Škoda Scala

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Avto bom odplačal (z svojim denarjem), ga prepisal nase in prodal (ali pa še malo imel). Oni dajo gotovo manj kot trg (poznam dovolj prodajalcev, da vem kako tečejo zadeve oziroma kje se dela denar). Imam že par interesentov (takih, ki avto dnevno vidijo in vedo kako delam z njim).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Karakala in mtl

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
da malo obudim. vozil čez vikend, oprema, ne polno naloadana, po priloženem ceniku dobrih 22.000, 1.5 tsi dsg.

moram priznati, da sem zelo pozitivno presenečen, avto je prostoren, se lepo pelje, motor zelo ok. vse kar me je zmotilo, je bilo cukanje pri speljevanju, ni šlo, brez da bi cuknilo pri speljevanju z mesta ...

skratka, oba z mojo sva bila zelo pozitivno presenečena.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Avto se da čisto lepo vozit brez cukanja. Na začetku, toliko da se začne premikati, je treba biti nežen z gasom, potem pa normalno.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Se pa za to ceno dobi še zelo doobro opremljeno Octavio 2.0 TDI 150KM.
Osebno mi je Scala všeč,cena je edino malo pretirana po mojem okusu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Maiden in VAG

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Si ugasnil auto-hold? Ponavadi je ta kriv za cukanje pri speljevanju ...

Avto se da čisto lepo vozit brez cukanja. Na začetku, toliko da se začne premikati, je treba biti nežen z gasom, potem pa normalno.

auto-hold je bil na off (oz. vsaj tista lučka se mi je prižigala samo vsake toliko, če auto-hold označi zelen krogec z nogo na pedalki). enostavno, karkoli sem naredil, je bilo cukanje ... še najboljše je bilo, če sem pač pohodil in akcija. me je še moja zezala, potem pa je sama peljal, pa je videla, da je res problem. btw - zna tudi cukati vmes, ko se pelješ počasi v kakšni drugi in tretji ...
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
884
84
28
select 1 from dual;
Kolikor sem bral naj bi imel 1.5 motor težave s cukanjem v 1 in 2 prestavi (še bolj očitno naj bi bilo s ročnim menjalnikom). Se bi pa to naj uredilo s posodobitvijo programske opreme v Q2 2019...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Scala in B sta celo primerljiva, saj stane Scala 1,5TSI Ambition 20.587 eur, B 160 Super Base Edition pa 20.990 eur . Še največji problem B-ja je da ne moreš nič doplačat. Tak je tak kot je.

Opremi:

Scala 1,5TSI Ambition:

16" Alu platišča
Avtomatska klima
Bluetooth
Tempomat
Multifunkcijski volan
6,5 radio
Dnevne LED luči
Lane Assist
Front Assist

Mercedes B160 Super Base

16" jeklena platišča
Avtomatska klima
Bluetooth
Tempomat
Multifunkcijski volan
7" radio
Dnevne LED luči
Lane Assist
Front Assist

Zagon brez ključa
Izbira voznega profila
Prepoznavanje prometnih znakov
Senzor za dež
MBUX Online storitve
Digitalna armaturna plošča


Mercedes ima torej celo več opreme, res pa je, da ima Škoda v tej kombinaciji močnejši motor in avtomatski menjalnik. Če vzamemo Škodo z motorjem 1,0 TSI 110 in ročnim menjalnikom, je cena 17.385 eur oziroma 3605 eur manj. Če Škodi dodamo še zagon brez ključa, izbiro voznega profila in digitalno armaturno ploščo, pride cena 18.542 eur
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
hm, kaj ti ni jasno. Posebna akcija je. (klik na podrobneje) Pojdi v salon in ga odpelji. pa na sladoled ne pozabi. Srečno.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
akcija gor al dol. glede na to, da primerjam enako opremo z enako opremo, avto stane po ceniku 32.970,30 eur, brez da sem dodal še radarski tempomat, pa recimo keyless (Škoda je imela Kessy) ... in karkoli naredim, mi hoče še neke pakete zraven dodat, in namesto cca. 3.000€ za te dva dodatka, želi od mene še dodatnih 6000€.

boš rekel, da mi bodo na koncu v salonu stisnili poleg sladoleda še 17.000€ popusta?

drugače, danes so na tržnici bučke zelo ugodno, priporočam. spotoma lahko še sladoled, bo pasalo.