Škodni primer telefon - uveljavljanje zavarovanja

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
A je že kdo prijavljal tole zadevo pri telekomu? Kaj ste napisali, da ste imeli kritje recimo počenega zaslona in ni bilo zavrnjeno?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Sem bral. Ampak tole nenamerno poškodovanje mi ni najbolj razumljivo, pa ne bi rad prijavil, da potem zavrnejo.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Če ti je padel po tleh je po mojem mnenju to plačano... Če si ga vrgel v steno pa verjetno ne gre za nenamerno poškodovanje...

Sporoči rezultat... Tudi sam imam sklenjeno zavarovanje pa me zanima, če gre vse OK skozi... :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: luka51

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Menjava na drugih servisih je prav tako cca 100-150eur-S8, menja se z ekranom valda, zato hočjo tak dnar in doplačilo. Paz to, baterija guzne pr 20 posto ali več v parih sekundah, hočem novo, ampak nečejo zamenjat, ker mam počeno šajbo, ker na samsungu hočejo prvo zdravo šajbo, ker baterijo zmetaj menjajo skupaj z ekranom....povsod drugod lahko zamenjajo samo baterijo, katera se valda tudi prodaja posamično. Kurci eni :)
 

Tetka

Zelenc'
9. maj 2019
3
0
1
Če ti je padel po tleh je po mojem mnenju to plačano... Če si ga vrgel v steno pa verjetno ne gre za nenamerno poškodovanje...

Sporoči rezultat... Tudi sam imam sklenjeno zavarovanje pa me zanima, če gre vse OK skozi... :)
Odvisno kaj ti piše v garanciji, po navadi spada to, če ti tel. pade po tleh pod kategorijo "tvoje malomarnosti". Na žalost po navadi plačaš sam... jaz bi prej poklicala preden bi prijavila, seveda se ne identificiraš. :) Meni žal niso krili počenega zaslona...
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Zakaj odbitna fransiza mi je jasno... Ce je ne bi bilo bi vsi telefoni "padali" po tleh ko se ga navelicas... ;););)

Ne zastopim pa kaj ima garancija s poskodbo telefona? V primeru razbitja moras gledat pogoje Telekoma za zavarovanje... In ce pise da so krite nenamerne poskodbe bi moralo biti placano... Kaj so ti pa navedli kot razlog da pocen zaslon ni bil krit?
 

Tetka

Zelenc'
9. maj 2019
3
0
1
Zakaj odbitna fransiza mi je jasno... Ce je ne bi bilo bi vsi telefoni "padali" po tleh ko se ga navelicas... ;););)

Ne zastopim pa kaj ima garancija s poskodbo telefona? V primeru razbitja moras gledat pogoje Telekoma za zavarovanje... In ce pise da so krite nenamerne poskodbe bi moralo biti placano... Kaj so ti pa navedli kot razlog da pocen zaslon ni bil krit?
Zavarovalna polica...UPS ;) Žal pri meni takrat ni bilo krito nenamerno poškodovanje...odvisno od police torej. :)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
EV tako piše v splošnih pogojih:

Zavarovana tveganja:
a) Nenamerno poškodovanje, ki je posledica nesreče ali zlonamernega dejanja tretje osebe, ki ji niste dovolili uporabe vaše opreme, in do katerega pride v času trajanja zavarovanja, pri tem pa se upoštevajo opredelitve, izključitve in pogoji po tej polici.
Zavarovatelj ni odgovoren za: a) nobeno izginotje (vključno s tatvino) vaše opreme; b) kakršnokoli nezmožnost uporabe, stroške ponovnega priklopa ali naročnine, kakršne koli stroške, ki ste jih utrpeli zaradi kakršnega koli nepooblaščenega klica z vaše opreme, razen stroškov popravila ali nadomestitve opreme.

Zdaj jaz razumem tako, da če napišem, da mi je med pogovorom telefon padel iz roke na asfalt in je počil zaslon, to ni krito. Če pa napišem, da mi je telefon padel iz roke, med tem ko sem se pogovarjal na ulici, zaradi tega ker se je vame zaletela neznana oseba pa je krito.

Drži?
Celi pogoji so sicer tukaj
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
EV tako piše v splošnih pogojih:

Zavarovana tveganja:
a) Nenamerno poškodovanje, ki je posledica nesreče ali zlonamernega dejanja tretje osebe, ki ji niste dovolili uporabe vaše opreme, in do katerega pride v času trajanja zavarovanja, pri tem pa se upoštevajo opredelitve, izključitve in pogoji po tej polici.
Zavarovatelj ni odgovoren za: a) nobeno izginotje (vključno s tatvino) vaše opreme; b) kakršnokoli nezmožnost uporabe, stroške ponovnega priklopa ali naročnine, kakršne koli stroške, ki ste jih utrpeli zaradi kakršnega koli nepooblaščenega klica z vaše opreme, razen stroškov popravila ali nadomestitve opreme.

Zdaj jaz razumem tako, da če napišem, da mi je med pogovorom telefon padel iz roke na asfalt in je počil zaslon, to ni krito. Če pa napišem, da mi je telefon padel iz roke, med tem ko sem se pogovarjal na ulici, zaradi tega ker se je vame zaletela neznana oseba pa je krito.

Drži?
Celi pogoji so sicer tukaj

Po moje da.

‘‘Nenamerno poškodovanje’ ali ‘škoda’ pomeni vsako nenadno ali nepredvidljivo poškodovanje ali uničenje opreme, zaradi katerega oprema ne deluje pravilno, in vključuje tudi škodo, ki je nastala zaradi tega, ker je bila oprema v stiku z vodo ali drugimi tekočinami.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Dejansko mi je padel iz roke med tem ko sem ga jemal iz zepa, da se oglasim na klic. Zdaj a je to nesreca ali bi moral napisati, da se je tretja oseba zaletela vame in mi je pol padel iz roke to mi ni jasno. Nisem ravno doma pri teh zavarovalnih prijavah.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
493
6
18
Sem uveljavljal to garancijo in je tako kot piše v pogojih. Lastna udelezba za počen ekran je 40eur. Zamenjali so kompleten telefon. Poklices na telekom in ti vse povejo. Gls ga pride iskat in tudi pripelje ga nazaj.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Dejansko mi je padel iz roke med tem ko sem ga jemal iz zepa, da se oglasim na klic. Zdaj a je to nesreca ali bi moral napisati, da se je tretja oseba zaletela vame in mi je pol padel iz roke to mi ni jasno. Nisem ravno doma pri teh zavarovalnih prijavah.

Če ti je padel po tleh je to zame nenamerna poškodba... Razen če si ga vrgel po tleh.. :)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Sam kdo pa bo priznal, da ga je namerno pocil na tla? Kdo ga sploh namerno zlomi?