Sejšeli

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Julija se z ženo odpravljava na Sejšele. Kočno so bile ugodne karte tudi za to destinacijo
smile-1.gif

Ker na forumu nisem našel nobenih potopisov, bi prosil za kakšne nasvete. Kaj se splača videt (poleg plaž seveda), ostati samo na otoku Mahe ali iti še na kakšnega? Mogoče kakšen nasvet za prenočišča? Verjetno se kar splača vzeti apartma in si zajtrk ter večerjo skuhat, na kosilo pa ven?
Glede menjave denarja, sem videl, da hoteli jemljemo samo euro. Kako je z restavracijami? Se plača v lokalni valuti?
 

izida

Pripravnik
30. avg 2007
30
0
6
Sicer je že precej let minilo, pa vseeno ...

Vsekakor je otok La Digue vreden obiska. Za plažo Anse Source d'Argent si rezerviraj vsaj eno popoldne. Kopati se sicer skoraj ne da, ker je koralni greben in zelo nizka voda, ampak plaža sama je pa fantastična, sploh v večerni svetlobi. Za kopanje je bolj primerna Grand Anse.
Na Praslinu je vredno pogledati naravni rezervat (pozabila ime, ampak zagotovo Google ve) s takšno in drugačno tropsko vegetacijo, vključno z značilnimi kokosi.

Glede namestitve in hrane se žal ne spomnim več, bo kdo drug pomagal.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
kako pa je z rezervacijo? Je potrebno opraviti rezervacije prenočiš naprej, ali dobim še na licu mesta. Na Sejšelih sva 8 dni in bi si ogledala glavni otok Mahé, Praslin in La Digue. Nekako je načrt 3 dni za Mahé, 2 za Praslin in enega za La Digue - ostaneta pa še dva dneva, kar bi podaljšala tam, kjer bo lepše. Bral sem, da je lahko na določenih mestih tudi veliko morske trave, zato ne bi rad rezerviral prenočiš vnaprej - seveda pa tudi ne bi rad zapravil pol dneva, da najdem prenočišče na določenem otoku. Potujeva pa 9. julija.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
še to. Je potrebna klima v sobicah? Vidim, da pri veliko prenočitvah piše, da imajo samo ventilator. Pred časom sva bila na Zanzibarju, kjer tudi ni bilo potrebe po klimi, ker so imeli na tak način postavljene hiše. Po drugi strani, na Maldivih pa ni za zdržat brez klime. Kako je tu?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ne vem, mi smo bili septembra na Maldivih pa nisem nekaj krvano klime potreboval. Mislim da smo samo vmes malce prižigali, skratka, bi šlo brez težav brez.
Na Sejšelih sta bila pa tast in tašča cca 2 leti nazaj. Vem, da sta si avto dol sposodila in mal kruzala okoli. Kakšnih bolj točnih informacij pa ne vem ali pa mi je ušlo iz glave, lahko pa malce potipam.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Midva bova po vsej verjetno na otoku Mahé in Praslin rabila javni prevoz, na La Digue pa kar kolo. Bi pa radiva bila fleksibilna glede nočitev, da ne rezervirava 3 dni tam, kjer ne bo kaj za videt.
Na nekaj mestih sem zasledil, da naj na bus ne bi mogel iti, če imaš s sabo kovček. To drži? Sicer imava midva majhnega, višina 55. Ima pa vsak enega in verjetno bo poleg še en ruksak.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.027
113
V glavnem tisti ki greste tja, ne pozabit kako fotko naredit z štunfom v kopalkah (you know what I mean
grims-1.gif
) in jo preposlat po medijih.
 

bade25

Pripravnik
17. sep 2012
104
0
16
Bil dvakrat na Praslinu…
Za prevoz si je najbolje omislit lokalnega taksista, ki te za relativno mali denar vozi po celem otoku, cel dan, naju je recimo peljal tudi k njemu domov na pijačo, sli smo po njegovega otroka v šolo, pa na najvišji vrh Praslina, pa na Anse Lazio - eno najlepših plaž, pa v naravni park Vallee de Mai, kjer boš videl res posebne kokose Coco de mer (moške in ženske). Midva sva bila sicer v resortu ( http://lemuriaresort.constancehotels.com ), tako da se kaj dosti nisva prehranjevala okoli, vendar to kar sva jedla zunaj je bilo okusno (večerja na Anse Lazio), ni pa nek kulinarični presežek. Iz Praslina na La Digue vozi katamaranček (cca 25 min), tam pa vzameš kolo in se zapelješ do znanih holivudskih plaž:) Vmes kaj popiješ, poješ kaj sadja (ga prodajajo kar ob poteh in je zelo ukusno). V kolikor vama ne bo žal denarja, priporočam panoramski polet s helikopterjem, jer res kaj videt… Maheja pa razen letališča ne poznam…..
Klima? Midva sva jo imela čez dan prižgano v apartmaju, ko sva bila zunaj…..ko sva zvečer prišla v app. sva jo izklučila (vse je bilo prijetno hladno) in odprla balkonska vrata - poslušala ocean in uživala v toplem vlažnem zraku……spat se je dalo normalno brez klime….seveda pomanjklivo oblečen in pokrit
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Še eno vprašanje glede letališč. Letiva preko Abu Dhabi-ja, kjer imava 6 urni postanek. Letiva z Etihad. Sva upravičena do kakšne prehrane (kot ima to Emirates ali Saudi)? Kako je letališče? Je kaj za počet vsaj nekaj ur, ali se je bolje zleknit na kakšen sedež?
Mogoče bi si celo privoščila kratek ogled mesta. Kako je z avtobusi? Kako dolgo vozijo? Nekaj sem gledal njihovo spletno stran, vendar mi ni vse jasno
smile-1.gif
Kakšna informacija iz prve roke?