi, tak odgovor rabim. Potem bolje da pogledam za Gilerico . ;-)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Ja 2t vodno hlajen italjan bo 300x boljša izbira kot pa katerakol 4t zadevca... Sploh odprt 2t moped zmaga...kako pa boš to registriral pa pač stvar iznajdljivosti
smile-1.gif
 

5ko

Zelenc'
21. feb 2018
12
0
1
Če odprem Runnerco, pa dam tisti omejevalec obratov na daljinca... al te zavohajo na tehničnem, al kako je s tem. Res se mi ne da še zaj... z tem kot kak mulc. Raje počakam na par $ in pravo makino kupim ?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Mene ima tudi, da si za prihajajočo sezono nekaj nabavim. So zdajle cene rabljenih kaj nižje kot spomlad, ko se pokaže lepo vreme? V bistvu imam iste želje kot ti, retro videz in ne sesalca, čeprav izbire ni veliko. Za tegale Pugija sploh nisem vedel, zgleda odlično, gledam še Aprilio Habano, prva želja pa je stara Vespa, samo kje bom našel solidno za pod 3k. Bi pa 2T.. Če ne bom nič našel, bom registriral Pony Expressa, ki dela v nulo, samo smešen si na njem. :) Sesalca res ne bi..
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Jaz bi tudi nekaj normalno izgledajocega, ce se da na elektriko.. je kaksna ponudba razen unih kitajcev za 3k eur, v aziji jih pa po 800eur prodajajo.
 

astra_boy

Pripravnik
15. jan 2008
127
0
16
Men je tale Peugeot Django grd. Moje mnenje glede okusa. Bi rajši izbral Vespo. Cena tam tam.

Kar se tiče omejevalca ga imam na Mojitu in mi še niso zatežil. Imam navadnega na stikalo in ga vklopim sam za tehnični pregled. Drgač pa po pamet in 50 km/uro po števcu.
 

5ko

Zelenc'
21. feb 2018
12
0
1
Mene ima tudi, da si za prihajajočo sezono nekaj nabavim. So zdajle cene rabljenih kaj nižje kot spomlad, ko se pokaže lepo vreme? V bistvu imam iste želje kot ti, retro videz in ne sesalca, čeprav izbire ni veliko. Za tegale Pugija sploh nisem vedel, zgleda odlično, gledam še Aprilio Habano, prva želja pa je stara Vespa, samo kje bom našel solidno za pod 3k. Bi pa 2T.. Če ne bom nič našel, bom registriral Pony Expressa, ki dela v nulo, samo smešen si na njem. :) Sesalca res ne bi..
Levček django je top, samo rabljenih 2T ni za dobit . ;-(
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Kupi eno 2t italjansko stvar in odstrani blokade, ker je to pol druga pesem in ne bos ovira na cesti in tud v klanec te bo normalno poteglno. Pol si pa nabavi omejevalc obratov, da ga bos omejil ko bos mel tehnicnega. Tako sem mel jst reseno pred mnogo leti.
 

5ko

Zelenc'
21. feb 2018
12
0
1
No, hvala za vse modre nasvete in plava navodila ... Tola mi ju3 pripeljejo.
IMG_0194.jpg