Škoda Scala

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Kakšen števec je to? kvantni?
5042272.jpg
NNa seznamu opreme v oglasu ga ni ... Slika pa res nisem gledal ... OK, potem vsaj to ima. Še vedno pa je precej razlike v opremi.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mislim, da imajo "osnovni", kamor ta oglaševani B spada, še analogne. kar je meni edina prednost pred višjimi opremami.

nekdo je rekel, da si folk želi digitalnih merilnikov. ne razumem potem tega, da s komer koli govorim na to temo - nihče ne mara digitalnih merilnikov, da se boljše in bolj pregledno počutijo, če so pred njimi analogni merilniki ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
A nima osnovnih analognih, ergo sem prepričan da B tudi ne...

In ja, digitalni merilniki so zakon. Pa ne oni od twingota pa od toyote.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Imam digitalne v Range Roverju. Nic posebnega, tudi ce bi bili analogni. Sem zadnjic pejal VW Golf z digitalnimi - ne vidim nobene prednosti. Nepregkedno. Se lucke nima, da ves, ce ti luci gorijo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
Glavna prednost digitalnih števcev je prilagodljivost, kar je za večino očitno pretežak miselni napor. Ne razumem pa zakaj jih še naprej tlačijo not, če vse njihove raziskave jasno pokažejo, da jih kupci nočejo. Očitno so kupili zalogo škart robe pri kitajcih in preprosto mora it not.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

shift

Guru
20. jul 2007
9.716
2.009
113
za šankom
mislim, da imajo "osnovni", kamor ta oglaševani B spada, še analogne. kar je meni edina prednost pred višjimi opremami.

nekdo je rekel, da si folk želi digitalnih merilnikov. ne razumem potem tega, da s komer koli govorim na to temo - nihče ne mara digitalnih merilnikov, da se boljše in bolj pregledno počutijo, če so pred njimi analogni merilniki ...


imam digitalne in sicer za alteraše v polizdelku, insignii , ne grem več na analogne
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
Saj prilagodljivost je tudi to, da se prikaz sam prilagodi, npr. za navigacijo ali night vision. Seveda pa razni 7" približki števcev niso uporabni niti za to.

Da bi pa sam lahko zlagal, to pa bilo vrhunsko ja
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Imam digitalne v Range Roverju. Nic posebnega, tudi ce bi bili analogni. Sem zadnjic pejal VW Golf z digitalnimi - ne vidim nobene prednosti. Nepregkedno. Se lucke nima, da ves, ce ti luci gorijo.
Ja, res nepregledno in je folk butast in doplačuje 500 EUR za to nepregledno sranje :).
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Ja, res nepregledno in je folk butast in doplačuje 500 EUR za to nepregledno sranje :).

V Range Roverju mislim, da so serijsko. Je pa prilagodljivost skoraj ničelna. V Golfu pa - vozil sem ga 14 dni (rent -a car v Nemčiji) in sem imel vedno samo en pogled in sicer "klasični" na eni strani obratomer, na drugi števec hitrosti. Vsi ostali so sicer lepi, ampak meni nepregledni. Pri klasičnih me pa moti to, da sem navajen in Ranga gledati digitalno številko, kako hitro se peljem in ne števca. Pri Golfu mi je bila ta številka premajhna, sam števec na nepregleden.

Čisto verjamem, da to ljudje kupujejo, ker zgleda lepo. Kar pa še ne pomeni, da je uporabno. Imamo v firmi nove Focuse, ki nimajo digitalnih števcev in dva Audija, ji jih tudi nimata. Pa imajo vsi na sredini nastavljen digitalni prikaz km/h, kar je po mnenju vsaj naših v firmi najbolj pregledno.

