Škoda octavia combi 2013

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Kaj ima to veze s čemerkoli, octavia ima veliko večji prtljažnik in veliko več prostora na zadnjih sedežih.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
vozil octavio combi 2.0 tdi 150 KM cirka 100 kilometrov po vseh možnih cestah. v primerjavi z mojim C5 hdi 140 KM je bolj prostorna tako spredaj kot zadaj (prtljažnik niti ne), občutno lepše se pelje, pospeški so boljši, saj ima 300 kg manj, manjša je tudi poraba (po mojem nekje pol litra glede na težo vsaj...), menjalnik prestavlja enako, a motor lepše zvezno vleče. pri C5 se skoz nekaj čuti cukanje ... je pa draga, tam tam v primerjavi s C5, ki naj bi bil razred večji avto ...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
tako je. imam 2 metra in 120 kil, pa sem se v octavii počutil manj utesnjeno, kot se v svojem c5. tudi na zadnji klopi je več prostora za potnike, saj si lahko predstavljaš, da vozim s sedežem precej nazaj. v octavii je dovolj prostora za noge, v c5 ne. tak da octavia je zelo prerasla svoj razred, superb je itak brez konkurence ...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Konkurenta v prostornosti res nima.... brez konkurence pa je tudi v kategoriji design fail. Facelift verzija še nekako izgleda... ali so se čudovitega volanskega obroča, ki je krasil prvo verzijo, že znebili?
grims-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Nova octavia combi je tako zunaj kot znotraj precej soliden avto, kot celota se mi zdi precej veliko avta za sorazmerno normalen denar.
wink-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
nova oktavija ima za en penis podvozje, toliko ropotanja zadnje preme ne slisis pri fiatu s 300.000km.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Nova octavia combi je tako zunaj kot znotraj precej soliden avto, kot celota se mi zdi precej veliko avta za sorazmerno normalen denar.
wink-1.gif
Mene pa ravno to moti, da to ni več normalen denar. Že Golf Variant verzija 40 let je cenejši, če dodamo Octavii primerljivo opremo. Pa je Variant zadosti velik za 4-člansko familijo.
Da ne govorim, da so pri Škodi konkretno dvignili cene, recimo Octavia je kar naenkrat dražja in je (vsaj po konfiguratorju) izgubila nekatere ugodne doplačilne pakete, enako tudi Superb. Očitno so zavohali kupce s tem 6-letnim financiranjem in je treba molsti dokler se da. Meni se zdi Octavia enostavno precenjena, čeprav je soliden voz, pa verjetno tudi zanesljiv (vsaj stara je bila), ampak ne za tak denar.
Za ceno malo bolj opremljene Octavie se da dobit že odhajajočega Passata, Mazdo 6, Toyoto Avensis, pa še kaj bi se našlo.
No, vsak po svoje.
 

shaq32

Pripravnik
5. maj 2008
79
5
8
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Nova octavia combi je tako zunaj kot znotraj precej soliden avto, kot celota se mi zdi precej veliko avta za sorazmerno normalen denar.
wink-1.gif
Mene pa ravno to moti, da to ni več normalen denar. Že Golf Variant verzija 40 let je cenejši, če dodamo Octavii primerljivo opremo. Pa je Variant zadosti velik za 4-člansko familijo.
Da ne govorim, da so pri Škodi konkretno dvignili cene, recimo Octavia je kar naenkrat dražja in je (vsaj po konfiguratorju) izgubila nekatere ugodne doplačilne pakete, enako tudi Superb. Očitno so zavohali kupce s tem 6-letnim financiranjem in je treba molsti dokler se da. Meni se zdi Octavia enostavno precenjena, čeprav je soliden voz, pa verjetno tudi zanesljiv (vsaj stara je bila), ampak ne za tak denar.
Za ceno malo bolj opremljene Octavie se da dobit že odhajajočega Passata, Mazdo 6, Toyoto Avensis, pa še kaj bi se našlo.
No, vsak po svoje.

