Servis na 120.000 km - kam?

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
52
2
8
Pozdrav

Prav bi mi prišla kakšna pomoč.
Tkole prebiram forum in zbiram mnenja.Počasi se bliža servis na 120.000 km.
Do sedaj sem pet let vozil k pooblaščencu.
Zanima me:
- ali se mi še splača vozit na pooblaščeni servis
-tisti ki vozite k popoldancem oziroma drugim uradnim serviserjem kako je morebitnimi reklamacijami?
Recimo da mi po servisu na 120.000 nekaj crkne recimo pumpa,bo popoldanc priznal napako.Saj bognedaj da do česa pride ampak vseeno kako reklamirate?
- kako je pri popoldancih s temi testerji?
Ker sam namreč poznam dober nepooblaščeni servis za moj avto,ampak tester pa ima predpotopni.Napake pokaže vendar se ne da točno določit kje je napaka.

Hvala za info.

ps.avto je škoda fabia letnik 2004 1,2 motor 3-cilindre
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Na pooblaščenem servisu se ponavadi da lažje zrhitat portavilo določenih sklopov iz kulance. Garancija za vgrajene dele in delo je tudi. Če je kvaliteta dela na servisu grozna, tudi kaj dosežeš s pritožbo na principal. Ostane seveda še vedno tudi tržna inšpekcija in sodišče.
Pri šraufanju kod Muje ispod mosta, pa verjetno še računa ne dobiš. Edina garancija je Insured by Mafia.

Srednja alternativa je nepooblaščenec, ki pa vse počne legalno, izdaja račune in daje garancijo, kot vsak spodoben avtomehanik, samo da ne nastavlja riti principalu.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.909
5.185
113
kaj če bi povedal iz kje si
smile-1.gif
da nebom koprčana poslal recimo v mzrsko na servis
 

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
52
2
8
Pozdrav

Sem sicer z dolenjskega konca ampak se mi ni problem zapeljat recimo do Ljubljane.,ker sem tudi vsak dan v službi v Lj.
V bistvu bi bil zelo hvaležen za kakšen nasvet h komu ga peljat.
Najbolj mi je važno da mehanik ve kaj dela v bistvu gre za zaupanje.