Sir - mlekarna Celeia

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Do sedaj smo kupovali trapista pod Hofer blagovno znamko, ki ga je delala Mlekarna Celeia. Sedaj je pa Hofer zamenjal dobavitelja (nek nemški proizvajalec) in me zanima, če Mlekarna Celei še pod katero trgovsko blagovno znamko prodaja svoje sire.
Lahko tudi predlog za kakšen dober sir pod trgovsko blagovno znamko SLOVENSKEGA proizvajalca.
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Do sedaj smo kupovali trapista pod Hofer blagovno znamko, ki ga je delala Mlekarna Celeia. Sedaj je pa Hofer zamenjal dobavitelja (nek nemški proizvajalec) in me zanima, če Mlekarna Celei še pod katero trgovsko blagovno znamko prodaja svoje sire.
Lahko tudi predlog za kakšen dober sir pod trgovsko blagovno znamko SLOVENSKEGA proizvajalca.
Mislim da so Tuševi siri njihove blagovne znamke narejeni v mlekarni Celeia.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Do sedaj smo kupovali trapista pod Hofer blagovno znamko, ki ga je delala Mlekarna Celeia. Sedaj je pa Hofer zamenjal dobavitelja (nek nemški proizvajalec) in me zanima, če Mlekarna Celei še pod katero trgovsko blagovno znamko prodaja svoje sire.
Lahko tudi predlog za kakšen dober sir pod trgovsko blagovno znamko SLOVENSKEGA proizvajalca.
Preveri v Lidlu. Njihov jogurt, ki ga proizvaja Mlekarna Celeia je zmagovalec testa.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.271
5.823
113
pri taščici
Lidl ima vecinoma zanic sire. Tema so siri, ne jogurti! Jogurte ima pa boljse kot hofer ;).
Kak ementaler se, trapista mislim da sploh ni, "gauda?" je pa tak kot bi neko zelatino rezal....
In ja, hoferjevega trapista/edamca? se je najvec pojedlo v hiši
 
Lidl ima vecinoma zanic sire. Tema so siri, ne jogurti! Jogurte ima pa boljse kot hofer ;).
Kak ementaler se, trapista mislim da sploh ni, "gauda?" je pa tak kot bi neko zelatino rezal....
In ja, hoferjevega trapista/edamca? se je najvec pojedlo v hiši

hofer ima (vsaj mel je) dobre sadne jogurte, mislim da so bili bolj smetansata varianta. Sadni jogurti so drugače zakon iz eurošpina v tistih 180 g lončkih...ful okusov, cenovno okej, delajo jih pa preverjeni proizvajalci
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.271
5.823
113
pri taščici
Prepoceni. Za kg sira je potrebnih več kot 10 litrov mleka in to matematično preprosto ne gre skupaj glede na odkupne cene surovine in trgovske marže. Na koncu pa tudi proizvodnja in logistika nekaj stane. Verjetno je bilo potrebno pri sestavinah narediti nek obvoz, da je bila 0.
Najbrž so res kaj mutili s surovino.
Vprašanje je koliko mutijo tudi pri "originalu".
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Prepoceni. Za kg sira je potrebnih več kot 10 litrov mleka in to matematično preprosto ne gre skupaj glede na odkupne cene surovine in trgovske marže. Na koncu pa tudi proizvodnja in logistika nekaj stane. Verjetno je bilo potrebno pri sestavinah narediti nek obvoz, da je bila 0.
Tile siri ala Jošt, razne gaude, itd od Celeie in ostalih niso vredni nič.

Mi doma kupujemo izključno lokalne sire, cena cca 11-12€ kg in pa kakšnega tolminca, če pa trgovinski pa rad kupim v leclercu gruyere (cena dobrih 16€/kg)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in igi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Prej Jošt, sedaj President Jošt.
Več kot očitna razlika.

10l mleka = 1kg sira
Odkupna je 30c/l. Surovina za sir je 3€/kg.

Lokalno.
mleko je po 10c/l = 1€ je surovina, proda za 10-11€.
Pa ja ne mislite, da lokalno dobite boljšo robo?
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: urby20 in zoom

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Prej Jošt, sedaj President Jošt.
Več kot očitna razlika.

10l mleka = 1kg sira
Odkupna je 30c/l. Surovina za sir je 3€/kg.

Lokalno.
mleko je po 10c/l = 1€ je surovina, proda za 10-11€.
Pa ja ne mislite, da lokalno dobite boljšo robo?
Odkupna cena je 36 - 37 centov v SLO, v EU pa večinoma povsod med 40 in 45 centov. Za 10 centov še sirotke ne dobiš, kaj šele mleka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe