Senzorji za nadzor tlaka v pnevmatikah

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
Zanima me kako je narejen sistem nadzora tlaka v pnevmatikah pri VW PASSAT Highline 12/2015. Iščem platišča za zimo pa ne vem kaj moram paziti. Nekaj sem slišal, da VW nima več senzorja na notranjem delu ventila. Da je nek drugačen sistem.
Hvala
 

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
Tako nekako sem slišal da deluje to zdaj. Se pravi lahko kupim platišča čisto brez senzorjev pa bo delalo?
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
to seveda ne drži.

Od 1. Novembra 2014 morajo biti s sistemom za nadzor tlaka v pnematikah (TPMS – Tire Pressure Monitoring System) tovarniško opremljena vsa nova vozila.

Ti maš 12/2015, kar pomeni, da imaš neposreden sistem merjenja, na vsakem platišču je senzor, ki pošilja podatke v avto.

Neposreden sistem (meritve preko abs senzorja, kako se vrti kolo) je bil do 1. novembra 2014.

Za zimski komplet potrebuješ še 4 TPMS senzorje.


Edit: edino, če ma holzwagen to kako drugače urejeno.... v glavnem po evropski direktivi, morajo vsi avto kupljeni po 1.11.2014 imeti serijsko vgrajen sistem za nadzor tlaka....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Ali ni tako, da je obvezno samo da novi avto mora imeti TPMS senzorje ni pa pomembno ali je posredni ali neposredni sistem za merjenje?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
Avto dobavljen v letu 2020 ima nadzor tlaka preko abs senzorjev. Močno dvomim, da se v direktivi spuščajo v to, kako točno mora biti tehnično to izvedeno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolikor se spomnim je bila prvotna direktiva res, da mora prikazovat tudi napolnjenost - torej direktni, ker je začuda nekdo kasneje uporabljal glavo (ali pa so dobro lobirali), se je kasneje spremenila (predvidevam še pred veljavnostjo) in je sedaj dovoljen ali/ali sistem, bit pa mora.
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
191
58
28
Karakala, malce se motis, ja, res morajo imeti sistem za nadzor tlaka v pnevmatikah, nikjer pa ni striktno napisano kako ta sistem deluje. Vag grupa ima preko ABS senzorja.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.261
-8.464
113
to seveda ne drži.

Od 1. Novembra 2014 morajo biti s sistemom za nadzor tlaka v pnematikah (TPMS – Tire Pressure Monitoring System) tovarniško opremljena vsa nova vozila.

Ti maš 12/2015, kar pomeni, da imaš neposreden sistem merjenja, na vsakem platišču je senzor, ki pošilja podatke v avto.

Neposreden sistem (meritve preko abs senzorja, kako se vrti kolo) je bil do 1. novembra 2014.
To seveda ne drži.
Obvezno je preverjanje tlaka v gumah, ni pa predpisan način kako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

jello

Guru
22. sep 2008
9.666
3.555
113
to seveda ne drži.

Od 1. Novembra 2014 morajo biti s sistemom za nadzor tlaka v pnematikah (TPMS – Tire Pressure Monitoring System) tovarniško opremljena vsa nova vozila.

Ti maš 12/2015, kar pomeni, da imaš neposreden sistem merjenja, na vsakem platišču je senzor, ki pošilja podatke v avto.

Neposreden sistem (meritve preko abs senzorja, kako se vrti kolo) je bil do 1. novembra 2014.

Za zimski komplet potrebuješ še 4 TPMS senzorje.


Edit: edino, če ma holzwagen to kako drugače urejeno.... v glavnem po evropski direktivi, morajo vsi avto kupljeni po 1.11.2014 imeti serijsko vgrajen sistem za nadzor tlaka....

Ne, nimajo ga, niti letniki 2020, tako da popravi tole neumnost preden gre kdo zares kupovat senzorje za VW (spotoma lahko vprašajo še po koliko je kompresija).

OP: na avtonetu je originalnih platišč za passata ko dreka. Samo natakneš in voziš.
 

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
Nekdo na FB oglasih prodaja komplet. Omenja ventilčke za merjenje tlaka. Tako je zdaj zmeda kaj je na mojem. Bom moral preveriti na pooblaščenem servisu.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Predn kompliciras vcasih pomaga, ce navodila za uporabo preberes. V mojih pise. :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Nekdo na FB oglasih prodaja komplet. Omenja ventilčke za merjenje tlaka. Tako je zdaj zmeda kaj je na mojem. Bom moral preveriti na pooblaščenem servisu.
Če ti kaže tlak v posamezni pnevmatiki imaš ventilčke za merjenje tlaka, če ti ne kaže tlaka, jih nimaš. Enostavno :).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
to seveda ne drži.

Od 1. Novembra 2014 morajo biti s sistemom za nadzor tlaka v pnematikah (TPMS – Tire Pressure Monitoring System) tovarniško opremljena vsa nova vozila.

Ti maš 12/2015, kar pomeni, da imaš neposreden sistem merjenja, na vsakem platišču je senzor, ki pošilja podatke v avto.

Neposreden sistem (meritve preko abs senzorja, kako se vrti kolo) je bil do 1. novembra 2014.

Za zimski komplet potrebuješ še 4 TPMS senzorje.


Edit: edino, če ma holzwagen to kako drugače urejeno.... v glavnem po evropski direktivi, morajo vsi avto kupljeni po 1.11.2014 imeti serijsko vgrajen sistem za nadzor tlaka....

VW je imel še krepoko po letu 2014 rešeno preko ABS.a in lastniku prihranil kar nekaj cekinov na ta konto.

Tako da je za pogledat (bolj sumim da ne potrebuje ničesar).

Imajo pa američani zahtevo, da se meri tlak zgolj preko TMPS senzorjev.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Kot je bilo že napisano zgoraj, možno je oboje. Če ni prvi kupec doplačal za neposredno merjenje tlaka, ki je bila vsaj pri passatu gotovo plačljiva opcija, potem meri preko ABS. Velika verjetnost je, da nima individualnih senzorjev v platiščih. Smo pa imeli službenega Passata, ki je imel to opcijo. Če imaš na voljo podatke o tlaku v vsaki pnevmatiki, potem imaš senzorje. Če nimaš potem gre preko ABS in ni senzorjev v platiščih.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
150€ stanejo TPMS ventilčki za Passata, vprašal pri vulkanizerju. Imam to, baje pri teh passatih pri nas precej redko. Zdaj pozimi večkrat javlja nizek tlak v pnevmatikah, kakor se ogreje nekje nad 7-8 stopinj, je pa pritisk vredu.

Raje tega ne bi imel no, samo brezvezen strošek s temi ventili... sploh pa če imaš letni in zimski komplet platišč :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver