Škarpa

herbra

Zelenc'
16. mar 2019
2
0
1
Imam kamnito škarpo (fotografija) ... in problem :mad:. Voda mi izpira zemljo med kamni, verjetno pa pomaga še kak krt ali voluhar.

Namenil sem se zabetonirat prostore med kamni ... in ker sem na tem področju popolni amater, prosim za nasvete. Vem ... najboljši nasvet bi bilo ime kakšnega mojstra iz štajerskega konca, ki bi se tega lotil.

Pa vendar: Kakšno mešanico betona uporabit? Sem nekaj že bral v drugih temah ... menda se dobijo že pripravljene zmesi peska in cementa. Mešalca nimam. Predvidevam tudi, da bo za odtekanje vode izza škarpe vseeno potrebno pustiti nekaj "odprtin."

Vsak nasvet in pripomba dobrodošla. Hvala.

1.jpg
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Če je škarpa stabilna, pusti kot je.
Neke omembe vredne količine zemlje ti voda ne more izpirat, v kolikor pa iz nekih razlogov to hočeš rešit, je edina smiselna varianta škarpo podret, kamen na kup za ponovno zidanje, temelj, drenaža za škarpo, izpust vode iz te drenaže mimo škarpe in ponovno zidanje škarpe z istimi kamni s hkratnim fugiranjem.
S fugiranjem zdajšnjega stanja ne boš rešil nič, to bo po prvi zimi vse padlo ven. Brez da rešiš zaledno vodo je ves trud vržen stran.
 

herbra

Zelenc'
16. mar 2019
2
0
1
Če bi se dalo škarpo podret, bi jo že, vendar potem ne bi delal nove. Problem je dostop s težko mehanizacijo, saj so skale ogromne.