Kot pa je že luka51 napisa, spreminjati itak ne moreš kaj dosti. Zgleda lepo, ampak vsak meni je bilo neuporabno. Mi je pa všeč (po slikah, nisem še videl v živo) Mercedesev digitalni števec - wide command če se prav spomnim, tukaj pa dopuščam možnost, da je konfuguracija bolj prilagodljiva, kot pri VW.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
sej zato pa je razlike med sveto trojico pa ostalimi avti..jebat ga, tudi tu se posveča dosti pozornosti, testiranja in seveda €€€€.
Range ma verjetno to pač tako nareto samo da je, pa ti zato ni všeč. Boš pa menjal ob priliki, BP.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sej zato pa je razlike med sveto trojico pa ostalimi avti..jebat ga, tudi tu se posveča dosti pozornosti, testiranja in seveda €€€€.
Range ma verjetno to pač tako nareto samo da je, pa ti zato ni všeč. Boš pa menjal ob priliki, BP.

bitch please, sem vozil BMW 850, če ne bi imel hud projektorja, prvih nekaj km ne bi vedel, koliko se vozim, ker ima vse tako razmetano/nametano. včeraj v GLE-ju podobno, dokler si nisem nastavil po želji, to pa priznam, da mi je bilo všeč, da si lahko precej spersonaliziraš te digitalne merilnike.

ima Toyota tudi digitalne (v Corolli, npr.), tam vsaj s prve vem, koliko se vozim, čeprav se ne da toliko personalizirat.

priznam pa, da sta me najprej Civic z zelo preglednim števcem, potem pa še Prius s HUD projektorjem zelo razvadila in je malo šok, ko se vsedeš v avto z analognimi števci.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
ne vem, drž se raje fotografije in plebejskih avtov, avtomobilsko premium tehniko pa pustim drugim. Vem ko se raja prvič , ali paenkrat vsede v premium je kar možganski direndaj v glavi. Nič hudega. To je normalno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
sajkek ti si kr pravljičar. A če je premium je po defaltu idealno al kaj?
Marsikaj v "premium" avtih je krnekaj im bolano glupo rešeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
ne ni idealno, je pa vsaj po teoriji malo bolj premišljeno.. so tudi mimosuni, ampak ne fundamentalni. Pač direndaj v glavi enga dizzija ni merilo. To samo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ne vem, drž se raje fotografije in plebejskih avtov, avtomobilsko premium tehniko pa pustim drugim. Vem ko se raja prvič , ali paenkrat vsede v premium je kar možganski direndaj v glavi. Nič hudega. To je normalno.

no, no ... ko sem se prvič vsedel v C-coupe mi je bilo to to. pozicija za volanom. kabina. izdelava. vse na pravem mestu. udobje. pa je to bilo kakšne tri leta nazaj. tega zdaj ne morem več reči, predvsem zaradi "ultradigitalizacije". se pardoniram, če mi zdaj mercedesova notrajnost deluje cheap-tesla-wannabe ... ker vse ostalo štima.

p.s.: pa takrat sem se v C-ja presedel iz drugega premijskega vozila, da ne bo pomote. ;)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
ce 5 let bo spet nekaj drugega...pač staraš se. Jaz sem sprejel digitalizacijo, ker vem da nazaj ne bo šel noben.. sam sebe lahko rešiš samo s šusom v glavo ali pa se prilagodiš. Druge dejansko ni. ali pa nazaj vpreteklost z nekim oldijem...ampak to je muka in vedno dražje.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ce 5 let bo spet nekaj drugega...pač staraš se. Jaz sem sprejel digitalizacijo, ker vem da nazaj ne bo šel noben.. sam sebe lahko rešiš samo s šusom v glavo ali pa se prilagodiš. Druge dejansko ni. ali pa nazaj vpreteklost z nekim oldijem...ampak to je muka in vedno dražje.

to se čisto strinjam. ampak gledam nekatere digitalne rešitve, ki so dejansko ok. recimo VW je stvari dobro rešil, in kolikor VW ne maram, mi je njihova digitalna rešitev dejansko všeč. glede na vse, kar Mercedes dela in kako pedantni so, kako gredo v detajle ... mi je res zanimivo, da so pač dopustili takšno rešitev ...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
ampak kupcem mercedesov je njihova digitalizacija očitno všeč, ker prodaja ni šla ravno v poden