Sklep o izvršbi

Konj

Zelenc'
10. dec 2021
21
5
3
Oseba je dobila sklep o izvršbi Z RUBEŽEM PLAČE in z RUBEŽEM DENARNIH SREDSTEV PRI ORGAIZACIJAH ZA PLAČILNI PROMET.
Ta oseba ne prejema plače, na TRR ima 50€, dolg pa pri komunalnem podjetju znaša 170€
Ali lahko tej osebi dolg poravnam jaz in kako?
 
27. jan 2022
4.777
1.727
113
Oseba je dobila sklep o izvršbi Z RUBEŽEM PLAČE in z RUBEŽEM DENARNIH SREDSTEV PRI ORGAIZACIJAH ZA PLAČILNI PROMET.
Ta oseba ne prejema plače, na TRR ima 50€, dolg pa pri komunalnem podjetju znaša 170€
Ali lahko tej osebi dolg poravnam jaz in kako?
Lahko, piše na rubežu kam in kako - del na Komunalo, del za stroške sodišča.
 

Konj

Zelenc'
10. dec 2021
21
5
3
Če položim na račun upnika? Ne bodo avtomatsko trgali še iz dolžnikovega TRR
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ko se enkrat v izvršbi sodni mlini obrnejo, je to težko ustavit. Vse vatle ima v roki sodišče. Kolikor vem, ko je tako daleč, ne upnik ne banka ne moreta prekiniti izvršbe. Mora bit sodni nalog.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Če položim na račun upnika? Ne bodo avtomatsko trgali še iz dolžnikovega TRR
Kakšnega upnika. Dolžnika.
Koliko pobere še banka pa povpras njih ene 30e sigurn.
Bo pa tole najhitrejš način.

Torej daš na račun dolžnika +stroske banke in oni potem javjo naprej na sodišče.
 
27. jan 2022
4.777
1.727
113
A je kdo od vas že videl sklep o rubežu sredstev s TRR?

Tam gori vse lepo piše in če hočeš poplačat mimo banke obvestiš sodišče in izvršiš plačilo na račun upnika in na račun sodišča za stroške.
Lahko pa nakažeš na račun dolžnika +50€ za ziher in pustiš da ti banka rubi.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Najlažje je v dogovoru z upnikom - ko poravnaš dolg, upnik o tem obvesti sodišče, ki ustavi izvršbo. Imaš pa v sklepu navedene vse podatke, ki jih potrebuješ za poplačilo dolga - zamudne obresti pa izračunaš na izo.sodisce.si
 
27. jan 2022
4.777
1.727
113
Ti več kot očitno še nisi videl ne sklepa ne predloga za izvršbo. Ne zavajaj več, ker nimaš pojma o izvršilnem postopku.


1655810000458.png
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Zdaj pa si še enkrat preberi nebuloze, ki si jih kot nasvete pisal v prejšnjih postih. Glede na tvoje zgornje nasvete, si očitno nepismen.
Če rabiš kak nasvet glede vodenja izvršilnega postopka pa se le javi pri kakem strokovnjaku.
Taki samozavestni nasveti, so lahko kvečjemu v škodo dolžniku kot pa pomoč.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.487
249
113
Ko se enkrat v izvršbi sodni mlini obrnejo, je to težko ustavit. Vse vatle ima v roki sodišče. Kolikor vem, ko je tako daleč, ne upnik ne banka ne moreta prekiniti izvršbe. Mora bit sodni nalog.

tudi jest imam take izkusnje.

pri meni je recimo banka vzela 24e... pa se neki so stroski sodisca, tko da pride okol 50e vec od zneska.

pa cetudi je izvrsbe za 20e. :obesise:

ko enkrat banka dobi odlocbo, bo cakala kot hijena na priliv. in tukaj so stroski ze storjeni, tako da dvomim, da lahko sodisce ustavi izvrsbo brez stroskov banke.
 
27. jan 2022
4.777
1.727
113
Zdaj pa si še enkrat preberi nebuloze, ki si jih kot nasvete pisal v prejšnjih postih. Glede na tvoje zgornje nasvete, si očitno nepismen.
Če rabiš kak nasvet glede vodenja izvršilnega postopka pa se le javi pri kakem strokovnjaku.
Taki samozavestni nasveti, so lahko kvečjemu v škodo dolžniku kot pa pomoč.
Očitno imaš ti težave z razumevanjem tega kar sem zgoraj pisal - dokler sklep o izvršbi ni pravnomočen lahko poplačaš dolg kot je navedeno v prvi vrsti sklepa, ki sem ga pripel, ko je sklep pravnomočen, pa gre v izvršilni postopek.