Se strinjam. Ravno prejšnji teden sem naročil Varianta. Izbiral pa še med Octavio Combi in Leonom ST.
Golf kvalitetnejše sestavljen, nekak bolj premium od Škode, pelje se pa tudi bolje, morda glavni razlog večvodilna prema zadaj... Zvočna izolacija pri višjih hitrostih ravno tako precej bolje pri Golfu.
Pri Škodi trenutno sploh nočejo slišat o kakem dobrem popustu, nekak do 5% max.

Aja, pa Variant z opremo 40 let (še) ne obstaja. Imajo napako v ceniku in konfiguratorju.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
golfa je samo problem met, ker jih kradejo kot srake, podobno kot cliote in ostala jajca.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
Eh daj no. Ti si ziher iz Ljubljane ane.

Jaz sem prevozil že z njim cel balkan pa ga ni nobeden vkradel, sicer pa imamo kasko za to.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik ojanez pravi:
A lahko enega izmed lastnikov novega modela Octavie Combi prosim, da izmeri dimenzije prtljažnika? V meni najbližji avtohiši trenutno namreč nimajo nobene, naslednja avtohiša pa je oddaljena že 50 km.

Potrebujem:
- globino (merjeno po dnu, od zadnjih sedežev do nakladalnega roba)
- širino (merjeno po večinskem širinskem delu, ne po širini stranskih predalov)
- višino (od dna do roloja)
Za lažje razumevanje dimenzij, glej sliko:

skodaoctaviacombipredsta.jpg

ni čist tko kot bi rad, upam, pa da ti kej prov pride;
http://www.adac.de/_ext/itr/tests/Autotest/AT5065_Skoda_Octavia_Combi_RS_TDI/kofferraum_xl.jpg#Mon May 19 2014 08:34:06 GMT+0200 (CEST)

našel pa tukaj pod galerie & videos
http://www.adac.de/infotestrat/tests/auto-test/detail.aspx?IDTest=5065&info=Skoda_Octavia+Combi


drugč pa konkurenca po velikosti prtljažnika
http://www.siol.net/avtomoto/novice/2014/05/dom_honda_civic_tourer.aspx

ki ima zelo zanimivo zlaganje zadnjih sedežev
http://youtu.be/vvr4-H-2OCc?t=2m17s
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik shaq32 pravi:
Golf kvalitetnejše sestavljen, nekak bolj premium od Škode, pelje se pa tudi bolje, morda glavni razlog večvodilna prema zadaj...

Tudi pri Golfu je do 90 kilovatov moči motorja zadaj poltoga prema, pri močnejših pa je multilink.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Eh daj no. Ti si ziher iz Ljubljane ane.

Jaz sem prevozil že z njim cel balkan pa ga ni nobeden vkradel, sicer pa imamo kasko za to.

Zivim ne, delam pa v ljubljani ze nekaj casa. In ja, v prejsnji sluzbi so sodelavcu sredi belega dne ukradli golfa (4), pripelje se v sluzbo in ob 9h ni vec avtomobila. Na kamerah se vidi samo brazilca s kapuco kot bi samo odklenil avto, se usede in odpelje. Ista fora pol leta nazaj sodelavki. 3 leta star clio, otroski sedezi notri, zjutraj pripelje na siht ob 15h gleda kje ima avto, na kameri, brazilc zjutraj 10min zatem, ko pride ona na siht avta ni vec... Noben avto nic posebnega, golf 1.4 bencinar, clio 1.2 75KM, nobene posebne opreme, nic.
 

shaq32

Pripravnik
5. maj 2008
79
5
8
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik shaq32 pravi:
Golf kvalitetnejše sestavljen, nekak bolj premium od Škode, pelje se pa tudi bolje, morda glavni razlog večvodilna prema zadaj...

Tudi pri Golfu je do 90 kilovatov moči motorja zadaj poltoga prema, pri močnejših pa je multilink.

Res je. Ampak v mojem primeru gledam nad 90 kw
smile-1.gif
1.4 tsi 140km. V golfu multilink, ostala dva poltoga prema.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.799
113
jaz se samo na scalo spomnim kako hude skice pa prototipe so kazali

dobili smo pa... tisto