Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
En albanski delavec pa stane samo tistih 700€, ki mu jih plača delodajalec, ampak stane državo še socialne za babo in 5 otrok, pa šolanje, raznorazni tečaji socializacije otrok, varstvo.....

to jello ne more razumeti.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ko bo šipoza prišla na nivo, da bo delala samo take napake, se pa naprej pogovarjamo.

Glede albancev pa: naj hodijo delat, če hočejo. Treba je samo sprejeti, da če izgubijo službo morajo nazaj. In da ne pripada nič družinam. Pa bo mir.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Ima.8888 prav. Ceno spuscajo v poden zato dobijo posel. Izkoriscajo delavce... Slaba kvaliteta...ampak Vazn da so poceni.

Mimgrede poznam jas Slovenca ki izvede kanalizacijo....
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
No pa dajmo pozabit pravljico, da izgubijo dovoljenje za prebivanje ce jih obravnava policija.

na prste ene roke lahko prestejemo stevilo oseb ki jim je UE preklicala dovoljenje za prebivanje zaradi kriminalnih aktivnosti.
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Lani... citiram 16 letnika. Xy se ne bojimo policije, noben nam nič nemore. Bojimo se samo boga.

14 pred tem so se pa nekaj z nožem pikale 2 familije. Noben ni šel domov
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ce pa rabimo ljudi. Vi desnicarji tega enostavno ne razumete :evil:

Jaz razumem, zato pričakujem že tretjega... Ne bi pa bil tako prepričan za vse tiste ljubljanske "kolesarje", ki so preveč "komot" za to. In potem rabimo šipoze, ki to delajo namesto nas (in to jim dobro gre).
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Poznaš slovenca ki bi bil pripravljen nam slovencem zgradit kanalizacijo? Fizično mislim. In ko smo že pri gradbincih, še nagradno vprašanje. Kdo je v zgodbi bosanca, ki gre preko slovenske firme delat v nemčijo največji gnoj?

Bemo sunce, isti dan, ko si to napisal, se mi je greznica zafilala. :mad:

Sem dobil enega, je danes lepo skopal in spucal. Mislim, da je Bosanec, ampak fajn dečko. Se spozna na svoj šiht in odlično govori slovensko. :cheer:
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Lani sem prenavljal kopalnico, dve leti prej pa priključek hiše na kanalizacijo. Vsi, ki so mi delali, so Slovenci (strojni izkop, polaganje cevi za kanalizacijo, montaža črpalke vodovodne storitve, pečar, montaža kopalnice itd...), razen bosanca (ki pa že 30 let živi pri nas), ki mi je delal omet in prestavil okno. Pa nisem iskal na nacionalni osnovi, pač pa glede na reference o kvalitetnem delu. O ceni se jaz pred opravljenim delom ne pogovarjam, niti ne iščem na vso silo najnižje cene, zato morda niso prišli v poštev albanci.

Slovenci znamo, res pa je, da cenovno težko konkuriramo južnjakom, ki žulijo suh kruh in živijo po osem v eni sobi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Sam poznam kar nekaj takih borcev glede Albancev dokler ni bilo potrebno narediti novo fasado. No ja,....
Isto je tudi s pekarnami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Meni so dali njegovo številno pri lokalnem komunalnem podjetju, s katerim sodeluje in priznam, da se je izkazal za zelo korektnega.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Tisi, ki ste imeli dobre izkušnje pri takih težko/svinskih delih.
Je kdo vas užali, špikal, se do vas neprimrno obnašal?
Ne, o takih ni gova. Še drug biznis se mu zrihta. Si zasluži.
Kar pa ne velja za socialce. Ti mozejo!
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Sam poznam kar nekaj takih borcev glede Albancev dokler ni bilo potrebno narediti novo fasado. No ja,....
Isto je tudi s pekarnami.
Sem tudi delal fasado, zbral ponudbe, Sem na koncu izbral slovenca (je imel med delavci tudi par bosancev), zato ker je dal najboljšo ceno.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Konec koncev je čisto vseeno kdo kaj dela (vsaj za mene) samo, da ni nelojalna konkurenca. Povedati sem pa samo hotel, da je dosti takih, ki jih poznam, da govorijo kako in kaj bi morali z njimi naresti. Hodijo pa potem k njim v pekarno ali pa jim dajo delat (recimo) fasado. Če se ti ne dopade potem stoj za svojimi besedami in se ne "prodaj" za kifelc za 0,20€.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Jaz sem že prej šel v njihovonpekarno ssmo, če je bila res sila (zelo redko). Od tiste scene pa nisam ti ja mačak, se pa jih striktno izogibam.