Senzorja za luči vklapljata luči celo noč

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hej vsem...

Doma imam že nekaj let pred vhodom 2 senzorja za gibanje, ki vklopita luči pred vhodom v hišo... In zadnje dni opažamo, da v bistvu neprenehoma vklapljata luči brez da bi se kdo gibal... Sicer vem, da zunaj lahko pride do kakšnega gibanja, ampak zadnjih nekaj let imamo vse enako postavljeno in se nikoli niso prižigale luči tako pogosto...

Edino, kar sem dodal, je zunanja kamera, ki je od senzorjev oddaljena nekje 50cm, vendar je noben senzor ne "vidi"...

Imam pa vezana ta dva senzorja: senzor 360 in senzor 180.

V senzor 360 sem videl, da je v tistem steklenem krogecu neka smet, vendar ne živo bitje... Se dajo ti senzorji razstavit, da jih sčistiš?

Al kaj bi še lahko bilo narobe?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Pajek? Kolega je varnostnik v neki firmi in so imeli stalne probleme z javljalnikom gibanja. Nazadnje se je spravil ponoči dežurat pod tisti senzor in našel pajka. Sicer pa so lahko tudi mačke...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Verjetno sta IR senzorja in bi ju lahko prožil vir toplote - se pri kameri kaj greje?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Ce je senzor ne vidi!
Imam pa jaz podobne tezave s senzorjem alarma. Enega je sprozala hladilna skrinja oziroma kompresor (toplota), v zadjem casu se je 2x zbledlo se enemu drugemu, pa ne vem kaj ga je zbledlo.
Sem imel pa enake simptome jaz z opevano steinel senzorsko svetilko. Prizigala brez razloga, prestavljal na razlicne objekte, enako.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
se ti je pred senzorji kaj spremenilo (večja roža, montiral še kaj drugega, nekaj kar se v vetru lahko premika) ...meni je luč ob vetru vklapljal tisti "končni trak" od markize.. ce je bilo brezveterje/malo vetra je bilo OK, ko je orenk pihalo - je pa gorelo.. ma koncu sem potegnil trak stran.

senzorju ne mores nastavit obcutljivosti? poskusi senzorja prelepit v smeri kamere (ceprav si napisal, da se ne "vidijo" - nekaj morajo ujeti). kamero cez noc ugasni in preveri ali se še vedno prižigajo luči.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Senzor je najbrž PIR (pasivni infrardeč senzor) ki zaznava toploto ki je IR sevanje v določenem spektru. Kamera pa ima (ponoči) IR osvetlitev. Pod določenimi pogoji senzor lahko "vidi" svetlobo iz kamere kot toploto in posledično javi gibanje. Tu sploh ni treba da je kamera v vidnem polju, zadosti je da svetloba iz kamere sveti na isto področje kot ga pokriva senzor.

Dobri senzorji so sicer taki ki imajo dober filter, ker koneckoncev se pri video varovanju več ali manj uporablja kamere in senzorje skupaj in načeloma nebi smeli en drugega motit. Se pa pri poceni senzorjih pogosto dogaja da ga moti vsak močnejši vir IR svetlobe.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hmm, potem pa bi mogoče znala kamera kaj zajebavat.. Kamera ni oddaljena 50cm, ampak kvečjemu dobrih 20cm in snema v isti smeri, kot ga pokriva senzor (kamera se ne premika)... Sem pa malo prestavil čas in luxe in vidim, da se luč ugasne mogoče za par sekund in potem takoj nazaj vklopi...

Imam tako situacijo:
20210824_201902.jpg


Bom probal danes zvečer izklopit kamero in javim rezultate...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Odklopi kamero pa boš videl če je to krivo. Drugače pa teli poceni senzorji so tak-tak, slejkoprej začnejo zajeb... če sploh delajo ok od začetka. Sem vsaj 3 poceni zamenjal na vhodnih vratih zaradi različnih težav dokler nisem kupil nekaj boljšega in od takrat ni nobenih problemov.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Steinel za 80 EUR. (sej načeloma imaš tudi pri znanih firmah zanič senzorje oz. se dobi tudi kitajske ki so ok)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Zadeva bi lazje razumel pozimi kot poleti ko so vecje razlike v temepraturi.
Dvorisce imam pokrito s kamerami in kitajskega reflektorja s senzorjem ne motijo. Je pa res da ga ne obsvetijo direkt.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Meni je isto enkrat pajek šetal mimo senzorja celi noč in je luč gorela.
Ded se je spusto iz stropa zvečer :). Čez dan ga ni blo videt. Pol sem ga pa enkrat ponoči presenetil.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Heh, ne morem verjet, kamero sem izklopil in luči se več ne prižigajo... :D

Zdaj se mi zdi tudi logično, zakaj so se luči prižigale nazaj po kaki sekundi (mogoče dveh) - ker ko so se luči ugasnile, verjetno kamera rabi kako sekundo (mogoče 2), da vklopi IR svetlobo za nočni pogled...

Heh, očitno smo se nekaj novega naučili (vsaj jaz sem se)...

Glede pajka sem mnenja, da luč ne bi ugašala in se potem skoraj takoj nazaj prižgala, ker senzor podaljšuje čas delovanja luči, če vmes zazna gibanje... Pa tudi nobene pajčevine ni bilo okoli..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Kamera je na tem mestu samo začasno in bo v prihodnosti na steni nasproti teh senzorjev... Bo zanimivo videt, če bo tudi na nasprotni steni "motila" senzorje...

Drugače pa mogoče ve kdo drug za kako rešitev? Nastavit lux-e na senzorju na manj/več? Ali kaka druga finta?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Jaz sem imel lani enak problem (steinel). Sem tudi gruntal razne stvari, na koncu pa zamenjal senzor (z lučjo) in so problemi izginili...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Drugače pa jaz sem včeraj na moji kameri ugasnil nočni IR in se tudi ni več luč prižičala... Ker je kamera usmerjena tako ali tako v predel, ki je osvetljen, če je zaznano kakšno gibanje.. ;)