Simpl vprašanje glede avtomatika..

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
sprasujem se.gif


Kaj imaš ti to?
tongue-1.gif

Pri Mazdi 6 je tudi tako... da lahko kadarkoli, ko imas v polozaju D, rocno saltas z rockama ob volanu ... Je pa tako,d a ce nekaj casa ne saltas rocno, prestavi sam nazaj na avtomatiko ... in tudi ce obrati gredo prevec iz idealnega obmocja (prenizki/previsoki) ... Alternativno lahko tudi rocico premaknes v levo in rocno saltas z rocico naprej in nazaj ...
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
sprasujem se.gif


Kaj imaš ti to?
tongue-1.gif

Pri Mazdi 6 je tudi tako... da lahko kadarkoli, ko imas v polozaju D, rocno saltas z rockama ob volanu ... Je pa tako,d a ce nekaj casa ne saltas rocno, prestavi sam nazaj na avtomatiko ... in tudi ce obrati gredo prevec iz idealnega obmocja (prenizki/previsoki) ... Alternativno lahko tudi rocico premaknes v levo in rocno saltas z rocico naprej in nazaj ...

takole je pri škodi na DSG, na desni strani volana +, na levi pa -:
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Aha..tipka za volanom. Ne na sprednejm delu volana (sem mislil da česa zelo uporabnega ne vem...)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Citat:
Uporabnik zino pravi:
saj razlika v porabi ročni vs avtomatik ne pride iz prestavljanja- razen če namerno voziš v višjih obratih, ampak zaradi same teže menjalnika, v bmw recimo je menjalnik cca 80 kg, in to se pozna na porabi. Velikokrat zasledim da bo kdo kupil avtomatika, vozil v manualnem načinu in tako imel porabo enako kot ročni

razlika je samo zaradi prestavljanja. pa še to samo včasih. Zdaj v dobi 7 in 8 stopenjskih avtomatov tega ni več.
Drugo je blo včasih ko so bli po 3-4 prestave. Zdaj pa ti na roko nemoreš peljat bolj optimalno kot on ko med 8 stopnjami nonstop šalta.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Pa še na volanu imaš tipke, ki te dajo za nekaj sekund, oz dokler se ne umiriš v manual mode. Super za prehitevat.
Dve dol, vuuuuš in lepo lagano naprej.

Če pa rabiš hitreje nazaj v avtomatiko, pa držiš desno lopatko za dve sekundi in gre takoj nazaj v D . To sem ugotovil po 5 letih in 250000 prevoženih
wink-1.gif
.

Jernej
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Citat:
Uporabnik jernejd pravi:
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Pa še na volanu imaš tipke, ki te dajo za nekaj sekund, oz dokler se ne umiriš v manual mode. Super za prehitevat.
Dve dol, vuuuuš in lepo lagano naprej.

Če pa rabiš hitreje nazaj v avtomatiko, pa držiš desno lopatko za dve sekundi in gre takoj nazaj v D . To sem ugotovil po 5 letih in 250000 prevoženih
wink-1.gif
.

Jernej

O kul, tega pa nisem vedel
nahrung002.gif
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Eni pri prehitevanju pac do konca pohodijo pa isto vrze v nizjo prestavo.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Ja, ampak je nekaj zamika in nikoli ne veš kdaj točno bo skočil. Pa včasih je tako da tiste pol sekunde, sekundo nekaj pomeni.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ta del tud mene moti..jaz mam rad, da ko se prehiteva, da imaš odziv v trenutku. Sicer v S.u prestavi prestavo niže praktično takoj ko daš a vsseno ko zahodiš pokne še eno (ali dve) prestavi dol kar zahteva svoj čas (zamik).
Ker osebno, ko sem na levem pasu, zelo nerad čakam kaj se bo avtomatika odločila naredit in koliko časa si bo vzela za to
evil.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Meni se bolje obnese prehitevanje brez S mode, ker enostavno nabije previsoke obrate za rahitičnega dizla.

Malo je pa treba tudi predvidevat in se par sekund prej že pripravit na prehitevanje če imaš res namen. Te slonje dirke so kar standard za Slo voznike in ne samo tovornjakarje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
sprasujem se.gif


Kaj imaš ti to?
tongue-1.gif

Pri Mazdi 6 je tudi tako... da lahko kadarkoli, ko imas v polozaju D, rocno saltas z rockama ob volanu ... Je pa tako,d a ce nekaj casa ne saltas rocno, prestavi sam nazaj na avtomatiko ... in tudi ce obrati gredo prevec iz idealnega obmocja (prenizki/previsoki) ... Alternativno lahko tudi rocico premaknes v levo in rocno saltas z rocico naprej in nazaj ...

takole je pri škodi na DSG, na desni strani volana +, na levi pa -:

Saj pri Mazdi je tudi enako... poleg “uhljev” na volanu je mozno rocno prestavljati tudi z rocico menjalnika... Tipke za volanom delujejo tudi, ko je rocica menjalnika v polozaju D...

8408271039_b63fa12f88_z_d.jpg


8408271427_e03eef7aff_z_d.jpg
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Eni pri prehitevanju pac do konca pohodijo pa isto vrze v nizjo prestavo.
Dsg ti pri kick down (gas pohojen do konca) prestavi iz 6. v 3., iz 5. v 2.