Škoda Scala

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Aja? Pa poglejmo malo mere. Omenjena je bila Toyota, to je verjetno mišljem Auris Combi?

kofferraum_m.jpg


kofferraum_m.jpg
 

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
Zakaj se že menite o octavii, ce je tema o scali? Focus, ppl, focus...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
No, pa dajmo. Mene predvsem zanima cena, ker je Škoda že praktično pri vseh modelih blizu (ali čez) VW.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Morda. Samo nekaj je na teh avtih, da jih ljudje tako kupujejo(mo).

Jaz lahko zase po 6 letih z Superbom rečem da tako kvalitetnega avta še nisem imel, pa so bili doma že BMW, VW, Mercedes, Renault, Citroen, Honda, Seat
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in lecko

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Nekoč je veljala škoda za veliko tehnike za zmerno ceno. Ljudje pa so očitno zelo neprilagodljivi. Octavia v primerjavi s karavanskim golfom? Nigga please... Ko pogledaš detajle je vse jasno, pa kljub temu ima octavia višjo ceno in se dobro prodaja.

Super je po mojem ena redkih škod, ki upraviči svojo ceno v primerjavi s passatom. Če ne zaradi tehnike (kje so digitalni števci?) in kvalitete pa vsaj zaradi prostornosti.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Nekoč je veljala škoda za veliko tehnike za zmerno ceno. Ljudje pa so očitno zelo neprilagodljivi. Octavia v primerjavi s karavanskim golfom? Nigga please... Ko pogledaš detajle je vse jasno, pa kljub temu ima octavia višjo ceno in se dobro prodaja.

Super je po mojem ena redkih škod, ki upraviči svojo ceno v primerjavi s passatom. Če ne zaradi tehnike (kje so digitalni števci?) in kvalitete pa vsaj zaradi prostornosti.

Superb ima opcijo digitalnih števcev...res pa da je prišla naknadno...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Exactly. Dejanskih 600 in nekaj litrov (650?) je imel recimo moj bivši grand scenic 3, tisto pa je bila dejanska jama brez dna od prtljažnika.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Octavia in golf nekak ni isto, ceprav bi naj bilo. Drugače rečeno, se mi zdi da to ne kupujejo isti ljudje oz. za isti namen.
Scala pa bo to, kar je bil rapid, češki golf, ker octavia to pač ni.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Superb ima res opcijo digitalnih števcev, a seveda VW ni dovolil "the real thing", tako da ima 10 colski display od Polota (pa mogoče T-roc-a). Že golf ima večji (20 colski) display. Ob strani so potem grdi (led?) bari za gorivo in temperaturo vode. Imam raje klasiko kot tole.

In ja, Škoda nekaterih stvari ne sme imeti, a je morda kdaj ravno zaradi tega vgrajenega kaj bolj preverjenega in je zanesljivost veliko večja, kot recimo pri VW.

Superb:

maxresdefault.jpg


Golf:

maxresdefault.jpg
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Inovacije v vw koncernu gredo vedno po tej poti: audi, vw, seat in škoda. Temu posledično v isti smeri raste zanesljivost
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Inovacije v vw koncernu gredo vedno po tej poti: audi, vw, seat in škoda. Temu posledično v isti smeri raste zanesljivost

aja? a zato imajo vsi novi Audiji na digitalnih merilnikih ob strani "bare" za gorivo in temperaturo-podoben sistem kot ga ima Polo in Scala.
Touareg in Golf pa ne?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Kje v mojem postu točno si zasledil besede "digitalni" in "merilnik"?

Sicer pa ne vem kaj tu ni jasno, pa pusti zdaj merilnike. Prvo gre tehnologija v audi, ko tam zaključi beta testiranje gre naprej v vw, ko tam dobi verzijo 2.0 gre naprej v čeha. Nič novega
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Po moje pa ne. Platforme v bistvu vedno dobi prej Seat in šele nato VW.
Primer:

Ibiza 2017
Polo 2018

Leon 2012 julij
Golf 2012 september

Ateca 2017 marec
Tiguan 2017 september

Itd...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
IbizaDriver, Superb ima drugo generacijo "digitalnih števcev" oz. aktivnega informacijskega zaslona, ki je naprednejša od tiste v Golfu, Passatu, Tiguanu in Arteonu in je bližje Audiju. Je pa res nekoliko manjši zaslon, ampak ne za 10, temveč za 2.1 inča (10.2 vs 12.3).

 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Superb ima res opcijo digitalnih števcev, a seveda VW ni dovolil "the real thing", tako da ima 10 colski display od Polota (pa mogoče T-roc-a). Že golf ima večji (20 colski) display. Ob strani so potem grdi (led?) bari za gorivo in temperaturo vode. Imam raje klasiko kot tole.

In ja, Škoda nekaterih stvari ne sme imeti, a je morda kdaj ravno zaradi tega vgrajenega kaj bolj preverjenega in je zanesljivost veliko večja, kot recimo pri VW.
Se strinjam, da ima manjšega :) in dejansko zaslon, ki je pri VW namenjen manjšim modelom. Je pa novejši od Golfovega.
Tudi sam sem bil skeptičen do njega, dokler ga nisem v živo videl in še malce pohekal :).
Ampak tudi na original nastavitvi mi je čeljust dol padla:cool:, ko sem videl, da je en od prikazov sredinski obratomer:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:, kot ga imajo recimo pri Audiju le S in RS modeli. In to na Karoqu :). Kolikor se spomnim v Polu in T-Rocu tega prikaza ni.:rolleyes:

Tukaj je prikaz delovanja Virtual Cockpit-a na Karoqu:

Tukaj je pa pohekana RS verzija:cool::

In ni šans, da je klasika boljša kot tole. Pojdi pogledat zadevo v živo, meni je res čeljust dol padla, ko sem tole videl. Res ni tako velik, ampak je vseeno top. In grafika noter je kristalno čista.
Po moje na tebe preveč vpliva ''psiha'', ker je kao Superb dobil ''slabši'' VC v primerjavi z Golfom in ostalimi VW derivati.
V glavnem, če je možnost in lahko doplačaš, je zame to top vloženih 400 EUR.