sinhronizacija iPoda

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ne znam.
nič. naredit playlist, ništa in ne ljubi se mi brat celega helpa. okej, novi nano (video). še nikoli imel opravka z iPodi.
itunes mam. not je importanih cca 2000 komadov. eni majo na skrajni levi klicaj. tistih ne morem prenašat v playliste, ki sem jih sam ustvaril, to sem zgruntal. očitno teh komadov ne prepozna. na računalniku je preko 10 giga muzike, itunes mi je syncal samo cca. 2,5 giga. ostalega ni.
vprašanja:
kako nardit playliste?
kako tja prenest komade (ročno z drag in drop)?
kaj so kljukice pred komadi v itunes? kaj klicaji?
kaj vse še moram vedet?
rad bi mel playliste rock, pop itd. in ne top 25, my best rated, 90's music, kot to predlaga napravica.
pliz help, bemu mast, popizdil bom.
zaj mi špila vse povprek, jaz pa hočem met svoje playliste.
pliiiiiiiiiz, help. kako razložiti nekompjuterskemu laiku, kao si uredit iPoda?
hvala.
bonk.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
okej. v itunes sem zdaj skužil praktično vse. playliste sem ustvaril, na podcaste sem se tudi že naročil, jih uspešno zdownloudal in naložil na ipoda, muziko mam tudi gor, noče mi prenest edino tistih komadov, pred katerimi so klicaji (skoraj polovico). očitno jih ne prepozna, ni pa nobena težava original CDja konvertirat in si ga prenest na ipoda. torej, trenutno me hecajo le komadi, ki jih ne prepozna. sem pa rabil kako uro, da sem zgruntal kako in kaj. in deluje majka, tudi predvajanje filmov je za tako mali ekran več kot odlično, da ne omenjam glasnosti predvajanja. uhe kuri! če kdo kupuje mp3/mp4 predvajalnik, toplo priporočam. meni ga je kolega prinesel iz ZDA za 150 USD, se pravi 105 EUR, pri nas in po celi evropi je 150 EUR. ma pa svetovno garancijo.
aja, bom probal še z winampom, če bo šlo. lp
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
a z winampom lahko na ipoda prenašaš vse komade/formate? ker mi ni jasno, zakaj mi itunes library pol komadov od 10 giga ne prepozna.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ne, ni to. napiše mi, da kao ipod ne najde mesta, s katerega je bil komad prinešen, pol pa ko z desnim klikom kliknem na komad, pa me vpraša get info i ko potrdim, pravi itunes, da ne prepozna komada, ker ne ve od kod je bil prenešen in potem ga ročno prenesem iz fajla my music, pa klicaj izgine in ga lahko prenesem na playlisto in s tem v ipoda. zdaj pa ne vem, a moram res vsak komad posebej prenašat, ker tega res ne bi 1000x delal, kolikor komadov mi pač library ne prepozna. any ideas? drugače pa podcasti laufajo, muzika prenešena laufa, super stvar.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
ne vem če so sedaj že popravili, ampak večina teh programov ni delala na novem nanotu(vsaj pred dvema mesecema ko sem imel ipoda), tako da sem moral vedno itunes uporabljat.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Če imaš v iTunes klicajčke zraven je ponavadi nekaj narobe z komadom. Verjetno si ga vnesel v iTunes in ga potem premaknil v drugo mapo. In ko prižgeš iTunes ponovno se pojavijo klicajčki. Zbriš te komade ven iz ITunes in jih ponovno uvozi.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
točno tako. če je klicaj, pomeni da je bila datoteka premaknjena ali izbrisana.
kljukica pred komadom pa pomeni, da je vključen ob sinhronizaciji.