Škodljivci na delu

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Pozdravljeni. Zanima me, če mi lahko kdo pove, katera živalca je to naredila na zaščiti pod havbo motorja in če ima kdo izkušnje, kako to preprečiti? To naredijo očetovemu avtu, ko gre na vikend in je tam avto zunaj. Luknja je cca.10cm x 10 cm velika.

IMG_20200510_100925.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Welcome to the club.
Dokler ti ne grize kablov je še ok.
Ko pa se loti kablov pa rata pestro na servisu.

Zdaj pa "resno".
Kakšen človek pa si, da boš sedaj uboge živalice preganjal.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Pozdravljeni. Zanima me, če mi lahko kdo pove, katera živalca je to naredila na zaščiti pod havbo motorja in če ima kdo izkušnje, kako to preprečiti? To naredijo očetovemu avtu, ko gre na vikend in je tam avto zunaj. Luknja je cca.10cm x 10 cm velika.

Poglej priponko 33370
Evo isto meni, pred enim tednom. Ampak meni je požrla tam ene kvadratni decimeter. Jaz doplačam za dodatno zvočno izolacijo pri nakupu novega, pol mi pa požerejo zverine male. Saj kaj druga kot podlasica ali polh ne more bit. Jaz sem zdaj z WD40 našprical vso izolacijo, baje jim to smrdi. Edino upam da se mi avto zavoljo tega ne užge.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vuk

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.270
113
Jaz sem tudi dozivel sok, mam luknjo cca 40cm. Kaj za vraga so delale zverinice, nimam pojma.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Ce je res kuna - se je ne znebis.. jo mam v strehi - letos zaprl ze par zelo majhnih lukenj.. pa zmer najde/nardi nekje novo.

razni špreji, ki jim smrdijo - men niso pomagali
Ultrazvocni piskalci - baje se navadi oz. more bit tak k spreminja frekvenco in cas oddajanja. Glej pri Conradu - za avte mas take piskalnik + elektro šok..
Kletka - se mi je usrala zraven (aja z drekom markira svoj teren).
Podstreha - sedaj laufam radio 8-22h.. upam, da ji dopizdi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ja al pa pogrižen avto. Sam se odloči kaj je huje. Al stopinje na havbi al pa avto, ki zjutraj ne vžge.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Saj se negre za to, da jih pozrejo. Njihova prisotnost je dovolj, da ne pridejo.
Nisem še videl mačke, ki bi kuno ujela
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ce je res kuna - se je ne znebis.. jo mam v strehi - letos zaprl ze par zelo majhnih lukenj.. pa zmer najde/nardi nekje novo.

razni špreji, ki jim smrdijo - men niso pomagali
Ultrazvocni piskalci - baje se navadi oz. more bit tak k spreminja frekvenco in cas oddajanja. Glej pri Conradu - za avte mas take piskalnik + elektro šok..
Kletka - se mi je usrala zraven (aja z drekom markira svoj teren).
Podstreha - sedaj laufam radio 8-22h.. upam, da ji dopizdi.
V sosednji vasi zgorela mansarda zaradi pogrizenih kablov v podstrehi!
Pametno je ukrepati. Če ne drugače, vsaj z zavarovanjem hise, pri avtu pa zavarovanje proti živalim (D kombinacija?)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Mačka kune ne bo pregnala, kvečjemu bo kuna opravila z mačko na briketih.
Jaz sem imel kuno na podstrehi, dokler je neko noč nisem videl v akciji, ko hodi po strehi in ji vrgel par kep. Ni je več bilo. Verjetno je bila užaljena. Ona meni lovi miši, jaz pa njo preganjam.
V avtu so sicer mogoče na delu miši. Za začetek bi jaz pod avtom na vikendu nastavil pasti za miške (npr. supercat) , da se postavi diagnoza. Če so, pa še strupene vabe, da se populacija zredči. Ampak to je boj, ki se nikoli ne konča, odkar smo začeli mačke hraniti z briketirano hrano.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Najverjetneje kuna. Najraje imajo nove avte ;) Jaz sem dolgo bil boj z njimi in sprobal skoraj vse kar je mozno (razni spreji, mreza pod avtom, pasje dlake v motornem prostoru itd) v zadnjih 10 letih kar mam sranje z njimi. Na koncu je na na nasih avtih najbolj pomagal WD40 (klasicni modro rumeni) s katerim pospricam protizvocno zascito in premazem polovico motornega prostora. Pa tole mamo se noter https://www.conrad.si/odganjalnik-kun-kemo-m100n-m100n-12-v-1-kos-1
Pa seveda redno obnavljam tole spricanje z WD40. In od takrat dalje imamo na avtih mir.
Pa se malo za hec - so pa avti razlicnih znamk, tako da se ne spravljajo samo na eno znamko ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Mačka in kuna se mirno gibljeta po istem teritoriju, imam posnetke spletne kamere izpod nadstreška. ;)
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
kar sem gledal - mačka ni kunin naravni sovražnik.. sploh ti "poženščeni" whiskas mačkoni najrž ne :p
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Mačka je vaška, če je ta videla Whiskas, je to bilo le v reklami. Moja parcela je v njenem teritoriju.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
Kune pa mačke se skupaj igrajo in lovijo. Imamo kaj češ doma, igranje pa opazil na kameri. Zadnjič pa še v živo, prvo naš muc noter, zaperem pol minute za njo kuna, pa odnesla kos pice (stare) in šla v temo, za njo še druga mačka in tak dalje. je pa res, da pridejo samo jest, da bi pa se zadrževale v okolici hiše pa ne. Avti pa so noter, ker tist je pa vseeno v nevarnosti.

Naše so na mačji hrani 75%, ist lovijo vse kaj zunaj leze, je pa res , da ko miš požre, je večkrat skozla... zelencem samo glvo odgrznejo, ptiiči pa so na prafaktorjih. krte nam zlagata na teraso... niso užitni očitno, ali pa imajo po zemlji okus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in naliM