servis Peugeot ?!

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
Zanima me kam lahko (na gorenjskem) peljem Peugeot 307 na intervalni servis pri 160.000km, pa da to ni Avtopartner Jesenice, ker so NESPOSOBNI !!! ?Lahko je tudi neuraden servis, vse kar hočem je da za plačano dobim kvalitetno in seveda OPRAVLJENO delo, ne da plačam nekaj kar potem sploh ni narejeno..... ?




LP
cheer.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Da si uporabim tole temo...imamo tu koga, ki bi bil pripravljen "neuradno" preveriti VIN rabljenega vozila, zanima me samo ali servisi vpisi veljajo.

PS, ker vem da zaradi GDPR več vpogled brez soglasja lastnika ne gre.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
To informacijo bi ti pa na uradnem servisu mogli dati, ker ni vezano na lastnika, temveč na model avtomobila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Ali vemo kateri avto je?, koliko ima km, kje bo šraufal, kateri materjal bo dal not, kaj je vse hin na avtu in tako dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
Letnik manjka drugace pa mas vse info. Mene bi zanimala cena na uradnem servisu z original deli pa na neuradnem z enakovrednimi. Velik servis pa je velik servis po specifikacijah proizvajalca.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
torej pri 120k menjaš enako kot pri 240?
Če je neka stvar hin jo pustiš, ker ni proizvajalec predvidel. Recimo jemenica alternatorja. Lahko je bilo do sedaj samo: ne ne nič drugega, samo olje menjajte.
itd itd. Mogoče so ploščice pri koncu. Mogoče so sveče hin. Lahko je kaka dihtunga ali semering kje za zamenjat. Lahko teče termostat.
Kateri neoriginal deli te zanimajo? tista najbol poceni roba iz ebaya, nek priznan proizvajalec itd. Mogoče je žid in bo dal najcenejše olje iz lidla, mogoče na olju ne špara.

od info imamo pa samo 1.6 16v in "veliki" servis in nič drugega.
za ene je "veliki" servis menjava zobatega jermane in napenjalca. Za druge komplet vse rolce, vsi španerji, jermeni, vodna pumpa, komplet vsi filtri.
in tu naj zaj tipamo kaj on hoče vse menjat?

lahko mu servis dela zlatar ki si vzame 30€ ali boknedaj več za uro dela. Lahko mu dela pošten človek ki te ne opehari in si vzame max 8€ na uro za delo.

kot sem napisal cena med 300-900€ pa če ti je všeč tak razpon ali ne.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
Cela znanost iz tega vidim. Nisem si mislil, da so ljudje taki židje. Jaz če rečem svojemu mehaniku naj naredi velik servis je to tak, kot je predvidel proizvajalec, vendar z najboljšimi OEM deli, ki nimajo cene suhega zlata kot tisti z original napisom. Zadeva pa mora držati in delati.
Če je kaj drugega za zamenjat poleg velikega servisa mi pove - glej to je še za zraven ali ono. In se pogovarjamo naprej. Velik servis deli in delo je toliko euričev, tisto drugo kar je še treba je pa še dodatno toliko euričev.
Samo zdaj vidim, da pol ljudi očitno ne bi smeli imeti pravice do avta, ker delajo kot krava z mehom.. eh ja.. :) boli folk kur..ac očitno s čim pa kako se vozi. :)
Zdaj je meni malo bolj jasno zakaj je tip, ki je od mene kupil avto, me poklical po 2 tednih pa ves vesel kako je zadovoljen... heh :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
v glavnem da ne bluzimo že v materjalu je lahko razlike 100-200€ brez problemov.
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Predvidevam, da je govora o 1.6 vti "prince" motorju. Motor ima verigo. Mogoče bodo sedaj poučeni povedali kaj se menja pri "velikem servisu", kako je z verigo ipd. Ta motor je znan, da pije olje in to kar dosti.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
P307 ima navaden atmosferski 1.6 16V motor s 115 KS (EC5 F/PG (NFP) ).
Ta motor lahko pije olje (tako kot starješi 8V TU5JP oz. NFZ), ponavadi zaradi teflonov, ni pa nujno in običajno ni kritično.
Kar se tiče vprašanja: pokličeš na 3 servise (pooblaščene in nepoblaščene) in vprašaš kok košta. Lahko pa greš na autodoc in nabereš material in narediš sam. Če znaš.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
recimo jermenica alternatorja (če je enosmerna), mikrojermen, španer mikrojermena. Kaka rolca mikrojermena če je. liter dva tri hladilne tekočine. Odv v kakem stanju je stara in kaki žid si, kolko je boš polovil al boš pa dal svežo not. Tesnilo šraufa za izpust olja. Pol piksne brake cleanerja. Tesnilne maso, da vodno pumpo namažeš (razen če ma oring).
Fajn je če ta materjal vzame tisti, ki ti bo šraufal (zobati jermen) zaradi garancije. ker me prav zanima kak boš na autodocu reševal garancijo če zlama španer ali vtrga jermen.